PWC

קבוצת עבודה עסקית אישית

קבוצת עבודה עסקית אישית

 

קבוצה הומוגנית, מצומצמת, ובה 8-10 CFOs, עם הנחיה מקצועית שמניעה תהליכים ומעודדת פוש ופוקוס גם בין המפגשים. הקבוצה תתקיים על פני 6 מפגשים בני 90 דקות, בימי ראשון של חודש יולי ואוגוסט.

 

הקבוצה תאפשר לך להיפגש אחת לשבוע עם קבוצת השווים - CFOs המתמודדים בדיוק עם אותן הדילמות וההחלטות. קבוצה שבה אין דבר כזה ש"זר לא יבין זאת".

הקבוצה תהווה מרחב סופר דיסקרטי שמאפשר חשיבה משותפת, התייעצות ותמיכה הדדית מקצועית ואישית. קבוצת קולגות וכתובת להתייעצות ושיתוף באתגרים שוטפים ושאלות אסטרטגיות ואישיות, תמיכה מקצועית ואישית בהתמודדויות לאורך הקדנציה.

 

מה זה אומר עסקית-אישית?

חיי ה-CFO מורכבים מנטו ביזנס - החלטות, סיכונים, דילמות ועומס עצום מקצועי וגם אישי.

הביצועים והתוצאות העסקיות הם תולדה של מכלול אינסופי של מרכיבים כמו מוצר, שוק, מצב פיננסי וכו וגם (לפעמים בעיקר) של סגנון התנהלות עצמי, רמת המודעות, דפוסי התקשורת, סגנון ניהול קונפליקטים ומשברים. 

המקצועי והאישי הם חלקים שונים של אותו הפאזל. לכן לא נכון להסתכל רק על העסק או רק על האדם - חובה לייצר שילוב אינטגרטיבי נכון כדי שכל אחד יפיק מעצמו את המקסימום לטובת התוצאות העסקיות והחוויה שבדרך.

 

למה קבוצת עבודה?

זו לא סדנה ולא מעגל תמיכה (אולי זה השילוב בינהם).

זו קבוצה של מנהלים בכירים שמתכנסים בתדירות קבועה כדי להציף סוגיות שוטפות ולקבל תגובה ממי שחי מציאות דומה ויודע לתת פרספקטיבה, טיפים, חיבורים וגם כתף תומכת.

את רב התכנים מעלים החברים בקבוצה, יש שיח פתוח ודיון מונחה, יש ניהול של זמן ותשומת לב בין המשתתפים.

נושאי הדיון ינועו תמיד בין הציר העסקי לאישי.

מצד אחד החלטות שוטפות ודילמות עסקיות, מצד שני התמודדויות אישיות עם עומס, שיחות קשות ושאר לחצים של משברים של היומיום.

 

למה נכון להשתתף בה דווקא בתקופה זו / למה זה נכון לכל CFO

ככל שמטפסים במעלה הקריירה החמצן נהיה דליל והבדידות גוברת. 

רובנו מוקפים בחברי הנהלה מוכשרים וחכמים, ביועצים מומחים, אולי אפילו התברכתם במנכ"ל שהוא מנהיג.

מתוך אלו מעטים (אם בכלל) אלה שאפשר לפתוח מולם את מלוא הטווח, לדבר על הכל, גם עסקי וגם אישי, לא להימנע מטעמי פולטיקה פנימית, דיסקרטיות או פאסון או שאר מיני זהירות.

מנגד, העומס והלחצים, האחריות על אחרים, המחויבות לתוצאות נותנים אותות ומחייבים פריקה מעת לעת, בין אם לצורך ונטילציה ובין אם לשיקוף של דיעה אחרת - מתנגדת או תומכת.

לא טוב היות האדם לבדו ואין הצדקה לשאת לבד בעול.

השתתפות בקבוצת שווים הומוגנית מאפשרת למידה, נתינה וקבלה, התייעצות פתוחה ויעילות בזמן ואנרגיות. 

 

מתכונת המפגשים

  • פתיחה והשראה
  • סבב: מה הכי מעסיק אותי היום סביב הנושא המרכזי של המפגש
  • דיון מונחה 
  • סיכום והמלצות לשיעורי בית או חומר למחשבה לכל אחד.ת

 

נושאי המפגשים:

מפגש 1: ניהול כפיפים

מפגש 2: ניהול קולגות

מפגש 3: ניהול מנהלים

מפגש 4: ניהול עצמי

מפגש 5: ניהול קריירה ומיתוג אישי

מפגש 6: הגדרת יעדי התפתחות אישיים וסיכום


על המנחה - שירה לי דה בר 

מלווה מנהלים לפיתוח עסקי-אישי, מעורבת לעומק בהיבטים העסקיים החל מאסטרטגיה דרך החלטות עסקיות ושיווקיות וכלה בדילמות ניהוליות ואישיות כמו מערכות יחסים, פוליטיקה פנימית, התמודדות עם אחריות וסמכות ועוד. בעלת ניסיון ניהולי במגוון רחב של סטרטאפים וחברות גדולות בשוק המקומי והגלובלי. בעלת תואר בפסיכולוגיה ובמנהל עסקים, מנחת קבוצות ומרצה. מתמחה בלייצר בהירות, לפתוח ולפתח קשרים ולספק ראייה גבוהה שמאפשרת לראות את התמונה שלמה וברורה. מסייעת להוציא את המיטב ברמה העסקית והאישית כאחד. מתוך ההקשבה למנכ"ל ולמנהלים, מאבחנת וממקדת, מזהה "פקקים", חוסר בהירות באסטרטגיה ותהליכים או מערכות יחסים לשיפור. בהתאם, ממליצה על פתרונות כמו חידוד מסרים בתוך הארגון, השלמות למידה, התאמת משאבים, בניית תהליכים וחיבורים למומחים.


תאריך 3/07/2022
הדפס
עבור לתוכן העמוד