גלו את הפוטנציאל הפיננסי באמצעות  פתרונות ה-IP החדשים של AON

בנק ישראל הוא גוף הממשל הכלכלי שזכה להערכה הרבה ביותר בסקר השנתי של פורום ה-CFO לשנת 2010

19/01/2011

ההערכה כלפי בנק ישראל בסקר עולה ברציפות בשנתיים האחרונות מ-0.7 לפני שנתיים ל-1.18 לפני שנה ול-1.52 (מתוך דירוג מקסימלי של 2), שהוא הציון הגבוה ביותר שניתן לגוף ממשל כלשהו מאז היות הסקר.

שיפור חד ומרשים ניתן לראות בהערכת ה-CFOs למדיניות משרד האוצר בשנה האחרונה, וזאת לאחר הידרדרות מתמשכת של ארבע שנים. הערכת ה-CFO שעמדה לפני שנה על 0.14 עלתה ל-0.74.

ניתן גם לראות שיפור גם בהערכה לה זוכה משרד התמ"ת זו השנה השניה ברציפות, אך עדיין לא חצה המשרד לציונים החיוביים.

כתוצאה מכל אלו, ניתן לראות שיפור בהערכה הכוללת לגופי הממשל הכלכליים מרכזיים.

הרשות לני"ע כבר לא המוערכת ביותר

עם זאת, בסקר ניתן לראות לראשונה, כי רשות ני"ע ירדה ממקומה כגוף שמדיניותו היא המוערכת ביותר. מקום זה נתפס ע"י החשב הכללי, שההערכה אליו עלתה מ-0.6 בשנה הקודמת ל-0.73 בסקר הנוכחי. שיפור חל גם בהערכת ה-CFOs למדיניותם של אגף תקציבים, אגף שוק ההון ולשכת המדען הראשי.

רשות ני"ע, ניצבת כאמור במקום השני, בירידה של 0.28 נק' לעומת שנה שעברה. רשות ההגבלים הפסידה 0.25 נקודות הערכה ורשות המיסים נשארת ללא שינוי.

שלושת הגופים שמדיניותם זוכה להערכה הנמוכה ביותר הם מרכז ההשקעות (עם ירידה של 0.07 נקודות), והמוסד לביטוח לאומי (עם ירידה של 0.8 נקודות). הירידה הגדולה ביותר (0.55 נק') מיוחסת לוועדת הכספים שתפסה, לראשונה את המקום התחתון ביותר בגרף.

בהסתכלות רב שנתית - רשות ני"ע עדיין מובילה

בהסתכלות רב שנתית, ההערכה הרבה ביותר לתפקוד הגופים הכלכליים עדיין ניתנת לרשות ניירות הערך. אחריה המדען הראשי (עלייה בהערכה), תחום הפרה רולינג ברשות המיסים (עלייה של 0.29 נקודות), הממונה על שוק ההון (עם העלייה הגדולה ביותר, מ-0.06 בשנה שעברה ל-0.29 השנה), ורשות המיסים (גם היא בעלייה נאה).

רמתם המקצועית של הגופים הכלכליים זוכה לניקוד הגבוה ביותר באופן עקבי (למעט במרכז ההשקעות ובמוסד לביטוח לאומי שקיבלו ציונים שליליים על רמתם המקצועית).

יעילות השירות זוכה לציונים שליליים בכל הגופים - למעט רשות ני"ע.

הוגנות השירות, הגבוהה ביותר מיוחסת למדען הראשי ולמוסד הפרה רולינג ברשות המיסים.

לדוח המלא:

סקר גופי ממשל לשנת 2010  סקר גופי ממשל לשנת 2010
עבור לתוכן העמוד