מבטחים

קובי שרון מונה למנכ"ל לונדבק ישראל

8/03/2008
הגדל


רו"ח קובי שרון מונה למנכ"ל חברת התרופות לונדבק ישראל. שרון שכיהן עד כה כמנהל הכספים של החברה, מכהן גם כיו"ר ועדת המיסים בפורום CFO. לשרון תואר LLM במשפטים מאוניברסיטת בר אילן ו-BA חשבונאות וכלכלה מאוניברסיטת תל-אביב. בעבר שימש כמנהל כספים ומיסוי בסלקום וכמנהל בכיר ברשות המסים, משרד האוצר.

לונדבק ישראל הינה בבעלות מלאה של חברת לונדבק, שבסיסה בדנמרק ועוסקת במחקר, פיתוח, ייצור ושיווק תרופות אתיות בתחום מערכת העצבים המרכזית.

תחום מערכת העצבים המרכזית (CNS) נחשב לנישה הרחבה ביותר בעולם התרופות, ומהווה כ-17% מסך המכירות העולמיות של תרופות.

לונדבק הינה חברה ציבורית, הנסחרת בבורסה הדנית. הכנסות החברה העולמית ב-9 החודשים של 2007 הסתכמו לסך של 1.5 מיליארד $, גידול של 19% לעומת התקופה המקבילה בשנת 2006.תרופת הדגל של לונדבק הינה ציפרקלס, לטיפול בדכאון וחרדה. התרופה הינה התרופה הנמכרת ביותר בתחום זה כיום באירופה ובארה"ב (במונחי כמות). לחברה תרופות נוספות לטיפול באלצהיימר (אביקסה), סכיזופרניה (סרדולקט- תושק בארץ בחודש הבא), ועוד.

ללונדבק שיתוף פעולה אסטרטגי עם חברת טבע לשיווק משותף של אזילקט לטיפול בפרקינסון ברחבי העולם. לאחרונה התקשרה לונדבק עם חברה ישראלית נוספת בשם נעורים, לשותפות בשיווק תרופה חדשה בתחום השינה ברחבי העולם.

לונדבק ישראל הוקמה לפני כ-5 שנים ונוהלה עד לא מכבר על ידי דורון בן-עמי, אשר עובר לנהל את חברת MSD ישראל, בין השאר עוסקת החברה בארץ באיתור שיתופי פעולה נוספים עם חברות העוסקות בפיתוח תרופות בתחום.

עבור לתוכן העמוד