גלו את הפוטנציאל הפיננסי באמצעות  פתרונות ה-IP החדשים של AON

סקירה כלכלית גלובלית מבכירי המומחים בישיבת ועדת מימון

אייל קליין, אסטרטג בכיר לשווקים בינלאומיים, אי.בי.אי. בית השקעות וגדעון בן נון, מנכ"ל חב' שקל אג'יו מקבוצת שקל, הציגו סקירה כלכלית של השווקים הבינלאומיים בישיבת ועדת המימון שנערכה החודש באירוח ניסים מלכי CFO אלעל.
4/02/2008

 

ועדת מימון התכנסה לדיון חירום במשבר ירידת שער הדולר. בישיבה זכו חברי הפורום לסקירה על מצב הכלכלה העולמית. גדעון בן נון , מנכ"ל קבוצת שקל אגי'ו, הציג את הסיבות להתחזקות השקל בעולם: ארה"ב תחת התגברות החשש מפני מיתון וכתוצאה מכך, ירדה הריבית הדולרית באופן משמעותי לאחרונה. הדולר בעולם ממשיך בנטייה להיחלשות. נוסף על כך מחירי הסחורות ממשיכים לעלות, לתמוך באינפלציה גבוהה ולהקשות על בנקים מרכזיים להוריד הריבית בעקבות ארה"ב.

על פי בן נון, על היצואנים להכיר במציאות החדשה ולהקצות תקציב גבוה מהרגיל לצורך רכישת הגנות. התערבות בשוק המט"ח אינה מדפוסי הפעולה של בנקים מרכזיים של שווקים מפותחים בישראל - הפעילות הכלכלית נאותה. הוא המליץ על פעילות גידור ב-3 חלקים שווים. לדוגמה: מכירת הדולר בחוזה עתידי ל- 3 חדשים (3.60 ₪ לדולר), רכישת (3.50) Putלטווח של 3 חדשים בעלות 0.45%, את השליש הנותר להשאיר חשוף לצורך  ניצול הזדמנויות.

אייל קליין מאי.בי.אי. בית השקעות, הציג סקירה על השווקים הבינלאומיים.בזירת המאקרו ניתן לראות כי בבריטניה הריבית יורדת לרמה של 5.25%,המעידה על כך שנתוני האינפלציה שם לא גבוהים במיוחד. באירופה הריבית נשארת ברמה של 4%  והאינפלציה עודנה ועומדת כעת על 3.2%. חבילת תקציבים פיסקאלית אושרה בארה"ב בעלות כוללת של כ-150 מיליארד דולר. כספי התוכנית יופנו להחזרי מס למשפחות פרטיות ולעידוד השקעות של בתי עסק. גם קליין המליץ ל-CFOsלהמשיך ולגדר את שערי המטבע, למרות שרבים לא מאמינים כי משתלם לעשות זאת.

 

סיכום שבועי בינ"ל מספר 1 - פועלים IBI  סיכום שבועי בינ"ל מספר 1 - פועלים IBI
סיכום שבועי בינ"ל מספר 2 - פועלים IBI  סיכום שבועי בינ"ל מספר 2 - פועלים IBI
סיכום שבועי בינ"ל מספר 3 - פועלים IBI  סיכום שבועי בינ"ל מספר 3 - פועלים IBI
מצגת של גדעון בן נון, שקל אג'יו מקבוצת שקל  מצגת של גדעון בן נון, שקל אג'יו מקבוצת שקל
הכלכלה העולמית בשנת 2008 - מבט מאקרו +סחורות, שקל אג'יו מקבוצת שקל  הכלכלה העולמית בשנת 2008 - מבט מאקרו +סחורות, שקל אג'יו מקבוצת שקל
עבור לתוכן העמוד