קרמבולה

דיגיטציה בשירות המשאב האנושי

28/11/2021
דיגיטציה בשירות המשאב האנושי (הגדל)

דודי חורי, סמנכ"ל קבוצה עסקית, מלם שכר, מקבוצת מלם תים, שיתף בכנס אילת את יתרונותיה של הדיגיטציה בסביבת העבודה העכשווית. דודי העמיק במיקסום הפוטנציאל הדיגיטלי עבור המשאב האנושי בחברה, והציג את חזון החברה לעתיד סביבת העבודה.

רוב תחומי החיים הפכו דיגיטליים ובשנים האחרונות אנו עדים ללא מעט שינויים בדפוסי העבודה ותהליכים מסורתיים.

דיגיטציה – כבר מזמן היא הכרח קיומי עבורנו. ההשפעות מורגשות בכל התחומים, וקצב החיים שלנו מסחרר ומהיר יותר. מעבר לדיגיטציה חווינו כולנו שינויים בקצב מואץ בשנתיים האחרונות. זה משנה צורת חשיבה ואופן עבודה.

המודלים שהכרנו משתנים – לימודים בזום, מגורים בפריפריה  שמאפשרים גם לעבודה מהבית, ספורט מול המחשב, פגישה עסקית דיגיטלית בכל מקום בעולם.

גם מודל העבודה השתנה. יתרה מכך, נקודת המבט של העובד. כיום עובד לא מחפש רק עבודה, אלא את ההתאמה הטובה ביותר עבורו – שייכות, משמעות, מיקום, סביבת עבודה, וכן גם תנאים והטבות.  אם בעבר ההתמקדות של המעסיק הייתה במערכות התפעוליות בעסק, כיום ההתייחסות מוכוונת עובד. אנחנו מבינים את ההכרח במערכות  מותאמות  למשתמש הקצה.

ארגונים רבים מבינים שהמשאב המרכזי ביותר שלהם הוא העובד כאשר הסמארטפון הפך לכלי עבודה חשוב לניהול המשאב האנושי. המעבר לטלפון החכם, והאפשרות לעשות כל דבר מכל מקום ובכל זמן,  חייב ומחייב מעסיקים רבים לעשות התאמה למכשירי הקצה בכדי להנגיש עבור העובד תהליכים ושירותים שנראו פעם כמו חלום רחוק.

אם מסתכלים על העבר כדוגמת תהליך  קליטת עובדים חדשים אשר היה פיזי לחלוטין, "טופס טיולים" אינסופי ועתיר מורכבות, היום אפשר לעשות קליטה דיגיטלית קצרה ויעילה למעסיק. אך יתרה מזאת עבור העובד.

כבר היום  אנו עדים לכך שהעובד מתנהל דרך הסמארטפון. למלם שכר מגוון אפליקציות מתקדמות המאפשרות לארגון לרכז בעבור העובד את כל הנתונים באופן דיגיטלי ובאיזור האישי עבורו כגון: דיווחי נוכחות, עבודה מהבית, החזר הוצאות, דיווח משימות, תלוש אונליין ועוד. האפליקציות מאפשרות למעסיק בקרות נוכחות עובדים בזמן אמת, ניהול עמדות עבודה חמות ועוד מגוון אפשרויות, חשוב מכך, מנגישות לעובד תהליכי עבודה ישירות לנייד.            
                                                                                                                             
בשורה התחתונה , דיגיטציה בשירות המשאב האנושי היא כבר לא Nice to Have  בעולם העבודה העכשווי, זה הפך להיות MUST.

המגמות המתחדשות שחלקן יושבות על עתיד היברדי בעולם העבודה מצריכות מתן מענה בתחומים שונים , כדוגמת מודל עבודה הן מהבית והן מהמשרד, מצריכות חשיבה יצירתית בארגון בצד הפיזי וכן בצד הדיגיטלי. נקודת הממשק ל-CFO הינה שהעתיד ההיברידי מחייב אותנו לנהל תהליכים כגון מקומות חמים (הוט ספוט) בכדי לחסוך בנדל"ן. מלם שכר כבר היום מאפשרת תהליך ניהול דיגיטלי ואופטימיזציה של שיבוץ מקומות עבודה וסידור עבודה שייעל את ניהול הנדל"ן התאגידי.

אז מה בעתיד ? מודל העבודה שעד לא מזמן היה נראה לא סביר, בו עובד אחד עובד אצל שני מעסיקים או יותר (לא במודל פרילנסר), יידרש להיות  מועסק בארגון אחד וינוהל תחת מערכת אחת לאותם שני מעסיקים. המודל מאפשר לגייס עובדים  גם כשהצורך הארגוני הוא בחלקיות משרה. המודל מביא פתרון WIN WIN גם למעסיק וגם לעובד.  המנגנון הדיגיטלי מאפשר לשני מעסיקים לנהל את העובד  כאשר אחד מוביל את ההתקשרות ומחייב את המעסיק האחר.

הטרנד התעסוקתי משתנה, היצירתיות, הפתיחות שלנו והחשיבה עם איזה כלים דיגטליים לנהל את התהליכים תיישם את הפתרונות שיעלו בעתיד.

עבור לתוכן העמוד