גלו את הפוטנציאל הפיננסי באמצעות  פתרונות ה-IP החדשים של AON

CFO טמבור: "לפנינו הזדמנות להרחבה גדולה של הפעילות בחו"ל"

22/11/2015
CFO טמבור: "לפנינו הזדמנות להרחבה גדולה של הפעילות בחו"ל" (הגדל)

מיכה שריר, משנה למנכ"ל ומנהל הכספים הראשי של קבוצת טמבור, מספר על התרחבות מתמדת, התאמת אסטרטגיה פיננסית לשיתופי פעולה בשטח, וצובע את עתידה של טמבור בוורוד.

מיכה שריר, המשנה למנכ"ל ומנהל הכספים בקבוצת טמבור, החל את דרכו בקבוצה כחשב בחברת GES, העוסקת בתכנון וביצוע פרויקטים לטיהור מים ושפכים וכן בייצור כימיקלים לתחומים שונים. במקביל עסק גם בניהול פרויקט יישום מערכת ה-SAP באגפי הכספים בכל חברות הקבוצה. באפריל 2004 עבר לטמבור כאשר המשימה הראשונה שאליה נדרש הייתה הכנת תשקיף ההנפקה לבורסה בתל אביב. "בתחילת 2008 קודמתי לתפקיד סמנכ"ל הכספים של קבוצת טמבור", שנכון להיום היא בעלת מחזור מכירות שנתי הנושק למיליארד שקל", מספר שריר. "לפני כשנה, ולאחר מכירת מניות טמבור מקבוצת עזריאלי לקבוצת Kusto הסינגפורית, מוניתי למשנה למנכ"ל".

ספר על אתגרי המחלקה הפיננסית בקבוצה

"בימים אלו ממש, אנו עסוקים במיזוג מחלקות הכספים בחברות הבנות לתוך מטה הקבוצה, מהלך שאמור לייעל ולשפר את עבודת האגף. מעבר לפרויקט המשמעותי, האתגרים המרכזיים ממשיכים למלא את ימינו, כמו קיום המעורבות ההדוקה בניהול העסקי של הקבוצה, מימון וניהול התזרים השוטף והעתידי, ניהול מחושב של הסיכונים, דיווח מדויק ובזמן אמת למקבלי ההחלטות על מצב העסקים, וכן המשך המעקב והבקרה על ביצוע התוכניות השוטפות והעתידיות של הקבוצה".

שתף אותנו בהשלכות העתידיות על פעילות החברה, לאחר רכישתכם על ידי קבוצת קוסטו

"בעקבות שינוי הבעלות בחברה והקשרים החדשים שנולדו מעבר לים, נוצרה לקבוצה הזדמנות להרחבה משמעותית של הפעילות בחו"ל, שעד היום בוצעה בהיקפים נמוכים יחסית. לצורך כך, הקבוצה מבצעת כבר היום שורה של צעדים והשקעות לרבות בתפעול, במו"פ, בשיווק ועוד, שיהוו תמיכה בקפיצת מדרגה שכזאת. בנוסף, וכפי שקורה לעיתים קרובות כאשר ישנם שינויים פרסונליים מהותיים בארגון ותיק, ישנה חשיבה מחודשת לגבי לא מעט נושאים שהיוו עד היום 'ברור מאליו', ושראויים בהחלט לרענון וחידוש".

מהי האסטרטגיה שהובילה אתכם ליצירת מובילות שוק תדמיתית ותפיסתית

"חברת טמבור תחגוג בקרוב 80 שנים של ייצור, מכירה ושיווק צבעים ומוצרים איכותיים לתחומי הבנייה והתעשייה. השם טמבור הפך ברבות השנים לשם גנרי למוצר איכותי לתחומים אלו, כאשר הערכים המרכזיים שלנו נשענים על איכות ומקצועיות.

במקביל, אנחנו מקפידים לשמר ולחזק את הקשר עם בתי המסחר ("טמבוריות" – ל.ב.), רשתות ה-DIY וכן עם הקבלנים וחברות התעשייה השונות, עובדה שעזרה לנו לצמוח בשנים האחרונות באחוזים ניכרים במכירות וברווחיות המוצרים הקיימים. עובדה אשר עוזרת לנו היום בהחלטה האסטרטגית לבצע חדירה לתחומים חדשים, סינרגטיים לפעילות הקיימת. כראיה לתהליך, הקמנו בכוחות עצמנו בשנים האחרונות מספר מפעלים, וביניהם בתחילת שנת 2010 מפעל חדיש ומצליח בעכו, לייצור מחיצות גבס בהשקעה של למעלה מ-150 מיליון שקל. אנחנו מתכוונים להמשיך כך גם בעתיד, לפתח ולהיכנס לעוד מוצרים משלימים בתחום, מה שיחזק את הקשר הזה עוד יותר גם בהמשך".

מהי העצה הטובה ביותר שיש לך עבור CFO?

"ללמוד, להבין לעומק את התהליכים בחברה, לרבות תהליכים תפעוליים ותכונות המוצרים, השקעה בבחירתו וטיפוחו של צוות איכותי, ולבסוף, הקפדה על יושרה אישית ומקצועית".

עבור לתוכן העמוד