קרמבולה

פרס למצוינות במחקר וניהול פיננסי על שם דן זיסקינד

11/02/2013
ג'רמי לוין מנכ"ל טבע ודן זיסקינד (הגדל)

בשנת 2009, עם פרישתו של דן זיסקינד מתפקידו כ- CFOשל חברת טבע לאחר כהונה בת 31 שנים, החליטה הנהלת החברה להעניק פרס שנתי לכבודו ועל שמו, זאת כאות הוקרה והערכה על תרומתו הרבה לקידומה ולצמיחתה של החברה לאורך השנים. 

מטרת הפרס הינה לקדם ולעודד פעילות אקדמאית, לרבות מחקר ימי עיון וכנסים, בתחומי ה- Corporate Finance בישראל. הפרס מוענק על תרומה משמעותית אשר תסייע בשיפור תפקודם של מנהלי כספים ראשיים (CFO) ותקל על תהליך קבלת ההחלטות בהתמודדות עם האתגרים הניצבים בפניהם.

ועדת הפרס המורכבת מנציגי טבע, אנשי אקדמיה ואנשי כלכלה, מזמינה מדי שנה סטודנטים, אנשי אקדמיה, חוקרים ואנשי מקצוע בתחום, להגיש מועמדותם או מועמדות אחרים לקבלת מענק המחקר/הפרס.

ההצעות נשקלו בין השאר על פי הקריטריונים הבאים: חשיבות הנושא הנחקר ומהותיות השלכותיו, היכולת להפיק יישומים מהמחקר או הפעילות המתבצעת בתחום, התאמת כישורי המועמד והשכלתו לעריכת המחקר או הפעילות ופרק הזמן הנדרש להשלמת המחקר/פעילות.

ועדת הפרס בחרה השנה להעניק את הפרס ששוויו 60 אלף ₪, לשני חוקרים מהפקולטה לניהול, בבית הספר למוסמכים במינהל עסקים ע"ש ליאון רקאנטי, אוניברסיטת תל אביב

דר' יעקב עודד קיבל פרס על נושא המחקר: "החזר מזומנים לבעלי המניות: דיבידנד או רכישה חוזרת של מניות?". ודר' ניסן לנגברג קיבל פרס על הנושא: ״הקשר בין רמת חשיפת מידע ע״י החברה לבין רמת הדיסקאונט במחיר ההנפקה ב IPO"

עבור לתוכן העמוד