מלם טים

ראיון עם דנה אלכסנדרוביץ' CFO פרוקטר אנד גמבל ישראל

"אני מאמינה שאחד מהתפקידים העיקריים שלי כ-CFO הוא לבנות את דור העתיד של המחלקה שלי, ולכן אני מובילה היום את הסמינר הבינלאומי שדרכו גוייסתי לחברה."
15/01/2012

דנה אלכסנדרוביץ' היא סמנכ"ל הכספים של פרוקטר אנד גמבל ישראל. פרוקטר אנד גמבל היא תאגיד מוצרי הצריכה הגדול בעולם. החברה פועלת ב-160 מדינות עם למעלה מ-300 מותגים. בין היתר, מוכרת החברה 23 מותגים שונים ביותר ממיליארד דולר בשנה ("מועדון המיליארד"). בין המותגים הללו: פמפרס, הד אנד שולדרס, פנטן, טייד, אריאל, וולה, ג'ילט, אולוויז ואולדייז. הסניף הישראלי של פרוקטר אנד גמבל פועל מאז 2001.

מהי ההיסטוריה התעסוקתית שלך? איך הגעת לתפקיד?

בפרוקטר אנד גמבל אנחנו מתחילים את הקריירה מוקדם, מיד לאחר סיום התואר באוניברסיטה. החברה מגייסת אנשים לא על בסיס ניסיון, אלא על בסיס כשרון ויכולת. הניסיון הנדרש נרכש במהלך העבודה בחברה.

אותי גייסו לפרוקטר אנד גמבל בשנת הלימודים האחרונה שלי, לאחר שהשתתפתי בסמינר בינלאומי בן שבוע במשרדי המטה של החברה בז'נבה, אליו מגיעים 25-30 אנשים מרחבי העולם. החברה הציעה לי להתמחות במשך שלושה חודשים במשרדים בישראל. לאחר מכן, גויסתי למשרה מלאה כמנהלת כספים של קטגוריית ההיגיינה הנשית והחיתולים של פרוקטר בישראל. לאחר מכן, עברתי לנהל את הכספים של קטגוריית הכביסה, השיער וג'ילט. בין היתר, התמקצעתי בניהול תחזיות רווח ובניהול יחסינו עם המפיצים ופעילותם.

בשנת 2007 עברתי לתפקיד במטה החברה בז'נבה, שם הייתי אחראית לניהול כספים של מותג השיער המוביל וולה ב-107 מדינות ב אזור מרכז ומזרח אירופה, מזה"ת ואפריקה. משם עברתי לניהול כספים של תחום הייצור ושרשרת האספקה של מותג ג'ילט באותו אזור. במהלך תפקידי יצרתי מודל לעיצוב עתידי של שרשרת הייצור והאספקה של המותג. בשנת 2010 חזרתי לישראל ומאז אני סמנכ"לית הכספים של החברה בארץ.

מהם תחומי האחריות שלך בארגון?

בתפקידי אני מנהלת את מחלקת הכספים, ואחראית על כל אנשי הכספים והנהלת החשבונות בחברה. אנחנו מנהלים בישראל מותגים המגיעים ל-96% מבתי האב בארץ.

אני גם מאמינה שאחד מהתפקידים העיקריים שלי כ-CFO הוא לבנות את דור העתיד של המחלקה שלי, ולכן אני מובילה היום את הסמינר הבינלאומי שדרכו גוייסתי לחברה.

מהם האתגרים הגדולים ביותר שעמן מתמודדת החברה שלך?

אתגר חשוב מתמיד עבורנו הוא להמשיך ולהביא לצרכנים חדשנות ואיכות בלתי מתפשרת במותגים שלנו, תוך שמירה על Value for Money.

ומהו האתגר הגדול ביותר שלך כ-CFO של הארגון?

האתגר העיקרי שלי כ-CFO הוא להמליץ למקבלי ההחלטות על אילו מותגים ממגוון מותגי החברה העולמית ואילו קבוצות מוצרים מתוך הפרוטפוליו העולמי של החברה נשיק בישראל, ולבנות סביבם מבנה עלויות שיתאים לצרכן הישראלי, ובו בזמן יהיה רווחי לחברה ולבעלי המניות שלנו.

בעיניך, מהן התכונות החשובות ביותר של מנהל בכיר בארגון גדול?

היכולת לקבל החלטות בסביבה עסקית דינאמית מאוד ומשתנה מידי יום, היא התכונה הקריטית ביותר למנהל בכיר.

כיצד תורמת פרוקטר אנד גמבל לקהילה?

פרוקטר אנד גמבל מובילה פרוייקט עולמי בשם Live, Learn and Thrive, שמטרתו לתמוך בילדים עד גיל 12 ולאפשר להם לגדול ולהתפתח כראוי. בישראל, בחרנו לשתף פעולה עם ארגון צ.ב.ע – צעירים בונים עתיד – המפעיל מרכזי העשרה בשעות אחה"צ בבתי ספר, ומאפשר לילדים המתקשים בלימודים או בהיבטים חברתיים לקבל תמיכת מבוגר. אנחנו תומכים בארגון מבחינה כספית ושולחים מתנדבים - בצוות שלי יש מתנדב אשר באופן קבוע תומך בילד במרכז צ.ב.ע.

מה את עושה כשאת לא עובדת?

כאם לשני ילדים קטנים (בנים בני חמש ושלוש) אני משתדלת לבלות את הזמן הפנוי איתם ועם בעלי. לשמחתי, פרוקטר אנד גמבל היא חברה התומכת מאוד בנשים עובדות ומקדמת גיוון תעסוקתי, דבר המאפשר לי להיות CFO ואמא.

ספרי על מהלך או אתגר או נושא מקצועי משעניין אותך.

אני בדיוק מעבירה בימים אלה Case Study על הדרך בה פרוקטר בונה אסטרטגיה רב-שנתית לחברה העולמית ומיישמת אותה בסניפים השונים ברחבי העולם. החברה בונה אסטרטגיה כללית ארוכת טווח, המאפשרת לכל סניף סניף לגזור את התרומה הפרטנית שלו, ומשם לבנות לכל עובד ועובד תוכנית עבודה שנתית אישית, שבזכותה כל עובד מבין את תרומתו האישית להשגת יעדי החברה.
עבור לתוכן העמוד