03.01.12: יו"ר פורום CFO: "שר האוצר עמד במהלך השנה האחרונה בלחצים אדירים לפרוץ את תקציב המדינה"

3/01/2012

שר האוצר ד"ר יובל שטייניץ והמדען הראשי אבי חסון יקבלו אות הוקרה מיוחד מפורום CFO

 

ראש הממשלה: נמשיך לנהל מדיניות אחראית שמושתתת על ריסון תקציבי ועידוד עסקים

 

ועדת השופטים של פורום CFO החליטה להעניק לשר האוצר, ד"ר יובל שטייניץ, ולמדען הראשי אבי חסון את אות הסקטור העסקי לאיכות ומצוינות ביצירת סביבה עסקית תומכת צמיחה. שר האוצר זוכה בפרס בזכות פעולתו הנחרצת במהלך השנה האחרונה לשמירה על העמידה בתקציב המדינה ומניעת פריצתו. המדען הראשי זוכה בפרס בשל היות לשכת המדען הראשי גוף עלית לאורך שנים ובשל יזמות מתמדת לתוכניות ופרויקטים חדשים. האותות יוענקו הערב (שלישי) במהלך האירוע השנתי של פורום CFO שיתקיים השנה בקמפוס המכללה האקדמית תל אביב-יפו.

 

בראיון מיוחד שנתן ל-TV-CFO אמר שר האוצר: "אני חושב שבימים האלה צריך לפתוח ולומר, מוטב שיהיו ויכוחים על כל נושא. אבל אווירה של עליהום, ויש אווירה של עליהום בחצי שנה האחרונה, כלפי אנשי העסקים, כלפי ה- business  כלפי האנשים שמנהלים את העסקים במדינת ישראל, כלפי היזמים והמשקיעים - זה דבר מאד מסוכן. כמו כל אווירת עליהום. הנזק עולה על התועלת. ולכן, אני רוצה להשתמש בהזדמנות הזאת כדי לגנות את אווירת העליהום הזאת".

 

בדברי ברכה לטקס כתב ראש הממשלה, בנימין נתניהו: "ישראל השכילה להימנע מן המשברים שפקדו מדינות רבות משום שנהגנו באחריות. אינני מזלזל בגודל המטלה שעומדת בפנינו, כשאני מבטא את אמונתי שגם את המיצר הזה נצלח בהצלחה. אמונתי מעוגנת בידיעה שנמשיך לנהל מדיניות אחראית שמושתתת על ריסון תקציבי ועידוד עסקים, ובביטחוני בכוחות היצירה והיוזמה שאצורים בכם ובחבריכם. אני מאחל לכם שתמשיכו לשגשג ולקדם את כלכלת ישראל, באופן שמרשים את העולם כולו".

 

לדברי נגה קינן, יו"ר פורום CFO: "שר האוצר עומד במהלך השנה האחרונה בלחצים אדירים לפרוץ את תקציב המדינה. בזכות עמידתו האיתנה של שר האוצר על משמר הקופה הציבורית נמנע מצב בו הכלכלה הישראלית מתדרדרת כמו מגדל קלפים אחרי הכלכלות הקורסות באירופה. מנהיגות נמדדת ביכולת לקבל את ההחלטות הנכונות והראויות ולא את ההחלטות הפופוליסטיות ובכך הצטיין השנה שר האוצר".

 

במהלך האירוע השנתי של כנסCFO  יוענק אות הוקרה גם למדען הראשי, אבי חסון בשל היות לשכת המדען הראשי גוף עלית לאורך שנים ובשל יזמות מתמדת לתוכניות ופרוייקטים חדשים. אות הסקטור העסקי לאיכות ולמצוינות מוענק זו השנה העשירית. מטרת הענקת האות הנה להוקיר את פעולות הממשל באמצעות הגופים הרלוונטיים לשינוי הסביבה העסקית כך שתהא יעילה, נורמטיבית, יציבה ושקופה תוך הקטנת הבירוקרטיה והטמעת שירות מכוון לקוח. באירוע גם יוענקו אותות הוקרה למנהלי כספים מצטיינים.

אחת לשנה, מעניק פורום CFO את אות הסקטור העסקי לאיכות ולמצוינות ביצירת סביבה עסקית תומכת צמיחה, מתוך תקווה כי עצם קיום התחרות ובוודאי הענקת אות ההוקרה יביאו למודעות רבה יותר של הגורמים המשפיעים. ודאי כי אין די בהענקת אותות הוקרה לפתיחת חסמים בירוקרטיים, למשיכת משקיעים ולהגדלת הצמיחה, אולם יהא בכך משום איתות חזק כי על דרג הפוליטי והפקידות הבכירה להקשיב היטב לדרישות "לקוחותיה" – המשקיעים והמנהלים של החברות הפועלות במשק. בין מקבלי אות הסקטור העסקי בעבר נמצאים נשיא המדינה שמעון פרס, בנימין נתניהו בתפקידו כשר אוצר, סטנלי פישר – נגיד בנק ישראל, ברננקי – נגיד הבנק האמריקאי, שקיבל את האות בלשכתו בוושינגטון.

 

לפרטים נוספים: גיא שמואלי, דובר פורום CFO טלפון  050-8333128

 

עבור לתוכן העמוד