פורום ה-CFO: רק משק חזק יאפשר לממשלה את המשך הלחימה בצפון

נגה קינן, יו"ר הפורום: חזרתם של כל עובדי הצפון לעבודה היא משימה לאומית המחייבת גיוס כללי של כל הגורמים הרלוונטיים.
24/07/2006

"רק משק חזק יאפשר לממשלה את אורך הרוח והזמן הדרוש להמשך הלחימה בצפון". כך אומרים היום בפורום ה-CFO המאגד את סמנכ"לי הכספים של החברות המובילות במשק. לדברי נגה קינן, יו"ר הפורום, עורף חזק משמעותו כלכלה חזקה והדבר מחייב את חזרתם של עובדי הצפון לעבודה. "החזרה לעבודה מלאה ככל האפשר בצפון ובאזורי התעסוקה בחיפה, יוקנעם, כרמיאל ומגדל העמק היא משימה לאומית המחייבת גיוס כללי של כל הגורמים הרלוונטיים" אומרת קינן.

 

מבדיקה שערך פורום ה-CFO, המאגד את סמנכ"לי הכספים של החברות המובילות במשק, תעשיה, מסחר ושירותים, עולה כי מרבית  החברות בצפון החליטו להתחשב עד כה בעובדים ולא הפעילו לחץ  על עובדים שלא הגיעו, אולם נראה כי מגמה זו השתנתה. בפורום טוענים כי החלטת הממשלה שלא להתחייב על היקף תשלום הנזקים העקיפים לחברות מאלץ את החברות להקשיח עמדות מול העובדים בכדי להקטין את הנזקים.  

 

מהבדיקה שערך הפורום עולה כי  היקף היעדרות העובדים בימים האחרונים הוא בין 100% ל-30% בממוצע, לחברה. בפורום אומרים כי הבעיה אינה נוגעת לחברות בערים ובאזורים המוגדרים כאיזורי עימות – שם נסגרו החברות כליל, אלא לאזורי התעסוקה המרוחקים יותר כמו במגדל העמק, מת"ם שבדרום חיפה ויוקנעם, היות וחלק ניכר מעשרות אלפי העובדים במקומות אלה מגיע מערי הצפון.

 

בפורום טוענים כי הסיבה המרכזית לאי הגעתם של  עובדים לעבודה נובעת מהחשש להשאיר את הילדים לבדם בבית. לדברי קינן זו הייתה צריכה להיות שעתם היפה של משרד החינוך, תנועות הנוער וחברת המתנ"סים שהיו אמורים להכין תוכניות חירום ולהתגייס לאירוח ילדי העובדים מחיפה והצפון לפעילות מאורגנת ולאפשר לעובדים להגיע לעבודתם. "פעילויות אירוח משפחות, כמו גם אירוח במלונות, במרכז הארץ ובדרומה  הם פתרונות של משק עשיר, אינם מאפשרים להורים להמשיך לעבוד ואינם מתאימים למשק שנידרש לשנס את מותניו, במיוחד בעת מלחמה, ולהתגייס לעבודה" אומרת קינן.

 

  

 

 
 
פורום ה-CFO: רק משק חזק יאפשר לממשלה את המשך הלחימה בצפון

 

עבור לתוכן העמוד