הזוכים באות ראש הממשלה לעידוד הצמיחה לשנת 2005: יוסי בכר, מנכ"ל האוצר ורשות המסים בראשות המנהל היוצא איתן רוב. רון אילון, משנה למנכ"ל ו-CFO בזק, ואבי דויטשמן, CFO כי"ל

14/02/2006

ד"ר יוסי בכר מנכ"ל משרד האוצר וכן רשות המסים בישראל בראשות המנהל היוצא איתן רוב הם הזוכים באות ראש הממשלה לעידוד הצמיחה לשנת 2005, לאחר שמרבית גופי הממשל הכלכליים היו מועמדים לקבלת האות היוקרתי. את הזוכים בחרה וועדת האות בראשותם המשותפת של אילן כהן, מנכ"ל משרד רוה"מ ונגה קינן, יו"ר פורום ה-CFO.

רון אילון, משנה למנכ"ל ו-CFO בזק, ואבי דויטשמן CFO כימיקלים לישראל קבלו את אות ההוקרה של הפורום על היותם דוגמא ומופת לפעילות CFO בחברה.

ארבעת האותות הוענקו אמש באירוע השנתי של פורום ה-CFO המאגד את סמנכ"לי הכספים של 500 החברות המובילות במשק, שהתקיים בשפיים. את האירוע הנחה אלי אשרף, CFO מכתשים אגן-ממקבלי אותות ההוקרה בשנים הקודמות, והשתתפו בו הצמרת הכלכלית וראשי הממשל.

אות ראש הממשלה למצויינות ביצירת סביבה עסקית תומכת צמיחה חולק השנה זו הפעם הרביעית. מטרת האות היוקרתי, המוענק ע"י משרד ראש הממשלה ופורום ה-CFO, להצביע ולהוקיר את פעולות גופי הממשל, הרלוונטיים, לעידוד הצמיחה במשק ולשינוי הסביבה העסקית כך שתהא יעילה, נורמטיבית, יציבה ושקופה תוך הקטנת הבירוקרטיה והטמעת שירות מכוון לקוח.

למרות היריבות הפוליטית, בשנה שעברה הוענק אות ראש הממשלה לשר האוצר בנימין נתניהו על מדיניותו הכלכלית. כמו כן, אשתקד זכו באות - השב"כ, על תרומתו לצמצום הפיגועים ויצירת סביבה המאפשרת כלכלה בריאה וכן וועדת הכלכלה של הכנסת. בשנים הקודמות זכו באות משה טרי - יו"ר רשות ניירות ערך, אביגדור ליברמן - שר התשתיות דאז וטלי ירון אלדר – נציבת מס הכנסה.

ראש הממשלה בפועל, אהוד אולמרט, ברך את הזוכים באותות, בברכה שהוקלטה מוקדם יותר והוקרנה במהלך הערב. אולמרט ציין את נחישותו, חוזקו ונימרצותו של ד"ר יוסי בכר וטען כי הוא בלתי ניתן לעצירה כאשר הוא לוקח על עצמו משימה. "במידה רבה בזכותך אני יכול לתפקד כראש ממשלה בפועל מבלי להרגיש שאני מפקיר את ניהול הכלכלה". אולמרט שניצל את ההזדמנות להיפרד שוב מאיתן רוב, מנהל רשות המסים היוצא, אמר כי רוב עשה גדולות ונצורות למען איחוד אגפי המסים ו"הפך את הכנסות המדינה ממסים לאחד מגורמי הצמיחה של המשק".

נגה קינן, יו"ר פורום CFO, התייחסה בדבריה לשלושה מנועי צמיחה שעל הממשלה לקדם בשנים הקרובות, ובכללם, יצוא שירותים, עידוד צמיחתן של חברות ישראליות מקטנות במושגים בינלאומיים לגדולות ע"י עידוד תהליכים של מיזוגים ורכישות, ושיפור דרמטי ביעילות תפקוד גופי הממשל הכלכליים לעמידה בסטנדרטים בינלאומיים. "יש לדאוג לעליה בקצב הצמיחה בשנת 2006 לעומת השנה החולפת. אין שום סיבה שזה לא יקרה" אמרה קינן.

האות לד"ר יוסי בכר, מנכ"ל משרד האוצר, הוענק על המלצות "ועדת בכר" ויישומן, מהלך שיביא בתוך שנים ספורות להפחתת הריכוזיות בשוק ההון ולצמצום ניגודי העניינים המובנים בו, כשלב ראשון בפתיחת שוק ההון לתחרות. וועדת האות ציינה בנימוקיה כי בנחישותו ובגילוי קשב לציבורים השונים הצליח ד"ר בכר היכן שועדות ציבוריות רבות כשלו בעבר.

באירוע אמר בכר כי "המפתח להצלחה בקידום הרפורמה היה עבודת צוות מעולה, החל מן הגיבוי שניתן על ידי שר האוצר, דרך עבודת הצוות וכלה בסיוע חברי הכנסת בראשות יו"ר וועדת הכספים".

אות ראש הממשלה הוענק לרשות המסים, בניהולו של המנהל היוצא איתן רוב, על תרומתה ופעולותיה לשיפור יעילות השירות תוך העמקת הגביה, קידום יוזמות חקיקה לשיפור מעמדה התחרותי של ישראל בעולם ולהגדלת ההשקעות ובשל פעולותה להגדלת השקיפות לסביבה העסקית ע"י הקמת המוסד להחלטות מס מקדמיות. מוסד אותו יזם וקידם המנהל הנכנס של הרשות, ג'קי מצא.

במעמד קבלת הפרס אמר רוב כי "הקמת רשות המסים בישראל, מהלך המהווה את המיזוג המשמעותי ביותר שנעשה אי פעם במגזר הציבורי, שם במרכז את לקוחות הרשות ונועד להגביר את יעילות מערך המס תוך מתן מענה אחיד עם שקיפות מרבית ללקוחות".

האות לרון אילון, משנה למנכ"ל וCFO - בזק ניתן על היותו שותף מרכזי בהובלת החברה אל אחד ממהלכי ההפרטה המוצלחים ביותר שבוצעו בישראל ועל ניהול מערך פיננסי, מהגדולים בישראל .

האות לאבי דויטשמן, CFO כי"ל ניתן על תרומתו לפעילות רכישת העסקים הענפה המבוצעת בכי"ל ולביצועיה המרשימים, ועל ניהול מערך הסיכונים חובק עולם של תעשיה עתירת סיכונים.

 

 

ד"ר יוסי בכר, מנכ"ל האוצר, מקבל את ראש הממשלה לעידוד הצמיחה מאילן כהן, מנכ"ל משרד ראש הממשלה, נגה קינן, יו"ר פורום ה-CFO ועו"ד יעקב נאמן - חבר צוות השיפוט של האות. [צילום: קובי קנטור]

איתן רוב, מנהל רשות המסים היוצא וג'קי מצא, מנהל רשות המסים, מקבלים את אות ראש הממשלה לעידוד הצמיחה מאילן כהן, מנכ"ל משרד ראש הממשלה, נגה קינן, יו"ר פורום ה-CFO, עו"ד ישראל מימון, מזכיר הממשלה ועו"ד רם כספי החברים בצוות השיפוט של האות. [צילום: קובי קנטור]

תוכנית הכנס המלאה  תוכנית הכנס המלאה
עבור לתוכן העמוד