מבטחים

ניהול בסטנדרטים גלובליים

ניהול בסטנדרטים גלובליים (הגדל)

חברת ברינקס ישראל הוקמה בשנת 1965 ונשלטת בידי ברינקס העולמית, המספקת פתרונות לוגיסטיים מאובטחים בכל העולם. החברה מעסיקה כ- 70 אלף עובדים ביותר ממאה מדינות, ושירותיה כוללים אחריות על יותר מ- 80 מיליארד דולר בכל יום.

בישראל מספקת חברת ברינקס ישראל פתרונות לוגיסטיים מאובטחים הכוללים: שירותי הובלה משוריינת ואחסנת דברי ערך, שרותי ברינקס קומפיוסייף - כספות ממוחשבות לזיכוי בנקאי מתוך בית העסק, שירותי ניהול מזומנים, ניהול רשתות ATM ומכונות תשלום וכן שינוע בינלאומי של יהלומים, כספים ודברי ערך שונים.

רו"ח רונן בן-ארי (44), משנה מנכ"ל לכספים ופיתוח בברינקס ישראל, מספר בראיון על האיזון בין עבודה תובענית ועמידה בסטנדרטים גלובליים לזוגיות והורות משמעותית.

ספר על הדרך המקצועית שעשית עד לתפקידך הנוכחי.

"למדתי ראיית חשבון באוניברסיטת חיפה ובמהלך הלימודים עבדתי כמאבטח ואחמ"ש בחברת שמירה, כך החלה היכרותי עם עולם השמירה והביטחון ושם צברתי ידע וניסיון בעבודת שטח אשר משמש אותי עד היום. במסגרת לימודי ראיית חשבון התמחיתי במשרד רואי החשבון י. פלד גיא ושטיינברג בחיפה. משרד איכותי הנותן שירות למאות חברות ועסקים. בהתחלה הייתי חבר בצוות הביקורת ולאחר מכן הובלתי צוות ביקורת, תפקיד שאפשר לי הבנה וראייה רחבה של כל הארגון, הבנה באשר להתנהלות של ארגון, פעילות ההנהלה, עבודת מחלקת הכספים ומחלקות אחרות בארגון. ההתמחות סיפקה לי כלים חשובים בראיית כוללת של הפעילות העסקית אותם קשה לקבל בהתמחות במשרדי רו"ח הענקיים.

"לאחר כשלוש שנים התמניתי למנהל כספים בקבוצת לפיד- מאור המספקת שירותי כוח אדם, אחזקה ושמירה. במקביל, למדתי לתואר שני במנהל עסקים בבית הספר למנהל עסקים באוניברסיטת חיפה. כשסיימתי את לימודי התמניתי ל-CFO של חברת תעשיות רכב בנצרת מקבוצת מכשירי תנועה, קבוצת חברות גדולה ואיכותית, עם סטנדרט ניהול כספים ברמה גבוהה מאוד בכל ההיבטים. תפיסתו הניהולית של מנכ"ל תעשיות רכב , יוני שיינין, הייתה שאנשי המטה ובפרט סמנכ"ל הכספים, חייבים לדעת ולהבין בנושאי התפעול על מנת לסייע בקבלת החלטות נכונות בתפקידם כחברי הנהלה. ואכן, בעידודו ובהשראתו התעמקתי בנושא ולמדתי לאהוב את העשייה התפעולית ואת התעשייה. עד היום אני מאמין גדול בתעשייה הישראלית ובחשיבותה למשק שלנו. כמובן שזכות הקיום נוצרת כל עוד תעשייה זו מקנה ערך מוסף ללקוחותיה ומובילה בסטנדרטים של מצוינות ואיכות. זה, לדעתי, אחד האתגרים העומדים בפני כל תעשיין בישראל. לאחר ארבע שנים, עברתי לחברת ברינקס ישראל בה אני עובד קרוב לעשור. התחלתי את דרכי בחברה כמנהל כספים וכעבור כשנתיים מוניתי לסמנכ"ל כספים, תפקיד שלא היה קיים בה קודם לכן".

מהם תחומי האחריות שלך בחברה?

"אני אחראי על כל תחום הכספים בארגון. תחום זה כולל דוחות, דיווחים פנימיים וחיצוניים בין היתר לדירקטוריון, להנהלה, לחברה האם בחו"ל, למוסדות ולרשויות המס. אני אחראי על נושאי המימון ותזרים מזומנים ועל כל נושאי התמחור, התקצוב והבקרה הכספית והתקציבית.

"ניהול התקציב והבקרה התקציבית בחברות גלובליות ואמריקניות שונה מאוד מההתנהלות הישראלית. כל הדיווחים וכל האסטרטגיה נעשים מול המטה האזורי באירופה ולאחר מכן מול המטה העולמי בארה"ב. מדובר בתהליך מובנה וסדור שלימד אותי רבות על יכולת ניתוח והבנת העסק ברמה עולמית. הסטנדרטים מאוד גבוהים, התהליך מאוד מובנה וכולל אנאליזה על תקציבים ומגמות ברמה עולמית ומקומית. אנחנו נדרשים להגיש תכנית אסטרטגית לשלוש שנים הבאות. התכנית האסטרטגית מאושרת על ידי הדירקטוריון בארץ וכן במטה ברינקס אירופה ומשם עוברת לאישור ברינקס העולמית בארה"ב. על בסיס התכנית המאושרת נבנה התקציב במהלך חודשי הקיץ.

אני אחראי בברינקס ישראל גם על תחום הפיתוח העסקי. תחום זה נחלק בברינקס לפיתוח עסקי במגזר הלקוחות הקמעונאיים ולמגזר המוסדות הפיננסיים. הובלתי את הצוות שהביא לארץ את שירות ברינקס קומפיוסייף, שירות המציע ללקוחות קמעוניים כמו מרכולים, תחנות דלק, מסעדות, חברות הובלה ועוד, להציב בבית העסק כספות חכמות ( קומפיוסייף) המאפשרות הפקדה של שטרות מזומנים לתוך הכספת וקבלת זיכוי בחשבון הבנק בגין ההפקדה. השירות מיועד לבתי עסק אשר הפדיון היומי שלהם בשטרות עומד על החל מ- 5000 שקלים ומעלה. השירות התחיל כפיילוט בתחילת שנה שעברה, לאחר פיילוט מוצלח ואישור בנק ישראל, משטרת ישראל ומכון התקנים, אנו מתחילים בתקופה זו בפריסה ארצית של השירות. הבנקים המשתתפים בשירות כיום הינם בנק הפועלים ובנק לאומי, בנוסף השירות נמצא בבחינה גם בבנק הבינלאומי ובבנק המזרחי".

אלו אתגרים מרכזיים עומדי בפניך בימים אלה?

"האתגר הגדול ביותר שלי ברמה האישית - לשלב ולאזן בין הזוגיות, ההורות והקריירה ולאפשר גם לחברי בצוות הניהול ובצוות הכספים איזון שכזה. אחד האתגרים הגדולים שעומדים בפני הוא לשלב בהצלחה עבודה משרדית עם עבודת שטח, תוך הכרות מעמיקה של התפעול והבנת צרכי הלקוחות. אתגר נוסף הוא שילוב העבודה בצוות והנעת הצוות עם יכולות של חשיבה עצמאית ויצירתיות.

"אני רואה את תפקיד ה-CFO כמוביל בתכנון אסטרטגיה ארוכת טווח ולכן האתגר הוא להבין את הלקוחות והשוק שבו החברה פועלת גם בתחום הלקוחות הקמעונאיים וגם בתחום הלקוחות הבנקאיים. חשיבות הבנה זו של לקוחותינו עולה בפרט בתקופה עתירת השינויים בה אנו פועלים היום. האתגר הוא לסייע בגיבוש האסטרטגיה, לקבל את השינויים ולסייע בהנעה שלהם בתוך הארגון כחבר בהנהלה.

"ברינקס ישראל וברינקס העולמית נמצאות כיום בעיצומו של מעבר מחברה שנותנת שירותים איכותיים בתחום הלוגיסטיקה המאובטחת לחברה המספקת פתרונות מלאים ללקוחותיה. אנו מחויבים לשמירה על הרמה המקצועית הגבוהה ביותר בענף ובד בבד אנו מפתחים פתרונות פורצי דרך בתחומי הלוגיסטיקה המאובטחת כדוגמת שירותי ברינקס קומפיוסייף.

אחד האתגרים בתהליך הזה הוא ראייה אחודה של כלל יכולות החברה והטמעה של תהליכים חדשים פנימיים וחיצוניים תוך ניצול העוצמה שלנו ברמה הבינלאומית וברמה המקומית. המוניטין האדיר והידע הרב שיש לברינקס בכל העולם מסייע לנו לעמוד באתגר זה"

מהן לדעתך התכונות הנדרשות להצלחת מנהל בכיר בארגון?

"תקשורת בין אישית עם הלקוחות ועם החברים לצוות היא תכונה חשובה, גם שילוב של יכולת עבודה עצמאית ויכולת עבודה כחלק מצוות, זו, בעיני, יכולת מאוד חשובה למנהל בכיר בארגון. יכולות חשובות נוספות: אנושיות, פתיחות מחשבתית ויצירתיות, יכולת למידה מהירה והבנה מהירה של תהליכים וצרכים של הלקוח ושל תהליכים וצרכים פנימיים בתוך הארגון".

אתה מוצא זמן לתחביבים, למשפחה?

"כפי שכבר ציינתי, חשוב לי להיות בעל והורה משמעותי ומעורב. אני גר בבנימינה, נשוי לניבה ואבא לחמש בנות. אני אבא משמעותי שמבלה זמן איכות עם בנותיי, מגיע לאסיפת ההורים ומתנדב ראשון לטיולים שנתיים. אני מנסה להגיע לפחות פעמיים בשבוע לארוחות הערב המשפחתיות וזמן סיפור לפני השינה הוא הנאה שקשה לי לוותר עליה.

מוסיקה עבורי הינה אהבה גדולה מגיל צעיר. כיום אני חבר בלהקת "בית אהבות" בה אני מתופף ולעיתים גם שר. אנחנו מופיעים בבנימינה עם חומרים מקוריים שלנו והוצאנו ביחד כבר שני דיסקים אשר מושמעים המון אצלנו בבית ואצל החברים והמשפחה. אני משתדל לעסוק בספורט ומשלב כדורסל, הליכה, יוגה וצלילה. אני אוהב מאוד לקרוא ספרים, לרוב יהיו אילו ספרי הגות וספרי הרפתקאות שפותחים את הראש ומדברים גם על נפש האדם".

עבור לתוכן העמוד