מלם טים

האירוע השנתי של פורום CFO: לפרגן לעמיתים, ללמוד אחד מהשני

28/08/2013
הגדל

ביום ראשון הקרוב, יתקיים ערב הגאלה השנתי של פורום CFO. לא נוצץ כפי שאולי היינו מצפים מערב המכונה "גאלה", אבל באוירה חברית קולגאלית בניחוחות של  גאוות יחידה, צ'פחות הדדיות של עידוד תמיכה ופרגון על השכם, ערב בו  ניכר חום הלב ואש הקרב.

המשותף לכולם הוא "הקרב", הזירה העסקית והמשק נעשו דומים לשדה קרב במובן זה שעל ה-CFOs  להתמודד בכמה חזיתות, חזיתות מבית וחזיתות מחוץ. ה-CFO נדרש לעמוד בכל אתגרי הידע המקצועי, להוביל את אגף הכספים, לתת את התמיכה הדרושה למנכ"ל – הנוהג את הספינה ולעיתים אף למלא את מקומו, לספק את התשתית היציבה שתאפשר להנהלה ולדירקטוריון קבלת החלטות במהירות ובחכמה. לצד אלו החזיתות החיצוניות - הרגולציה שלא מרפה, המשקיעים, השותפים, מקורות המימון, הבנקים, כל אלו מצריכים גיוס מיוחד של כושר מנהיגות, מקצועיות וידע, דיפלומטיה וטאקטיקה וגם תושייה.

תושייה

היכולת להתמודד ולצאת ממצבים קשים. יכולנו לחשוב שבשעות משבר, בזמנים קשים כדאי שסמנכ"ל הכספים הנדרש לידע רב, יכולת זיכרון וצבירת ניסיון מופלאה, כישורים טאקטיים, דיוק, סדר, וירטואוזיות מימונית כדאי שתהיה לו גם תושייה. כן, שידע להתמודד עם המצבים הקשים, אלו המגיעים לפתחו בעיתות משבר. אלא שנראה כי עיתות המשבר, הזמנים הללו הפכו לתדירים עד כדי שיגרה. תושיית ה-CFO מתחדדת, מתעצבת, מתגבשת ומקבלת גרסאות עדכון כמו אפליקציה של רשת חברתית בסמארטפון

האווירה הקשה השוררת ברחוב, האצבע המאשימה ולהט הרוחות המופנה כלפי החברות והצלחתן, רק מוסיפים שמן למשק המאותגר גם ככה.

ובין אלו לאלו נמצא ה-CFO המחויב ללכת זקוף ונחוש ולהצעיד להצלחה.

זה לא באופיים של סמנכ"לי הכספים להלין ולקטר, זה לא באופי ולא בלוח הזמנים. הפרקטיקה והתכלס דחקו כל דקת בזבוז זמן אל מחוץ למחנה – התכנסותם יחד נועדה ללמוד, ללמד, לטקס עצה, לנסח נייר עמדה, לדאוג לחברה, לעובדים ולכספי המשקיעים.

וכך שגם השנה, כבכל שנה האירוע מתחלק לשני חלקים:

הראשון– פרגון מקצועי תכליתי ומנומק לשני CFOs מתוכם שהגדילו לעשות, שבלטו בהישגים ולקחו חלק משמעותי בהובלת החברה לתהליכים מוצלחים ומשמעותיים. ועדת השופטים המורכבת כולה מסמנכ"לי כספים ומנכ"לים שהיו CFOs  וקיבלו את האות בעצמם. הם אלו המתמודדים עם דילמת בחירת המעולים שבמצוינים.

החלק השני של האירוע הוא מפגש מקצועי בו מגוון הרצאות וסקירות מקצועיות.

בין המרצים והנושאים באירוע הקרוב:

אלדד פרשר – מי שהיה עד לאחרונה CFO, וכיום הינו המנכ"ל החדש של מזרחי טפחות, יהודה בן אסאייג, מנכ"ל מנורה מבטחים פנסיה - שיחלוק רשמים משולחנו, תכנון אסטרטגי של חברה בתנאי אי ודאות - שוק, רגולציה ותנודות בהשקעות. מייק לאור CFO נס טכנולוגיות יספק זוית מוחשית להתמודדות של ה-CFO עם "הגבינה שכל הזמן זזה", קירה רדינסקי על מערכת חיזוי לעולם העסקי, מארק ווגמן מסמית טרייד קרדיט (Smyth trade credit) על שוקי האשראי בארה"ב, פרזנטציה על חלקו של ה-CFO בהובלת מהלכים משמעותיים בחברה , תוצג על ידי זוכה אות ההוקרה ומשה כחלון על יצירת סביבה עסקית לקידום השקעות וצמיחה. על ההנחיה והשאלות הקשות – יעקב חן CFO תנובה.

בניגוד לינואר הפותח את השנה העסקית האירוע יתפח דווקא בראש השנה היהודי זו הזדמנות לאחל שעל אף כי נראה שגם השנה לא תאופיין בליקוק דבש נזכה להצלחות מתוקות, צמיחה ושגשוג.

א-אמן.

עבור לתוכן העמוד