בססח

7 המנטורים הראשונים החלו את פעולתם

23/06/2013
הגדל

פורום CFO בו חברים סמנכ"לי הכספים של החברות המובילות במשק, השיק בחודש שעבר מיזם חדש המציע לחברות בינוניות וקטנות שירותי מנטורינג בהתנדבות. מטרת המיזם היא גיוס הידע המקצועי, הניסיון הרב והקשרים של חברי הפורום, לטובת אימון, ייעוץ וחניכה של חברות קטנות ובינוניות. הייעוץ מתבצע בהתאם לצרכי החברה, החל משלוש שעות בחודש ועד להיקפים רחבים יותר הנדרשים במסגרת תהליך הייעוץ.

בין המנטורים המתנדבים, CFOs בחברות שמחזורן יותר מ-200 מיליון דולר, הפועלות בענפים שונים כמו: היי-טק, ביו-טק, נדל"ן, תעשייה, שירותים ועוד, המתמחים בשוק ההון, בשווקים בחו"ל, בחברות בצמיחה מהירה ועוד.

עד כה זוכה המיזם לתגובות נלהבות ונוחל הצלחה רבה בקרב החברות המבקשות סיוע. בין החברות שהצטרפו למיזם ניתן למצוא חברות המתמחות בתחומים שונים ומבקשות לעשות קפיצת מדרגה אסטרטגית, עסקית או פיננסית, או חברות הנמצאות בקשיים וזקוקות לעזרה מקצועית כדי לשוב למגמת איזון ואף צמיחה.

לדוגמא: בית השקעות קטן שצמח במהירות והפך "ממכולת לרשת", כפי שמתאר זאת בעליו, הזקוק לייעוץ מקצועי בתהליך הצמיחה. גם בעלים של חברת מזון הפועלת בתחום אריזה ושיווק של פירות וירקות ומחזורה עומד על 70 מיליון שקלים, פנו לשירותי המנטורינג כדי להוביל תהליך של התייעלות וצמיחה.

לייעוץ שונה זקוק יבואן ותיק בתחום האופנה המעסיק כ-50 עובדים ומציג מחזור של 15 מיליון שקלים. הוא מעוניין במנטור שיסייע לו בחשיבה משותפת להתחדשות ניהולית.
פנייה נוספת נעשתה מחברה המספקת שירותי מחקר שוק ומידע עסקי ומעסיקה 25 עובדים. החברה נמצאת בתהליך צמיחה משמעותי והבעלים זקוק למנטור שיסייע לו בתכנון התקציב ומקורות המימון.

יש כאלה שנמצאים ממש בתחילת הדרך ומחפשים את הכיוון הנכון, אחד מהם הוא יזם שהקים חברה בתחום הבית החכם המציע שירותים בעלויות נמוכות יחסית. המערכת נמצאת כרגע בשלב בטא וזוכה להצלחה רבה. ליזם ניסיון מוכח במיזמים הנדסיים מוצלחים אך הוא חסר ניסיון בתחום הפיננסי, לכן הוא מחפש אדם בעל שיעור קומה לייעוץ בתחום הפיננסי.

סיוע בהגדרת מטרות ארוכות טווח

גם יורם אסידון, מתכנן ערים ומנהל פרויקטים של התחדשות עירונית, פנה לקבלת שירותי מנטורינג. אסידון רואה בתהליך פינוי בינוי כלי מרכזי למתן פתרון למצוקת הקרקע ומשבר הדיור ולשיפור מוביליות חברתית – כלכלית בישראל ונרתם לעשייה בתחום.

הוא מספר שהרקע האישי שלו, כמי שגדל בדירת שיכון קטנה בנהריה, הביא אותו לפעול כסוכן שינוי בקידום מיזמים חברתיים שונים. לפני שבע שנים החליט לפעול בתחום הפינוי בינוי מתוך הבנה שבעלי הדירות צריכים לקבל מענה כולל לצרכיהם תוך הגנה על זכויותיהם.

"מדי יום פונים אלי ועדי דיירים ותושבים ממתחמים רבים בארץ בבקשה לקדם עבורם הליך פינוי בינוי או תמ"א 38. היקף הפניות מעיד על הכרה של אותן אוכלוסיות שזו ההזדמנות שלהן לצאת ממצוקה", הוא מספר.

כיוון שבשנים האחרונות חל גידול משמעותי בהיקף הפעילות שלו, הוא החליט למצוא משקיע אסטרטגי שיחלוק איתו את החזון החברתי, הכלכלי והאורבני שמניע אותו ויהיה שותף לעשייה שלו בתחום. לכן הוא ביקש לקבל שירותי מנטורינג מפורום CFO שהצמיד לו את המנטור רו"ח אורי בר-חיים (CFO א.דורי בניה לשעבר).

יו"ר פורום CFO נגה קינן, מרוצה מהביקוש הרב להצטרפות למיזם: "זוהי הזדמנות נדירה לחברות קטנות ובינוניות להיחשף לתהליכי תכנון, ניהול וביצוע ברמה המקצועית הגבוהה ביותר. אנו מקווים לראות את פירות ההצלחה בקרוב, בין אם מדובר בחברות הנמצאות במצוקה ובין אם בכאלו הממתינות להזדמנות לקפיצת מדרגה".

חברות המבקשות להצטרף למיזם המנטורינג מוזמנות לפנות למירי בטלפון 03-5104555,
או במייל: mr@cfo-forum.org

עבור לתוכן העמוד