קרמבולה

בן לזרוס, שותף ב-PWC: "תפקיד ה-CFO הוא קריטי בין הפחתת עלויות מוצלחת להפחתת עלויות הרסנית ופוגענית"

22/02/2011

להלן סיכום ומצגות מאירוע הפורום בנושא התייעלות וצמצום עלויות אשר התקיים ב-14.2.11 במלון דן תל אביב.


באירוע נכחו כ-85
CFOs, והנחה אותו דב פלדמןCFO  כתר פלסטיק, אשר הציג גם את עיקרי תוצאות

סקר הליסינג והשימוש ברכב

 

 

 

 

עופר שגב CFO  נס טכנולוגיות: "צריך לעשות הבחנה בין יעילות ליעילות אפקטיבית"

עופר שגב הציג את ההתייעלות בעולם המודרני והדגיש שדרכה של חברה להתייעל דורשת ניתוח של המודל העסקי וראיית התהליכים הדרושים למעבר מייצור המוצר עד לשלב המכירות. הוא הציג את מורכבויות פעילותה של חברה רב-לאומית הנדרשת לגשר על פערים תרבותיים, ונתן כדוגמא את פעילותה של חברת נס בהודו, אשר בה הועלתה רווחיות החברה בתוך מספר חודשים מ-8% ל-15%.

למצגת של עופר שגב
 

נעמה זלדיסCFO  נטפים, זוכה באות ההוקרה של פורוםCFO  לשנת 2010: "נטפים היום על מסלול של רווחיות וצמיחה"

נעמה זלדיס הציגה בדבריה את השפעת המשבר על חברת נטפים, את תוכנית ההתייעלות של החברה ואת המסקנות התהליך. לדבריה "בסופו של התהליך החברה יצאה מחוזקת מהמשבר, עם מבנה בריא ויעיל יותר, וכאשר היא רווחית ונמצאת במסלול של צמיחה."

 

 

 אורי ליכט - מנהל מחלקת המחקר IBI: "מנהיגות בעת משבר יוצרת אפקט פיגמליון שמשפר ביצועים"

אורי ליכט הציג את השפעת תהליכי ההתייעלות על שווי הפירמות ואת הקושי של האנליסטים להעריך באופן מלא את תהליכי ההתייעלות בחברות. כמו כן, הוא הציג את החשיבות של המנהיגות ביצירת אפקט פיגמליון חיובי - לתת לאנשים ציפיות גבוהות ומוטיבציה בכדי לשפר את ביצועיהם בפועל.

 

יצחק במבג'י - מנהל חטיבה לשירותים טכנולוגים, יבמ: "הקונסולידציה של מערכות ב-IBM שיפרה את היעילות ב-2.5 מיליארד דולר"

יצחק במבג'י הציג את הדרכים בהן טכנולוגיית המידע יכולה לשמש כלי להתייעלות וחיסכון, בדגש על ייעול ה-IT. במבג'י הציג מגמות עיקריות בעולם הטכנולוגיה ובהן הגדלת הנגישות והידידותיות של מערכות והגידול המשמעותי במאגרי מידע, ונתן טיפים מעשיים כיצד ניתן להתייעל בתחום ה-IT – כגון קונסולידציה של מערכות, הורדת חשבון החשמל של ה-Data Center, חיסכון בהדפסה, שינוי מודל של ניהול ה-IT – בדגש על האפשרות לתת לגופים חיצוניים לנהל מרחוק תשתיות טכנולוגיות ואופטימיזציה של שימוש במשאבים באמצאות ענן המחשוב.

למצגת של יצחק במבג'י

 

Ben Lazarous, PwC: "תפקיד ה-CFO הוא קריטי בין הפחתת עלויות מוצלחת להפחתת עלויות הרסנית ופוגענית"

בן לזרוס הציג כיצד יכול ה-CFO ליצור הבדל בהפחתת עלויות והראה מודלים של הפחתת עלויות גרועה אל מול הפחתת עלויות מוצלחת.  הוא הציג ופירט אודות חמישה מרכיבים מצליחים בתוכנית הפחתת עלויות: 1. להקפיד לא לפגוע בפוטנציאל הצמיחה, 2. ליצור תרבות של הפחתת עלויות, 3. שקיפות בתהליך, 4. שיפור תהליכים, 5. לבנות מודל עסקי שבוא בונים תהליכי התייעלות ארוכי טווח.

למצגת של בן לזרוס

 

עבור לתוכן העמוד