מלם טים

עו"ד דוד חודק מונה ליועץ וועדת דיווחים של פורום CFO

15/08/2010
הגדל

קורות חייו של דוד חודק:

דוד חודק הוא ראש המשרד GKH. דוד חודק מייעץ ללקוחות בנושא מבנה עסקאות מסחריות וענייני מס, מימון ובנקאות, הן בישראל והן בחו"ל. הוא בעל תפקיד מפתח בעיצוב מיזוגים ורכישות כמו גם רה-ארגון ופיצולים של חברות ציבוריות וקונצרנים גדולים. הוא הוביל את הייצוג המשפטי של מספר גדול של חברות ציבוריות בקשר להצעותיהן לציבור של מניות ואגרות חוב בבורסות בישראל, בארה"ב, באירופה ובמזרח הרחוק. דוד מייעץ ללקוחות ביחס להשלכות המס של עסקאות מגוונות בהן הם מעורבים.

לאור התמחותו בדיני חברות ובדיני ניירות ערך, דוד חודק מייעץ להנהלות ולדירקטוריונים של חברות רבות בכל הקשור להיבטים המשפטיים של תפקידם בשיגרה ובמצבי משבר (השתלטות, הקפאת הליכים, הסדרים, מצבי משבר וכו'). דוד חודק התמחה בהפרטות בישראל והיה מעורב בכמה מההפרטות הגדולות.

דוד חודק מונה על ידי משרד האוצר לעמוד בראש ועדה ציבורית לקביעת פרמטרים להתייחסות גופים מוסדיים המעמידים אשראי באמצעות רכישת אגרת חוב לא ממשלתיות וכן ביחס ל"הסדרים" ("ועדת חודק").

דוד חודק היה חבר בועדת הרשות לניירות ערך הישראלית לנושא עידוד הון סיכון בישראל, 1994 (ועדת ורדי), וכיהן כחבר ועדת רשות ניירות ערך לנושא מבנה דוחות שנתיים ותשקיפים והשלכותיהם (ועדת פרופ' ברנע, 2001).

-דוד הומלץ על ידי Chambers Global - איגוד עו"ד המובילים בעולם.

"Chambers Global 2006 - The World's Leading Lawyers" מתאר את דוד כאחד המנהיגים בתחומו ומציין כי הוא "מקבל תשבחות מלקוחותיו על הישגים מצויינים בעסקאות מורכבות. עסקאות אלה כוללות עסקאות מסחריות חוצות גבולות. אנשי קשר בינלאומיים מתארים את דוד כבעל כוח משמעותי ורשימת לקוחות מרשימה".

דוד חודק חבר לפרופסור יוסף גרוס בשנת 1983 והפך לשותפו בשנת 1986. בשנים 1990 – 1992 דוד עבד במשרד Weil Gotschal & Manges בניו-יורק והתמחה בדיני ניירות ערך, מיזוגים ורכישות ועסקאות בינלאומיות, כמו גם ייצוג חברות ישראליות בחו"ל.

השכלה: אוניברסיטת תל אביב (1981 ,.LL.B).

עבור לתוכן העמוד