מבטחים

מפגש מועצת הפורום בנמל אשדוד

שוקי סגיס, מנכ"ל חברת נמל אשדוד ואפי ארבל CFO החברה אירחו את מועצת פורום CFO במפגש בוקר שכלל דיון עם מנהל רשות המיסים, יהודה נסרדישי, סיור בנמל אשדוד ושייט בדברה
18/11/2008
הגדל

את מפגש הבוקר של מועצת פורום CFO בנמל אשדוד פתח שוקי סגיס, מנכ"ל החברה אשר ציין את החשיבות, שבקידום ההפרטה בנמלי-הים בישראל ובקיצור התהליכים, שיביאו ליישומה. "בימים אלה כאשר המשבר הכלכלי עומד לפתחנו, יש חשיבות מכרעת לפעילות היבוא והיצוא של ישראל, העוברת ברובה באמצעות הנמלים. יש היום הזדמנות מצוינת להקדים את ההפרטה של נמלי ישראל. הפרטת הנמל תאפשר לנו להתמודד בצורה טובה יותר עם התחרות בין נמלי ישראל ונמלי האזור כולו ותשפר משמעותית את פעילות הסחר הישראלי".
מנהל רשות המיסים, יהודה נסרדישי,
הביע לראשונה בפומבי, את עמדתו בנוגע להקפאת התוכנית להפחתת המיסים: "אני מתנגד בכל תוקף להקפאת התוכנית. עצירת התוכנית  עשויה בפועל בסופו של יום להביא לירידה בגביית המיסים. הרצון להעלות מיסים בשעת משבר הוא מובן, אך מדובר באשליה משום שמהלך זה מהווה פגיעה בהיקף הפעילות במשק ועל כן אף יתכן שהגבייה בפועל תרד". עוד הוסיף נסרדישי כי בתקופת משבר מדיניות רשות המיסים היא להימנע מיצירת מחנק כלכלי במשק. יש ליצור תמריצים, באמצעות גיבוש תוכניות חדשות ויצירתיות שמטרתן להכניס כסף לקופת המדינה, מבלי לפגוע במצבן הכלכלי של החברות והיחידים במשק הישראלי. "חלק מהמשבר בו נתון המשק, נובע מהתנהגות הציבור המונעת מחששות ולא בהכרח מהמציאות הכלכלית בשטח". סיכם נסרדישי.
נגה קינן התייחסה בדבריה לתפקיד המרכזי אותו ממלאות החברות הישראליות בשמירה על חוסנה הכלכלי והחברתי של המדינה: "ככל שהחברות והגופים העסקיים הפועלים בישראל ישכילו להמשיך את פעילותם, למרות מצוקת האשראי והירידות הצפויות בביקושים, כן תשתמר רמת התעסוקה והפריון במשק ונושפע פחות מהמשבר העולמי. יש לברך על העמדה הברורה שהוצגה בפנינו על ידי ראשי רשות המסים . אני משוכנעת שתוכניות בעלות מגמה מרחיבה ישרתו את צרכי המשק ואף יביאו לגביה משמעותית יותר של מסים דבר שישמש לתמיכה בתקציב המדינה בעיתות המשבר.
בישיבה העלו ה-CFOs את סוגיית התמודדותן של החברות עם המצב בשווקים. המשתתפים הסכימו על כמה נקודות ובכללן הצורך בהכנת תקציב המאתגר את היקף ההכנסות תוך התמקדות במקביל בשליטה על עלויות. הבעיה המרכזית אותה העלות המשתתפים היא חוסר הוודאות. משחק המונופול הפך לדומינו, סיכמו המשתתפים, תוך שהם מפנים את האצבע לכיוון איתור הזדמנויות עסקיות שנוצרו בגלל המשבר. ברמת המשק, יש להזהר מהפחד לקחת סיכונים, הן של החברות והן של הבנקים

 

עבור לתוכן העמוד