קרמבולה

פורום CFO קורא למינוי דחוף של מנהל קבוע לרשות המיסים

פורום CFO מברך על הגשת מסקנות הועדה בה ישבו אנשי מפתח בעלי רמת מומחיות ומקצועיות ראויה. השעות הרבות שהקדישה הועדה לשמיעה של הגורמים המעורבים ו/או המושפעים מקביעת מבנה רשות המיסים ראויים להוקרה. החשיבות המרכזית בהמלצות הועדה, לדעת הפורום , היא ההחלטה החד משמעית שיש למנות מנהל רשות מיסים אחד. המלצה זו מכשירה את הקרקע למינוי דחוף של מנהל קבוע לרשות המיסים.
18/10/2007

בעקבות המלצות הועדה לבחינת מבנה רשות המיסים, הפורום חוזר וקורא לשר האוצר לעשות למינוי מהיר ודחוף של מנהל קבוע לרשות המיסים. במכתב שנשלח לשר לפני מספר ימים, קראה נגה קינן, יו"ר פורום CFOלשר האוצר, לפעול לזירוז המינוי.
כך במכתב הפורום לשר האוצר: "מזה תשעה חודשים, אין מנהל קבוע לאופרציה חשובה וקריטית זו של הכנסות המדינה ממיסים וקביעת משטר המס בו פועלות החברות בישראל. עד לחודש ינואר 2007, הייתה רשות המיסים אחד הגופים המצוינים במשק הישראלי. עם הרבה גאות יחידה, תפוקה, יעילות ואמינות. המערכת, שעברה זעזוע בלתי רגיל, נבנית אמנם במקצועיות ובסבלנות אין קץ על ידי יהודה נסרדישי, הממונה כמנהלה הזמני של הרשות, אולם יש צורך במינוי מנהל קבוע".
 הפורום מקבל בסיפוק את המלצות הועדה תוך כדי כך שהוא קובע כי "המלצות הועדה יבחנו בשאלה האם יצליח מבנה הביניים להפוך במהלך השנים הקרובות למיזוג מלא, או כפי שמקובל - הזמני יהפוך לקבוע". השינוי במבנה רשות המיסים, לטענת הפורום, ימדד לפי שלושה קריטריונים מרכזיים: שיפור השירות ללקוח, שיפור אפקטיביות העבודה והעמקת הגבייה. בנייר העמדה שהוגש לועדת סוארי  קרא הפורום למיקוד בשירות הלקוח: נישום אחד – משרד עו"ד אחד – משרד רו"ח אחד – רשות מיסים אחת. 
 עם זאת, מערער הפורום על ההמלצה לפיצול יחידות השומה, הגביה והחקירות – המהוות את נקודת הממשק מול הנישומים-הלקוחות: "לא ברור מדוע החליטה הועדה על פיצול יחידות אלו ואנו נעקוב אחר רמת שיתופי הפעולה המושגת במבנה המוצע" אמרה קינן והוסיפה: "בישראל, המדורגת במקום נמוך בהשוואה הגלובלית, הבירוקרטיה רבה ביותר. אין שום סיבה הגיונית שמגעו של האזרח עם רשויות המס  לא יתמצא ב-one stop shop. במצב הנוכחי, מקיימות רשויות המיסים שלוש ביקורות נפרדות. התנהלות זו יקרה לחברות כמו גם לרשויות המס. איחוד הביקורת על ידי צוותים משותפים תחסוך הרבה זמן וכסף, ותאפשר כיסוי ביקורת נרחב יותר של נישומים רבים יותר". 
 
פורום ה-CFOהמאגד את החברות המובילות במשק, פועל בשיתוף פעולה עם רשות המיסים ואף העניק לרשות את  אות ראש הממשלה בשל  מספר פעולות ראויות לשבח בהן עודפי גביה, מבצע הפיצויים לנפגעי מלחמת לבנון השניה והרפורמה במס.

עבור לתוכן העמוד