מבטחים

הוועדה למינוי מנהל רשות מסים צריכה לבחור במועמד בעל היכולת הטובה ביותר להשלים את המיזוג בין מס הכנסה ובין המכס והמע"מ

"הרעיון לפצל מחדש את רשות המסים יעלה לקופת המדינה סכומים גבוהים ויפגע בחברות במשק. על הוועדה לבחור במועמד שימנע מצב זה"
12/04/2007


"ועדת האיתור של רשות המסים צריכה לבחור לתפקיד מנהל הרשות את המועמד בעל היכולת הטובה ביותר להשלים את המיזוג בין מס הכנסה ובין המכס והמע"מ" כך אומרת היום נגה קינן, יו"ר פורום ה-CFO על רקע ישיבתה השניה של הוועדה. בפורום, המאגד את סמנכ"לי הכספים של 600 החברות המובילות במשק, דוחים את הרעיונות שנשמעים לאחרונה והקוראים לפצל מחדש את רשות המסים. "הדבר המרכזי בפעילותו של מנהל הרשות הבא, מבחינת החברות במשק, הוא הבאת המיזוג לידי השלמה ויצירת מערכת מס, גביה ואכיפה אחת". לדברי קינן, על הוועדה להבטיח כי המועמד שיבחר תומך בהמשך האיחוד וכי בכוונתו, וביכולתו, לבצע אותו עד תום. "הרעיון לפצל מחדש את רשות המסים אינו אלא כניעה לתהליכים ארגוניים אנטי-מיזוגיים האופייניים לכל תהליך מיזוג ו/או שינוי ארגוני. וועדת האיתור אחראית לוודא שתהליך זה לא יקרה". אומרת קינן.

לדברי אילן קליגר, CFOחברת הדלק אלון ויו"ר ועדת מסים - מע"מ ומכס  בפורום ה-CFO, על רשות המסים להמשיך לחזק את המיזוג ולהטמיע אותו בכל הדרגים. "הביקורות הכפולות והמשולשות של שומות, ניכויים, מע"מ ואפילו ביטוח לאומי הן בזבוז משאבים וזמן הן של רשויות השלטון והן של החברות" אומר קליגר. "לאור העובדה שמנהל רשות המיסים הראשון הגיע מאגף מע"מ ומכס, והשני מאגף מס הכנסה – קורא הפורום לועדת האיתור למנות אדם, שללא קשר למקורו, יהא בעל יכולות להשלמת המיזוג" אומר יו"ר ועדת מסים - מע"מ ומכס של הפורום. "חשוב שהמנהל הבאה ייראה ביישום המיזוג נושא עיקרי בפעילותו", סיכם קליגר.

לדברי קובי שרון, CFO לונדבק ויו"ר ועדת מסים – מ"ה בפורום ה-CFO"האיחוד נעשה כצעד מכוון לקוח, במטרה לשפר את השירות, לאחד הליכי שומה וגבייה, לקצר את תהליך קבלת ההחלטות הניהוליות ולפשטן  ולאחד הליכי חקיקה תחת ראיה מאוחדת, להבנתנו, בטרם תחזור בה המדינה מהמיזוג, נכון לשאול את דעתו של הלקוח – החברות והנישומים במשק". לדברי שרון,  התהליך שבוצע בשנים האחרונות עלה לקופה הציבורית ממון רב ונועד, בין השאר, לחסוך באיחוד פונקציות ניהוליות ואדימיניסטרטיביות. "חזרה ממהלך זה, תעלה ממון רב לקופה הציבורית ולכן נכון יהיה לבחון את המשמעות הכלכלית שלו, לפני קבלת כל החלטה בנדון, באופן דומה לתהליך קבלת החלטות בסקטור העסקי "אומר שרון.

עבור לתוכן העמוד