מלם טים

אות פורום CFO לשנת 2006 הוענק ל: רפי דניאלי, משנה למנכ"ל ו- CFO צים, ויצחק חברון CFO דניה-סיבוס

פרופ' סטנלי פישר-נגיד בנק ישראל, משרד האוצר, ורשות המסים קיבלו אמש את אות ראש הממשלה ופורום ה-CFO לעידוד הצמיחה לשנת 2006. וועדת האות, בראשותם המשותפת של רענן דינור, מנכ"ל משרד רה"מ ונגה קינן, יו"ר פורום ה-CFO בחרה בגופים הללו כגורמים המרכזיים שתרמו למשק בשנת 2006, לאחר שנבחנה מועמדותם של מרבית גופי הממשל ומשרדי הממשלה לאות היוקרתי.
3/01/2007


תמונות אירוע שנתי 2007האותות הוענקו באירוע השנתי של פורום ה-CFO, שהתקיים באוניברסיטת ת"א, בהשתתפות הצמרת הכלכלית וראשי הממשל. האירוע כולו עמד בסימן המשבר ברשות המסים והפרשה שהתפוצצה מספר שעות קודם לכן. ג'קי מצא, שאמור היה לקבל את האות על פועלה של רשות המסים בתקופת המלחמה, נעדר. את האות עבור רשות המסים קיבל מנכ"ל משרד האוצר היוצא-יוסי בכר.

"עוצמתו של הפורום – היא עוצמתם של החברים בו", אמר איציק אידלמן, משנה למנכ"ל ו-CFO נס טכנולוגיות שהנחה את האירוע, עוד הוסיף אידלמן:" תהליך הבחירה לקבלת אות הוקרה CFO היה מעניין ומאתגר. לא קל להפריד בין ביצועי ה-CFO לביצועי החברה, קשה להשוות חברות בגדלים שונים, בענפים שונים ובמבנה בעלויות שונה. עם זאת יש חשיבות רבה לבחינה ולפירגון ליכולות גבוהות".

בין חברי ועדת השופטים נמנו רענן דינור מנכ"ל רה"מ, עו"ד יעקב נאמן, עו"ד רם כספי, פרופ' מנואל טרכטנברג – ראש המועצה לכלכלה במשרד רה"מ, אבי בן אסאייג CFO שטראוס עלית, דורון בירגר נשיא אלרון, ישראל מימון מזכיר הממשלה, יגאל גדרון ממשרד רה"מ, יצחק אידלמן מנס טכנולוגיות ואבי בן אסאייג משטראוס עלית.

בין חברי ועדת שופטי CFO נמנו דן זיסקינד טבע, אלי אשרף מכתשים, אילון מיכאלי, יגאל נסים ורינט ורונית מאור.

נגה קינן
, יו"ר פורום CFO, הדגישה בדבריה את השנה המוזרה שעברה עלינו "זה היה אך לפני שנה, בינואר 2006 עת ישבנו כולנו יחד, כל אחד בביתו, כל אחד מול הטלוויזיה שלו, חרדים לשלומו של ראש הממשלה אריאל שרון. אחר-כך הייתה מערכת בחירות, ממשלה חדשה, מלחמה חדשה, אתגרים חדשים, איומים ישנים, הזדמנויות ומימושים. שנה מוזרה. והנה אנו כאן, בינואר 2007, מנסים לעשות את חשבון השנה שעברה ולבחון את אתגרי השנה שתבוא". אמרה קינן והוסיפה:"זה לא מספיק לשרוד את התקופות הקשות, זה לא מספיק להתהדר בתקופות השגשוג. יש צורך בהפנמת העתיד עליו אנו מחליטים בכדי לממש אותו בהווה. לכן, אנו רואים חשיבות רבה בהסטת הדיון מסוגית חלוקת התקציב או שאלת הגדלת התל"ג לנפש, החשובות כשלעצמן לשאלה הגדולה והחשובה מהן – חזונה הכלכלי של מדינת ישראל" לעיון במאמר

נימוקי השופטים למקבלי האותות:

בנימוקי חבר השופטים, נכתב, בין היתר, כי פרופ' סטנלי פישר, נגיד בנק ישראל, הביא לכלכלה הישראלית את יתרונו כאישיות בכירה בכלכלה הגלובלית, וסייע רבות להביא את נוכחותו של המשק הישראלי לבמות החשובות בעולם. חברותו של פרופ' פישר ב-G-30, מעמדו בקרן המטבע הבינלאומית, קשריו בבנקים הזרים ובבנקי ההשקעות הגדולים כמו גם בחברות הדירוג מסייעים למשק הישראלי להטביע את נוכחותו הגלובלית. עוד מציינים השופטים כי פישר תרם לשמירה על נתוני הצמיחה של המשק בעת הלחימה בצפון, עשה רבות להכנת הרקע להצטרפות ישראל למדינות ה-OECD ולפתרון הסכסוך המתמשך בכל הנוגע למבנה בנק ישראל ותפקידו במשק.

האות למשרד האוצר ורשות המסים הוענק על פועלם בעת הלחימה בצפון ומתקפות הטרור הקאסמים בדרום.. וועדת השופטים ציינה כי לראשונה בתולדות המדינה, משרד האוצר, באמצעות רשות המסים,גיבש וביצע את חוק פיצויי מלחמה, תוך כדי הלחימה עצמה, מתוך מטרה להחזיר את המצב לקדמותו ולהציל את רכוש התושבים והכלכלה באיזורי הצפון והדרום. פעולות משרד האוצר, ורשות המיסים, כללו יוזמות חקיקה והתקנת נהלים תקדימיים במדינת ישראל, צמצום מכשלות בירוקרטיות, קיצור מועדי המתנה לפיצוי ומתן שלל הקלות במועדי דיווח ותשלום מיסים באיזורים הנפגעים. על פי הוועדה, פעולות אלו תרמו להצלת הכלכלה בעת לחימה, נמנעו פיטורים המוניים, ואיפשרו שמירה על נתוני הצמיחה של המשק.

אות הוקרה לרפי דניאלי CFO ומשנה למנכ"ל צים הוענק על תרומתו המשמעותית לצמיחתה של צים ולהפיכתה לאחת מחברות הספנות המובילות בעולם בתחום ההובלה הקווית באמצעות מכולות.דניאלי מנהל את כל המערך הכספי של צים בשישים מדינות במחזורי פעילות שגדלו לכשלושה מיליארד דולר בשנה. באחרונה הוביל דניאלי את מהלכי המימון של צים שכללו השקעות של כשני מיליארד דולר ברכישת אוניות ומכולות זאת באמצעות גיוסים אשר בוצעו בשווקים הבינלאומיים והנפקת אג"ח לשוק המוסדי בישראל. גיוס האג"ח בהיקף של 260 מיליון דולר הינו הגיוס הציבורי הראשון של צים.

אות הוקרה ליצחק חברון CFOדניה סיבוסהוענק על תרומתו החיונית והחדשנית לביצועיה המרשימים של חברת דניה סיבוס - חברת בניה ותשתיות מקבוצת אפריקה ישראל להשקעות. בשנים האחרונות מתפתחת דניה סיבוס בהתמדה וממצבת את עצמה כאחת מחברות הבניה והתשתית החשובות בישראל. גולת הכותרת של פעילות דניה סיבוסבענף התשתיות היא הקמה ותפעול כביש 431 , פרויקט ענק בהיקף של כ-1.8 מיליארד ₪.

תרומתו של חברון לאפיון העסקי והפיננסי של הפרויקט הייתה מכרעת.  בכל שלב בתכנון וביצוע הפרויקט - החל בתכנון המכרז, עבור דרך שיטת ההתקשרות הפיננסית והמשא ומתן לזכייה במכרז, וכלה בניהול המימון לאורך חיי הפרויקט - הפגין חברון חדשנות, התמדה, כשרון ומקצוענות ברמה גבוהה.

תודות הפורום לנותני החסויות לערב זה:

נימוקי חבר השופטים - איציק חברון  נימוקי חבר השופטים - איציק חברון
נימוקי חבר השופטים - רפי דניאלי  נימוקי חבר השופטים - רפי דניאלי
אות הוקרה לסטנלי פישר  אות הוקרה לסטנלי פישר
אות הוקרה רשות המיסים  אות הוקרה רשות המיסים
עבור לתוכן העמוד