מלם טים

"עם של גיבורי על"

15/05/2024
"עם של גיבורי על" (הגדל)

פורום ראשי החברות ופורום CFO התכנסו לציין את יום העצמאות
בסימן הוקרה לארבעה מגיבורי המלחמה המייצגים שלוש אוכלוסיות מתוך חיילי צה"ל אשר הפגינו גבורה יוצאת דופן:

  • סמ"ר יובל פטייב מ״כ בגדוד 51 של חטיבת גולני - למרות שנפצע באורח קשה בשבת השחורה ממטען שהוצמד לנמ"ר ממנו נלחם, המשיך יובל להילחם לאחר הפיצוץ תוך שכיבה על רגלו השבורה והמדממת, ונמצא בשיקום מאז. סמ"ר פטייב מייצג את פצועינו, ששילמו בגופם ובנפשם למען הגנת הארץ, ומתמודדים עם מלחמה אישית לשיקום הגוף והנפש.
  • סרן קרני גז מ״פ פלוגת פרא בגדוד קרקל - מפקדת פלוגת הטנקיסטיות שחיסלה עשרות מחבלים, טיפלה בפצועים, הצילה את קיבוץ חולית ובלמה את התקדמות המחבלים דרומה. זהו קרב השריון הראשון בהיסטוריה שהובל על ידי נשים. סרן גז מייצגת את לוחמות צה"ל אשר שמות עצמן בחוד החנית ונלחמות כתף אל כתף עם לוחמי צה"ל במערכה להגנת הארץ.
  • רס״ן (מיל׳) אוריה עומסי קצינת הסברה בפיקוד העורף ורס״ן (מיל׳) נתנאל עומסי מנהל לחימה בפיקוד העורף - בני זוג נשואים, הורים לילד בן שלוש, ובעלי עסק קטן לעיצוב והפקת אירועים. משפחת עומסי פונתה מביתה בפדויים בעקבות השבת השחורה ומתגוררים מאז בקיבוץ רביבים. ב-7 לאוקטובר, גוייסו שני בני הזוג עומסי למילואים והם משרתים תחת צו 8 מאז ועד היום. רס"ן ורס"ן עומסי מייצגים את מפוני העוטף, את ההורים ובעלי העסקים, אשר עצרו הכל יצאו לשירות מילואים ונרתמו כל כולם למערכה להגנת ישראל.

"יש ביננו מילואימניקים רבים ששרתו תקופות ארוכות להצלת מדינת ישראל. יש כאלה שעדיין במילואים. יש רבים מאיתנו שמוכנים לקריאה בכל רגע", כך אמרה נגה קינן, יו"ר פורום ראשי החברות ופורום CFO.
"יש ביננו כאלו שנפצעו, וכאלה האבלים על יקיריהם שנרצחו, נחטפו, או נפלו, וכאלה המתמודדים עם המצוקות הקשות הנובעות מפציעה או פינויים מבתיהם.
וכמאמר השיר: כולנו נראים רגילים, אבל, אנחנו עם של גיבורי על.
יש ביננו מי שרצו עם ילדיהם למקלט או לממד בלילות והתייצבו לעבודה בימים.
יש ביננו מי שהפסיקו זום עם חו"ל באמצע אזעקה וחזרו לישיבה כאילו כלום, לתדהמת בני שיחם שמעבר לים.
יש מי ששלחו את ילדיהם לקרב ויש מי שהשתתפו בו בעצמם. יש מי שהתגייסו למלא את כל צרכי הלוחמים, בציוד צבאי, בתחתונים ובאוכל. יש מי שהתגייסו למלא את כל צרכי המפונים בבית, אהבה ודאגה.
יש  מי שהחזיקו את המשק הכלכלי של המדינה. חברות מו"פ, ייצור וייצוא ויבוא ומסחר ושירותים, המשיכו לפעול על אף כל האתגרים.
כולנו נראים רגילים אבל, אנחנו עם של גיבורי על.
כולנו מעודכנים באיומים - ומשמרים שגרה.
שמים פס על ההווה המאתגר ובונים עתיד.
מגדירים מחדש אסטרטגיה וחזון של עוצמה, ושגשוג והצלחה, למדינת ישראל.
כעוף החול קמים היהודים מזה דורות, לשוב ולצמוח ולשגשג, פיזית ורוחנית. כך אחרי חורבן בית המקדש בחידושה של היהודות מדת של קורבנות לחברה של לימוד ותפילה. כך אחרי גלות ספרד בה הושמד שליש מהעם, ואחרי פרעות וגרושים של קהילות מרובות אחרות לאורך השנים. כך אחרי השואה, בהקמת מדינת ישראל, וכך אחרי ה-7 באוקטובר בתקומה השניה.
כולנו נראים רגילים, אבל, אנחנו עם של גיבורי על, וכאשר יענונו כן נרבה וכן נפרוץ."

 

עבור לתוכן העמוד