גלו את הפוטנציאל הפיננסי באמצעות  פתרונות ה-IP החדשים של AON

ערך היסוד של תפקיד ה-CFO – נחישות

20/04/2022
ערך היסוד של תפקיד ה-CFO – נחישות (הגדל)

גלעד ריקלין CFO אגד וקטיה איידלמן CFO Hailo  יחד, בחרו לחלוק את ערך היסוד של תפקיד ה-CFO – נחישות, במהלך ערב הגאלה השנתי של פורום CFO.

 

נחישות היא החלטיות וכוונה חד-משמעית להשיג את המטרה, יהיה אשר יהיה. אנשים נחושים אינם מתעלמים מהאתגרים או לא מודעים להם - הם עושים הכל כדי לצלוח אותם. פעמים רבות הנחישות פירושה התגברות על הקשיים ועל חולשות. אנשים מגלים נחישות בהשגת מטרות ובקבלת החלטות ומימושן.
קבלת החלטות, מטרות, אתגרים הינם חלק בלתי נפרד מהיותנו מנהלים והיכולת שתאפשר לנו לעשות את תפקידנו על הצד הטוב ביותר היא נחישות. 
עצם קבלת החלטה יכולה להיות נקודה הדורשת נחישות, במיוחד אם החלטה זו עלולה לגרום להתנגדות או אתגרים נוספים בדרך למימושה.
פרוסות לפנינו הרבה מטרות, חלקן אנחנו מציבים, חלקן מציבים לנו. הרבה פעמים עלינו לא רק להבין את הדרך להשיג את המטרה, אלא גם לרתום את הארגון בו אנחנו נמצאים ללכת איתנו את הדרך הזאת.


בין אם המטרה היא לייעל תהליך אופרטיבי החוזר על עצמו כל תקופה או להוביל שינוי מרחיק לכת, זהו תהליך שמתחיל בהחלטה ואמור להסתיים במימושה, בהינתן אותה יכולת – "לגרום לדברים לקרות".


כל ארגון בין אם הוא חברה צעירה וחדשנית בת כמה שנים ספורות או ארגון עם היסטוריה של 80 שנים עובר תהליכים כאלה והרבה מהם מובלים על ידי מנהלי הכספים.
סטיב ג'ובס אמר: " אני משוכנע שכמחצית ממה שמפריד בין היזמים המצליחים לבין אלה שאינם מצליחים הוא התמדה טהורה ונחישות". בעינינו, כל הובלת שינוי זה יזמות.
בחברת סטארט אפ הדורשת להקים ארגון פיננסי, להחיל תהליכים חדשים ולהטמיע מערכות, דרושה נחישות כדי לשנות את דפוסי התנהלות קיימים, להבנות תהליכים, תוך כדי התחשבות ברוח החדשנות ולחולל אווירה התומכת ביצירתיות. לא פעם שינוים אלה נתפסים כמגבילים את חופש הפעולה, יכולת תגובה מהירה והגמישות של הארגון. ועל ה-CFO להיות אסרטיבי מספיק כדי להסביר את חשיבות ונחיצות השינוי בהסתכלות קדימה, ולחולל אותו בפועל.


האתגר בחברה מבוססת הוא לקחת את הארגון קדימה, לא להסתפק בקיים, כדי לא להיתקע במקום. ישנם סיפורים אינספור על חברות עם היסטוריה ממפוארת שנעלמו כי לא היתה בהם מספיק נחישות לעשות את השינויים המתבקשים. במציאות של ימינו CFO כחבר הנהלה, יד ימינו של המנכ"ל ומעורב בכל תהליך בארגון הרבה פעמים יצטרך להיות "זה" עם נחישות להוביל שינויים כאלה. גם כאן שינוים לא בהכרח מתקבלים בקלות, במיוחד אם אותו שינוי נועד להחליף הרגל של שנים. רק מנהל אסרטיבי מספיק יכול להוביל להשגת מטרה.


רבות היכולות ומגוונים הם הערכים שמנחים אותנו, יחד הם מרכיבים את עוצמתנו והצלחת החברות בהן אנו מכהנים.

עבור לתוכן העמוד