מלם טים

בן מאיר: הדפסות הכסף הנרחבות מחייבות שיקול שימוש בביטקוין

28/02/2021
בן מאיר: הדפסות הכסף הנרחבות מחייבות שיקול שימוש בביטקוין (הגדל)
"בעולם הקורונה ראינו השתנות של העולם והפרדיגמות לפיהן התנהלנו", כך אמרה נחמה בן מאיר CFO אורבס במפגש הפורום שיוחד לעניין מטבעות הקריפטו והביטקוין. לדבריה, הואצו תהליכים, ובכלל זה מטבעות דיגיטליים. הדפסות הכסף הנרחבות, מאיצות את ההבנה שיש צורך להתנתק, לפחות במקצת, מהעולם המוניטרים הישן המבוסס החלטות ממשלות וגופים מוניטרים תחת שלטון הדולר שהולך ונמשך. אחזקות הביטוקין יכולות להיות כ-hedge או לשמש לגיוון השקעות, וגם, כמו טסלה, כמטבע פעילות.

 

 רותם לוי

 

 דברי פתיחה

נחמה בן מאיר CFO אורבס

   יוטיוב>>

העולם הפיננסי/מוניטרי על מסלול שאינו בר קיימא - איך זה עשוי להתפתח?

חנן שטיינהרט, מנהל קרן השקעות בביטקוין ומטבעות קריפטוגרפיים

מצגת>>   יוטיוב>>

מה לביטקוין ולכל זה?

דניאל פלד Co-founder אורבס

 מצגת>>  יוטיוב>>

 

 

חנן שטיינהרט, מנהל קרן השקעות קריפטו, מי שחיבר את הספר על ההיסטוריה של הכסף, בעל טורים בגלובס ושדר פודקסט, עמד על ההיסטוריה של הכסף והתהליך שהביא ליצירתם ההכרחית של מטבעות הקריפטו. המסלול המוניטרי המסורתי, לדבריו, אינו בר קיימה עקב הגידול בחוב, הן באופן אבסולוטי ובוודאי בהשוואה לתוצר. לטענתו, הירידה בריבית אינה גורמת לגידול בתל"ג, אלא להיפך. כלכלה מבוססת חוב גרמה לניתוק הכלכלה הריאלית משוק ההון. "אין פוליטיקאי או בנקאי מרכזי שיש לו אשראי ציבורי מספק להפסיק את הדפסות הכסף. לאור זה, נוצר הצורך להחזיר את הכסף לתכונות הישנות שלו, ממש כמו הזהב, ולאפשר העברתו מאחד לשני, תוך כדי שהוא מייתר את כל מנגנוני הביניים.

 

דניאל פלד, ה-Co-Founder של אורבס, סקר את עולם הביטוקוין וההשקעות בו הלכה למעשה, תוך ציון השיקולים לקנייתו ואופן הקניה הרצוי בארץ. "חשוב להבין מה קורה בתעשיה", אמר פלד, "ואז לקבל החלטה מבוססת נתונים האם הוא מתאים לארגונים ולחברות השונות".

עבור לתוכן העמוד