מבטחים

פרמינגר: נקודת רתיחה בשוק ההנפקות

8/02/2021
פרמינגר: נקודת רתיחה בשוק ההנפקות (הגדל)

"לא ראינו הנפקות הרבה שנים, והיום הגענו לנקודת רתיחה של הנפקות, לא מדובר רק על חברות יוניקורן, רובן דווקא חברות סטארטאפ"  כך אמר, במפגש פורום CFO שהוקדש לנושא, גיא פרמינגר, שותף בכיר, ראש תחום הייטק, PwC Israel.

 

רותם לוי

 

להקלטת המפגש>>

 

 במהלך מפגש פורום CFO בנושא שוק ההון, תל אביב – ניו יורק, הועלו נושאים מגוונים: ההנפקות בעידן הנוכחי, הסיבה לעלייה בהנפקות, השפעה גוברת של ה-ESG, ומקרה בוחן בנושא ניהול קשרי משקיעים. בחלק האחרון של המפגש התקיים דיון מעמיק על שוק ההון בעידן הנוכחי, שאלות ותשובות עם מרצי המפגש בהנחיית גיא פרמינגר.

 

"התור לרשות לני"ע ערך בלתי נתפש, אני לא זוכר דבר כזה מעולם" כך אמר גיא פרמינגר, שותף בכיר, ראש תחום הייטק, PwC Israel. פרמינגר הציג כיצד חזה מצב זה מראש, והשווה את המצב בישראל לארה"ב. אחד הנתונים המפתיעים היה מקומן של חברות הסטארטאפ, דווקא הקטנות, בגל ההנפקות הנוכחי. "למדנו שהבורסה בתל אביב יודעת לתמחר חלומות". פרמינגר דן בסיבות להכנסת כסף זר לשוק ההייטק בעת הנוכחית, והציג את הצפי שלו לעתיד שוק ההנפקות: "המהפכה הטכנולוגית לא עברה, היא עוד לפנינו. אם אתה רוצה להיות חלק מהמהפכה, כדאי שתשקיע במהפכה".

 

"ESG הוא עניין של כולם, והוא כאן כדי להישאר"- כך אמר אסי גינצבורג CFO אורמת בהתייחסותו להנפקות בעידן הנוכחי, והציג את ההשפעה ההולכת וגוברת של ה-ESG על קשר עם המשקיעים. גינצבורג חשף אסטרטגיות לגיוס מהיר מול משקיעים מכל העולם, ואת ייתרונות תקופת ה-Covid 19 בעולם ההנפקות.

מעוז סגרון  CFO Perion Networksהציג כיצד הם מנהלים את קשרי המשקיעים של החברה במהלך Turn Around שעדיין מתהווה. סגרון פירט כיצד להגדיר חזון, מטרות, תכנית פעולה ו-KSPs.

 

בחלק האחרון, משתתפי המפגש קיימו דיון מעמיק שהיווה פלטפורמה לשיח מקצועי בין CFOs של החברות המובילות במשק. כחלק מדיון זה, אסי גינצבורג CFO אורמת פירט את חשיבות ההיערכות הארגונית להנפקות בכל עת- "כסף לוקחים כשאפשר, לא כשצריך".

עבור לתוכן העמוד