גלו את הפוטנציאל הפיננסי באמצעות  פתרונות ה-IP החדשים של AON

רוזנטל: כולם יחוו אירועי סייבר. איך צריך ה-CFO להיערך

8/02/2021
רוזנטל: כולם יחוו אירועי סייבר. איך צריך ה-CFO להיערך (הגדל)

רוזנטל: "תאגידים מתחלקים לשניים: אלו שחוו אירועי סייבר ותביעות, ואלו שעוד יחוו אותם. אירועי הסייבר יובילו לתביעות נגד החברה, ואולי גם נגד נושאי משרה"  כך אמר, במפגש פורום CFO שהוקדש לנושא, עו״ד אודי רוזנטל, מנהל תובענות ייצוגיות ממשרד גולדפרב זליגמן.

 

רותם לוי

 

להקלטת המפגש ומצגות הדוברים>>

 

במהלך מפגש פורום CFO בנושא סייבר הועלו סיפורי מקרה והיבטים משפטיים וביטוחיים מרכזיים שצריכים להוביל כל חברה להתמודדות עם אירועי סייבר.

גונן בצר, מנהל עסקים ראשי ו-CFO לודן, ויועץ לאבטחת סייבר bexperts סיפר את מקרה הפריצה לחברת לודן, אליו התייחסו כאירוע טרור: "הקמנו חמ"ל, בודדנו את הרשת הפגועה, ועירבנו רשויות ממשלתיות כמו רשות הסייבר הלאומית, להב 433, וארגונים נוספים שהאירוע נוגע להם בשל עיסוקי החברה". אירועים מסוג זה אינם שוליים, ופגעו בחברות עמו מייקרוסופט, שירביט ואינטל. במהלך המפגש נחשפו המקומות הכי רגישים של הארגונים הללו, שאמורים להיות הכי מוגנים. בצר חשף לכלים החשובים ביותר העומדים לרשות הנהלת החברה כדי למנוע ולנהל אירועי סייבר.

עו״ד אודי (יהודה) רוזנטל, שותף, מחלקת ליטיגציה מסחרית, תובענות ייצוגיות וחדלות פירעון, גולדפרב זליגמן, אמר כי "החדשות הרעות – זה יקרה לכולם, החדשות הטובות הן כי יש איך להיערך לזה משפטית". תביעות יכולות להגיע מכל עבר, כל למשל, צדדים שלישיים יכולים להיות הגורם לפריצה: "יכול להיות שהארגון שלכם מוגן מאד מפני פריצות, אבל מה לגבי משרד הרו"ח או משרד העורכי דין שאתם עובדים איתו? אם יגיעו דרך ארגוני צד שלישי אליכם, האחריות עלולה להיות שלכם".

חיים לוי, יועץ ביטוח וניהול סיכונים HL Consultants, הציג את שוק ביטוחי הסייבר, המכנה המשותף החשוב שנמצא בבסיס רוב הפוליסות, וכיצד חברות הביטוח מבצעות את הערכת הסיכון.

עבור לתוכן העמוד