מלם טים

האירוע השנתי של הפורום

פורום ה-CFO העניק את אות ראש הממשלה על תרומה למשק הישראלי בשנת 2005 לרשות המיסים ולד"ר יוסי בכר מנכ"ל משרד האוצר; את האות בשם רשות המיסים קיבלו איתן רוב המנהל היוצא של רשות המיסים וג'קי מצא המנהל הנוכחי; אבי דויטשמן, CFO כימיקלים לישראל ורון אילון, משנה למנכ"ל ו-CFO בזק קיבלו את אות פורום ה-CFO.
26/02/2006
הגדל

ביום שני האחרון, חגג פורום ה-CFO את האירוע השנתי שלו – ערב של הוקרה למצויינות ולתרומה למשק ולחברות בישראל. באירוע השתתפו סמנכ"לי הכספים של החברות הגדולות במשק, בכירים בסקטור העסקי וראשי הממשל.

אבי דויטשמן, CFO כימיקלים לישראל ורון אילון, משנה למנכ"ל ו-CFO בזק קיבלו אותות הוקרה על מצויינותם כ-CFOs בחברות. רשות המיסים וד"ר יוסי בכר קיבלו את אות ראש הממשלה לשנת 2005, לאיכות ומצויינות ביצירת סביבה עסקית תומכת צמיחה. בשם רשות המיסים קיבלו את האות איתן רוב המנהל היוצע של רשות המיסים וג'קי מצא המנהל הנוכחי.

אהוד אולמרט, מ"מ ראש הממשלה ושר האוצר בירך את ה-CFOs מקבלי אותות ההוקרה והרחיב בדברי ברכתו ליוסי בכר, מנכ"ל משרד האוצר ואמר כי "במידה רבה בזכותך אני יכול לתפקד כראש ממשלה בפועל מבלי להרגיש שאני מפקיר את ניהול הכלכלה". אולמרט אף ציין את נחישותו של בכר, חוזקו ומרצו. לדבריו, כשבכר מקבל על עצמו משימה, אי אפשר לעצור אותו. על רוב אמר כי עשה גדולות למען איחוד אגפי המיסים והפך את הכנסות המדינה ממיסים לאחד מגורמי הצמיחה של המשק. אולמרט בירך את אבי דויטשמן CFO כימיקלים לישראל ורון אילון משנה למנכ"ל ו-CFO בזק על קבלת אות ההוקרה של הפורום בהיותם CFOs לדוגמא.

"עוצמתו של הפורום – היא עוצמתם של החברים בו", אמר אלי אשרף, CFO מכתשים אגן שהנחה את האירוע, והוסיף כי החברות בפורום היא זכות מוקנה של כל ה-CFOs בחברות המובילות - באשר הפורום הוא הגוף היחידי המכוון לענות על הצרכים המקצועיים הייחודיים של התפקיד. בפורום ה-CFO חברים כ-500 סמנכ"לי כספים של החברות המובילות במשק הישראלי על ענפיו השונים: תעשיה מסחר ושירותים, היי-טק ו- Low-Tech, חברות ממשלתיות, ציבוריות ופרטיות. סך מחזור החברות המיוצגות בפורום זה מהווה חלק הארי של תל"ג מדינת ישראל.

נגה קינן, יו"ר פורום CFO, הדגישה בדבריה כי תפקיד ה-CFO נעשה סבוך וקשה משנה לשנה. הסיכונים אליהם חשוף ה-CFO – הולכים וגוברים. היכולות להן נדרשים ה-CFOs משלבות לכן, לצד ידע מקצועי מורכב המתעדכן בתדירויות גבוהות, גם יכולות ניהוליות ומנהיגותיות וגם יכולות אסטרטגיות ועסקיות. "הצלחת הפורום היא תוצאה של העוצמה האישית והמקצועית של ה-CFOs", אמרה קינן, "אך בעיקר תודות למעורבות הגבוהה של חברי הפורום הפועלים דרכו ובאמצעותו להביא ערך לחברות בהן הם מכהנים".

עוד סקרה קינן את פעילות הפורום לשנת 2006מיעדים לשנה הבאה לעיון.

אותות הוקרה ל-CFOs

אבי דויטשמן, CFO כימיקלים לישראל ורון אילון, משנה למנכ"ל ו-CFO בזק קיבלו את אות פורום ה-CFO.

חברי ועדת השופטים להענקת אותות הוקרה ל-CFOs היו: אורן לידר CFO דיסקונט השקעות, אלי אשרף, גיל קוטלר CFO גזית גלוב, דן זיסקינד CFO טבע ונעמי גולד CFO שופרסל. בהתייחסו לתהליך בחירת ה-CFOs – מקבלי אותות ההוקרה, אמר אשרף כי תהליך השיפוט השנה כלל שאלון לכל חברי הפורום בו נתבקשו הם לציין את אילו שהצטיינו, לדעתם. השופטים עברו על הרשימות, סימנו את ה- CFOs הבולטים, בחנו את ביצועיהם כמו גם את ביצועי החברות בהן הם מכהנים, ושוחחו עם המנכ"לים. "תהליך הבחירה היה מעניין ומאתגר", אמר אשרף, "לא קל להפריד בין ביצועי ה-CFO לביצועי החברה, קשה להשוות חברות בגדלים שונים, בענפים שונים ובמבנה בעלויות שונה. עם זאת יש חשיבות רבה לבחינה ולפירגון ליכולות גבוהות". בהתייחסו לתכנון התהליך לשנה הבאה, ציין אשרף כי מתוכננים כמה שינויים כשהבולט ביניהם הוא האפשרות למועמדות עצמית של החברים השונים.

אות ראש הממשלה

פורום ה-CFO העניק את אות ראש הממשלה על תרומה למשק הישראלי בשנת 2005 לרשות המיסים ולד"ר יוסי בכר מנכ"ל משרד האוצר.

ועדת השופטים לבחירת מקבל אות ראש הממשלה כללה את אילן כהן, מנכ"ל משרד ראש הממשלה, ונגה קינן, יו"ר פורום CFO כיושבי ראש משותפים. כחברים בועדה שימשו אבי בן אסאייג – משנה למנכ"ל ו-CFO שטראוס עלית, אלי אשרף, גלית אסף שנהר - עוזרת בכירה למנכ"ל משרד רה"מ דוד ברודט, ד"ר זהבית (יוסף) כהן – משנה למנכ"ל ו-CFO אי.די.בי., עו"ד יעקב נאמן, עו"ד ישראל מימון - מזכיר הממשלה ועו"ד רם כספי.

בפתח טקס הענקת אותות ראש הממשלה, נשא דברים מנכ"ל משרד ראש הממשלה, אילן כהן, שהדגיש את תפיסתו על התבגרות המשק הישראלי הבאה לידי ביטוי בשיתופי פעולה הדוקים בין הפקידות הבכירה, המאפשרים הישגים יוצאי דופן.

בסכמו את האירוע, הודה אלי אשרף לנותני החסויות לערב זה: IBM, אקסנצ'ר, אל על, מפעל הפיס וארנסט אנד יאנג. "2005 הייתה שנה טובה למשק, לאזרחי המדינה ולכולנו. נקווה ש-2006 תהיה טובה כמוה ושנוכל להתברך בה כפי שאנו מתברכים בעצם הימים הללו בהישגי שנת 2005." אמר אשרף והוסיף את ברכתו "שתהא השנה משופעת בגשמי ברכה, צמיחה כלכלית, שלום, ורוב הצלחה, לכולנו".
 
 
 
תודות הפורום לנותני החסות לאירוענותני החסות לאירוע

חבר שופטי רה"מ לשנת 2005  חבר שופטי רה"מ לשנת 2005
תמונות מהאירוע שנת 2005  תמונות מהאירוע שנת 2005
נימוקי חבר השופטים - יוסי בכר  נימוקי חבר השופטים - יוסי בכר
נימוקי חבר השופטים - רשות המיסים  נימוקי חבר השופטים - רשות המיסים
נימוקי חבר השופטים - רון אילון  נימוקי חבר השופטים - רון אילון
נימוקי חבר השופטים - אבי דוישטמן  נימוקי חבר השופטים - אבי דוישטמן
דברי אילן כהן, בתפקידו כמנכ"ל משרד רה"מ  דברי אילן כהן, בתפקידו כמנכ"ל משרד רה"מ
דברי נגה קינן, יו"ר פורום CFO  דברי נגה קינן, יו"ר פורום CFO
חבר שופטי רה"מ לשנת 2004  חבר שופטי רה"מ לשנת 2004
נימוקי חבר השופטים - בינימין נתניהו  נימוקי חבר השופטים - בינימין נתניהו
תמונות מהאירוע שנת 2004  תמונות מהאירוע שנת 2004
נימוקי חבר השופטים - אבי דיכטר  נימוקי חבר השופטים - אבי דיכטר
נימוקי חבר השופטים - שלום שמחון  נימוקי חבר השופטים - שלום שמחון
חבר השופטים לשנת 2003  חבר השופטים לשנת 2003
נימוקי חבר השופטים - אביגדור ליברמן  נימוקי חבר השופטים - אביגדור ליברמן
נימוקי חבר השופטים - משה טרי  נימוקי חבר השופטים - משה טרי
חבר השופטים לשנת 2002  חבר השופטים לשנת 2002
תמונות מהאירוע שנת 2002  תמונות מהאירוע שנת 2002
נימוקי חבר השופטים - טלי ירון אלדר  נימוקי חבר השופטים - טלי ירון אלדר
חבר שופטי רה"מ לשנת 2003  חבר שופטי רה"מ לשנת 2003
חבר שופטי רה"מ לשנת 2002  חבר שופטי רה"מ לשנת 2002
עבור לתוכן העמוד