מלם טים

82% מסמנכ"לי הכספים של החברות המובילות במשק מעריכים כי המשק והחברות הישראליות לא יפגעו מזעזועי השבוע האחרון

הסקר נערך בעקבות שיחה שהתקיימה הבוקר בין מנכ"ל משרד רוה"מ ובין יו"ר פורום ה-CFO
8/01/2006

82% מסמנכ"לי הכספים של החברות המובילות במשק מעריכים כי המשק והחברות הישראליות לא יפגעו מזעזועי השבוע האחרון. מתוכם, 60% מעריכים כי לא תהיה פגיעה כלל ו-23% מעריכים כי הפגיעה לא תהיה משמעותית. כך עולה מסקר שערך פורום ה-CFO. מבין אלו הצופים פגיעה, רובם המכריע (98%) צופים פגיעה זמנית בטווח הקצר בלבד.

הסקר נערך בעקבות שיחה שהתקיימה הבוקר בין אילן כהן, מנכ"ל משרד ראש הממשלה ובין נגה קינן, יו"ר פורום ה-CFO.

לדברי נגה קינן, יו"ר פורום ה-CFO, התוצאות מוכיחות את האמון המלא של סמנכ"לי הכספים הבכירים בחוסנו של המשק ואת בטחונם בראש הממשלה המכהן, אהוד אולמרט, כי יידע להנהיג את המשק בתקופה קריטית זו".

הסקר שערך פורום ה-CFO בדק גם את המלצות סמנכ"לי הכספים הבכירים באשר למדיניות הכלכלית אותה צריכה הממשלה לבצע.

מהסקר עולה כי הדבר החשוב ביותר שצריכה הממשלה לעשות הוא להתמיד ולהמשיך במדיניות הכלכלית שנינקטה עד לאירועים האחרונים: 44% מעריכים כי זהו הצעד החשוב ביותר להחזרת היציבות. בתוך כך, מדגישים ה-CFOs, יש להימנע מכלכלת בחירות, להמשיך לשמור על יעדי הצמיחה, להמשיך ברפורמות בשוק ההון, בהפרטה וביישום הרפורמה במס. עוד הדגישו ה-CFOs את הצורך בשמירה על יציבות הריבית ובשיתוף פעולה בין נגיד בנק ישראל ובין הממשלה.
"יש צורך דחוף בהכרזה ממשלתית מחייבת על המשך המדיניות הפיסקלית והמוניטרית הקיימת הכוללת שמירת מתווה הפחתת המיסים, המשכת ההפרטה, יישום מסקנות בכר, ותקציב 2006 על פי מתווה זה יאושר מהר ככל האפשר", אומרים ה-CFOs.

20% מדגישים את חשיבות העברת שדר של יציבות. ואחוז דומה מדגישים כי אישור מהיר ככל הניתן של תקציב המדינה הוא צורך הכרחי. 14% מסמנכ"לי הכספים הבכירים טוענים כי יש למנות, במיידי, שר אוצר במשרה מלאה, שר שיוכל להתמקד בביצוע המדיניות הכלכלית. מינוי שר אוצר יוכל להביא לשמירת ההשגים הכלכליים ולאפשר לראש הממשלה בפועל, אהוד אולמרט, לנהל את ענייני המדינה תוך שמירת היציבות השלטונית והמדינית. יש למנות שר אוצר שיהא דמות מרכזית, דומיננטית המקובלת על המשק והשווקים העולמיים, אומרים ה-CFOs.

תוצאות הסקר הועברו למנכ"ל משרד ראש הממשלה.

עבור לתוכן העמוד