קרמבולה

שר האוצר החליט לבטל את מס הבולים לפני שעה קלה - פורום ה-CFO מברך את שר האוצר על החלטתו לבטל לאלתר את מס הבולים

הפורום מודה לאילן קליגר CFO דור אלון שהשקיע שעות מרובות וליווה את המהלך מראשיתו. משרד עו"ד גרוס, ובמיוחד יוסי גרוס, אריה דנציגר, שמואל בורנשטיין ואסף תובל, לעו"ד משה שקל ועו"ד יניב שקל, לח"כ אהוד רצאבי וכל ה-CFOs שהשתתפו ותרמו למהלך.
7/12/2005

שר האוצר אהוד אולמרט החליט, לפני שעה קלה, להביא לכנסת החלטה על ביטולו המיידי של מס הבולים. כך נודע לפורום ה-CFO המאגד את סמנכ"לי הכספים של החברות הגדולות במשק. משמעות החלטתו של שר האוצר היא שהמס יבוטל לחלוטין החל משנת 2006, ומהחברות במשק יחסך תשלום מס בגובה של כ – 700 מליון ₪ בשנה. בכך קיבל אולמרט את המלצתו של איתן רוב, מנהל רשות המסים, ושל פורום ה-CFO.

מס הבולים עומד כיום על 4 פרומיל מכל חוזה במשק, לעיתים כמה וכמה פעמים בגין אותה עסקה. בעקבות לחץ שהפעיל פורום ה-CFO, לחץ שכלל הגשת בג"צ נגד גביית המס, החליטה וועדת הכספים בדצמבר 2004 לשים תקרה לגביית המס בשנת 2005 בגובה של 600 מיליון ₪. עוד החליטה הועדה כי במידה ותעבור רשות המיסים את היקף הגביה שנקבע – ירד שיעור המס רוחבית על כל סוגי המסמכים.

על פי בדיקה שערך הפורום, מס הבולים שיגבה השנה מהחברות יעמוד על כ-710 מליון ₪.

כזכור, אתמול הודיע פורום ה-CFO כי עסקאות בשווי כ – 40 מליון ₪ מעוכבות עד אשר יודיע שר האוצר האם בכוונתו לקבל את המלצות רשות המסים ופורום ה-CFO ולבטל מיידית את המס.

קינן: אנו מברכים את שר האוצר על כך שראה לנגד עיניו את טובת המשק, החברות והכלכלה והחליט להביא לביטולו המיידי של מס אנכרוניסטי זה המהווה למעשה מס מחזור על המשק. במשק צומח ומתקדם אין מקום למס שהתקבל בזמן שלטון הטורקים בארץ, ואנו שמחים ששר האוצר לא נכנע לשיקולי זרים והחליט לבטלו.

קינן קוראת לכל הסיעות בכנסת לאפשר העברה מהירה של החוק לביטול מס הבולים, עוד לפני פיזור הכנסת ב – 21 לחודש. "כל עיכוב שינבע משיקולים פוליטיים כאלה ואחרים, עלול לפגוע קשות בחברות במשק, על כל המשתמע מכך".

עבור לתוכן העמוד