מבטחים

מלגת שטיינברג הוענקה לקובי וינוקור, CFO מיה מקבוצת אריסון

23/08/2016
מלגת שטיינברג הוענקה לקובי וינוקור, CFO מיה מקבוצת אריסון (הגדל)

בטקס שהתקיים במסגרת מפגש מימון של פורום CFO, הוענקה מלגה ע"ש אורן שטיינברג לקובי וינוקור, CFO מיה מקבוצת אריסון; "מנהל מקצועי שהיקף תפקידו חורג מגבולות התפקיד המסורתי של CFO"

קובי וינוקור, CFO מיה מקבוצת אריסון, הוא הזוכה במלגה ע"ש אורן שטיינברג ל-CFO צעיר ומצטיין לשנת 2016. וינוקור, בעל תואר ראשון בהצטיינות יתרה בכלכלה ובחשבונאות מאוניברסיטת חיפה ותואר MBA בהצטיינות במימון וחשבונאות מאוניברסיטת תל אביב, נכנס לתפקידו בשנת 2013.

בטקס שהתקיים במפגש מימון שלפורום CFOובנוכחות בני משפחת שטיינברג, קיבל וינוקור את המלגה מידיה של חברת ועדת השופטים סיגל רגב-רוזנברג, CFO מאוחדת, שהודתה למשפחת שטיינברג על הדרך בה בחרה להנציח את יקירה: "אורן שטיינברג ז"ל, שימש CFO של חברת טכנומטיקס במשך ארבע שנים, למרות גילו הצעיר בתחילת כהונתו - 32 - הוא היה מנהיג בעל חזון והשפעה והיווה ציר מרכזי בהנעת מהלכים משמעותיים בחברה. אורן נפטר בשנתו בחודש מאי 2005 בגיל 36 והותיר אחריו את אשתו שרית, את בנותיו הקטנות דניאלה ועמליה ואת הוריו ואחיו. קבוצת חברים ועמיתים הקימה קרן הנצחה לזכרו והעמידה משאבים כספיים למימונה. פורום CFO בו היה אורן חבר, לקח על עצמו את ניהול המשימה החשובה של חלוקת המלגה להנצחתו. הנצחת זכרו של אורן באמצעות מלגה הניתנת על-ידי חבריו ועמיתיו מעידה על הרצון להמשיך את דרכו המיוחדת, ולהנציח את אישיותו ויכולותיו".

רגב-רוזנברג הסבירה כי המלגה מוענקת לקידומם והעצמתם של מנהלי כספים צעירים למימון לימודים בקורס ניהולי באחת האוניברסיטאות המובילות בעולם על-פי בחירת הזוכה ובכפוף לאישור חבר השופטים. לאחר החזרה מהלימודים יציג הזוכה את שלמד בפני חברי הפורום.

עוד הוסיפה כי בתהליך הבחירה הושקעו זמן ומחשבה לבחירת הזוכה הראוי ביותר, על פי קריטריונים שהעמידה הקרן ונגזרו מאישיותו, מדמותו, מתכונותיו ומפועלו של אורן ובהם: כושר מנהיגות, אקטיביות, יוזמה, חתירה להישגים, הובלה וניהול תהליכים משמעותיים, פוטנציאל להגיע לתפקידים בכירים, תרומת המלגה להתקדמות המועמד ומעורבות בתחומים מעבר לתפקיד.

להענקת המלגה לוינוקור הזמינה רגב-רוזנברג לבמה את חבריה בוועדת השופטים: גיל בנימיני מנכ"ל וול-סטריט, דרור לוי CFO DSPG, יוסי טנא CFO איתמר מדיקל, רון פאינרו CFO בנק לאומי לישראל, רונית זלמן מלאך CFO כלל חברה לביטוח, שחר עקה CFO מלונות פתאל, שחר רחים CFO אבגול ושלי כהן CFO קבוצת ONE1.

מנהל מעורב ורחב יריעה

"המועמדים שהתמודדו על קבלת המלגה עברו תהליך מובנה שכלל פגישות וראיונות. תהליך המיון היה קשה, לקחו בו חלק מועמדים טובים ומוכשרים והבחירה לא היתה פשוטה", הסבירה רגב רוזנברג למשתתפים, "חבר השופטים ראה בוינוקור כמועמד המתאים ביותר לקבלת המלגה. הוא בעל כושר מנהיגות, אקטיבי ויוזם, ומקדם נושאים בצורה אפקטיבית ומהירה. התרשמנו מפעילותו המקצועית ומהיקף תפקידו החורג מגבולות התפקיד המסורתי של CFO. במסגרת תפקידו, הוא אחראי על מערך הכספים הגלובלי של קבוצת מיה, וכן על תחום הייעוץ המשפטי וניהול הסיכונים. וינוקור מנהל צוות בינלאומי של מנהלי כספים ומשפטנים ומשמש כדירקטור בחברות הקבוצה. מצאנו בו מנהל מעורב ורחב יריעה, המתמודד עם אתגרי הניהול הגלובליים המורכבים של החברה.

"וינוקור פעל להפיכת מערך הכספים העולמי לפונקציה משמעותית בניהול החברה, היה שותף בגיבוש וביצוע תוכנית התייעלות משמעותית, וכן השלים מספר עסקאות בעלות חשיבות אסטרטגית של רכישה ומכירת חברות בקבוצה".

היא הוסיפה כי "מצאנו לפנינו איש צעיר ורב מוטיבציה, החותר למצויינות ברמה האישית ומוביל מהלכים משמעותיים המקדמים ותורמים לניהול החברה בכל הרמות".

במעמד קבלת הפרס הודה וינוקור למשפחת שטיינברג ולכל מי שלוקח חלק במפעל ההנצחה של אורן ז''ל ובמיוחד לצוות השופטים שהיה ניכר שהקדישו לא רק את זמנם, אלא גם את נשמתם בתהליך הבחירה. כמו כן, הודה קובי למשפחתו, לצוותו במיה, למנכ׳׳ל החברה, עמית הורמן, לצוות המקצועי של אריסון השקעות בראשות אפרת פלד, ולשרי אריסון, שבראה וטיפחה את מיה ומהווה בכך מודל לקידום עסקים שמשלבים רווחיות פיננסית עם יצירת ערך חיובי של קיימות והנגשת משאב טבע חיוני כמו המים.לקריאת כתבות וסקירות נוספות של פורום CFO, הקליקו כאן

עבור לתוכן העמוד