קרמבולה

אמיר גולן, IBI: "הלוואות צרכניות מאפשרות למקסם תשואה"

אמיר גולן, IBI: "הלוואות צרכניות מאפשרות למקסם תשואה" (הגדל)

בכנס השנתי של פורום CFO באילת, הציג אמיר גולן, שותף מנהל קרן אי.בי.אי CCF, IBI ניהול בית השקעות, קונספט חדש של מיקסום תשואות באמצעות קרן למתן אלפי הלוואות צרכניות

"קרן ההשקעה CCF)  Consumer Credit Found) שהוקמה בישראל, היא קרן המשקיעה באשראי צרכני בארה"ב דרך פלטפורמת P2P (הלוואות עמית לעמית), בדרך זו הבאנו את היכולות הטכנולוגיות הקיימות לידי ביטוי בשוק ההשקעות", כך הסביר אמיר גולן, שותף מנהל קרן אי.בי.אי CCF, בכנס השנתי של פורום CFO באילת. "הקרן מאפשרת השקעת כסף במתן אשראי צרכני בתנאי שוק טובים ועל ידי כך השאת רווחים למלווים באמצעות מתן ריביות אטרקטיביות וניהול סיכונים שמרני המאפשר שמירה על כספי המלווה", הוסיף.

לדבריו, הקרן נולדה כפתרון למחפשי אפיקי השקעה אלטרנטיביים. זאת מתוך צורך באפיקי השקעה בטוחים מחד ומאידך התבוננות במערכת הבנקאית, שעל אף המשברים שפקדו אותה בשנים האחרונות הצליחה להגדיל רווחים - הודות לכך שהריבית הייתה גבוהה מספיק.

"מטרת הקרן היא מתן הלוואות באופן ישיר לצרכנים, היא מתמקדת היום בעיקר בשוק בארה"ב והפעילות בה מתבצעת באמצעות זירות מסחר המספקת מערכת סליקה אמינה שמתווכת בין שני הצדדים. הקרן מאפשרת הוזלה של כשליש מעלויות ההשקעה וההלוואה לשני הצדדים וזהו שינוי משמעותי, אמר גולן".

- איך אתם יודעים למי להעניק הלוואה?

"אנו נותנים את ההלוואה לאדם בעל דירוג אשראי אישי גבוה, הצורך מוצרים פיננסיים שונים: כרטיסי אשראי והלוואות צרכניות שונות (למשל עבור רכישת רכב או לימודים). מערכת דירוג האשראי האמריקאית מנטרת את הצרכן ברמה דו שבועית של 40 פרמטרים ונותנת לו ציון. אנו בוחרים את הלווים המאופיינים במוסר תשלומים גבוה, המרוויחים מעל הממוצע ונמדדים במערכת כבר זמן רב. אנחנו לא מסתפקים בדירוג האשראי הקיים ומוסיפים קריטריונים אשר לא נלקחים בחשבון במתן דירוג זה, כמו: מקצוע, מיקום גאוגרפי ועוד. כמו כן, אנו מבצעים ניתוח סטטיסטי של מיליוני הלוואות ומקבלים החלטות מבוססות מידע ואנליזה. האשראי ניתן לאלפים על מנת לבזר את הסיכונים וליצור שליטה על התוחלת, אשראי הלקוחות שלנו מדורג כפריים - הם הקצפת של הלווים.

"בעולם ההלוואות המקוונות אותו יצרנו, ניתן לפגוש היום הרבה מאוד מהמוסדיים - ביניהם בלקרוק וסורוס, כאשר זירות המסחר מפוקחות על ידי ה-SEC. אודות ליכולות שהנחנו בבסיס פעילות הקרן, הצלחנו להביא מעל ל-8% תשואה בשנה, ב-0% מינוף".

 לקריאת כתבות וסקירות נוספות של פורום CFO, הקליקו כאן

עבור לתוכן העמוד