בססח

ערן עזרא: מימון עסקת ענק: טבע – אלרגן

30/05/2016
ערן עזרא: מימון עסקת ענק: טבע – אלרגן (הגדל)

ערן עזרא, הגזבר הגלובלי של טבע, יסקור בכנס פורום CFO את עקרונות המימון של עסקת רכישת החטיבה הגנרית של אלרגן - הכוללת גיוס בהיקף של 34 מיליארד דולר

עו"ד דנה טל צדוק

 

ביולי 2015 ניצב ערן עזרא, הגזבר הגלובלי של טבע, בפני אחד האתגרים הגדולים ביותר בעולמות המימון - עת הודיעה החברה כי תרכוש את החטיבה הגנרית של חברת אלרגן תמורת 40.5 מיליארד דולר.

מימון עסקת ענק זו מורכב משילוב של מזומן ומניות לפי הפרסומים: טבע תשלם לאלרגן 33.75 מיליארד דולר במזומן, אשר ימומנו בשילוב של מזומן זמין מקופת החברה וכן הנפקת חוב והון מניות. עם סגירת העסקה, אלרגן תקבל מניות טבע שערכן ביום ההכרזה עמד על כ-6.75 מיליארד דולר, המהווים פחות מ-10% בעלות בטבע.

בכנס פורום CFO באילת, יחלוק עזרא מניסיונו לרבות העקרונות שלאורם תוכנן ובוצע מימון העסקה, שכללו מקסום הערך וניהול הסיכונים הכרוך בה. כמו כן, יסקור עזרא את חלופות המימון השונות שעמדו בפני החברה והמבנה הממוני שנבחר בסופו של דבר לאור העקרונות שנקבעו. כן יסקרו המכשירים השונים שנבחרו למימון העסקה וחלונות הזמן והשלבים השונים שנקבעו במסגרת המבנה שנבחר.

הכנס המדובר יתקיים ב-13-15.6 וישתתפו בו CFO's של החברות המובילות במשק, כנס זה הוא ההזדמנות היחידה להיחשף ל"מאחורי הקלעים" של עסקאות הענק והתהליכים האסטרטגיים המבוצעים בשוטף על ידי ה-CFO's.

בין ה-case studies המקצועיים, ישולבו בכנס דיונים בשולחנות עגולים בסוגיות הקשורות לניהול בכיר והאתגרים שהוא מציב בחברות שונות.

לכנס מוזמנים CFO's של החברות המובילות

להרשמה לכנס, לחצו כאן >>

 

 

עבור לתוכן העמוד