גלו את הפוטנציאל הפיננסי באמצעות  פתרונות ה-IP החדשים של AON

מוטי קריסטל: "משא ומתן מדויק, קריטי לעבודת ה-CFO ולהובלתו את החברה"

סמינר משא ומתן שיפתח בחודש הבא מטעם המרכז לפיתוח קריירה של פורום CFO, מעלה שאלות רבות לגבי המהות העומדת מאחורי ניהול משא ומתן, נחיצות מיומנות זו והאם בכלל ניתן לרכוש אותה

עו"ד דנה טל צדוק
13/03/2016
מוטי קריסטל: "משא ומתן מדויק, קריטי לעבודת ה-CFO ולהובלתו את החברה" (הגדל)

"ה-CFO כחלק מתפקידו הוא שחקן מרכזי בכל משא ומתן משמעותי לארגון ואף מוביל רבים מהם, ואין כל חולק לגבי נחיצותו סביב שולחן המשא ומתן", מסביר עו"ד מוטי קריסטל, מייסד ומנכ"ל חברת NEST, המתמחה בתורת המשא ומתן, שיוביל סמינר בנושא מטעם המרכז לקריירה של פורום CFO. לדבריו, "נקודת המוצא היא כי ה-CF0 בהכשרתו וניסיונו עדיין זקוק לכלים יישומיים להתמודד עם תהליכי המשא ומתן, ומבצע משאים ומתנים מתוך תפיסה אינטואיטיבית שמצליחה לרוב, אך איננה מספיקה על מנת להתמודד עם הקשיים העומדים בדרכו המקצועית. כמו כן ה-CFO , כמי שצריך לקבל או להיות לעזר למנכ"ל בקבלת ההחלטות, חשוב כי תהיה בידו הבנה עמוקה יותר בתהליכי המשא ומתן ומהם ההתפתחויות והדינמיקות הנובעות ממנו על מנת שיוכל להשיא לחברתו את ההישגים הטובים ביותר. משא ומתן מדויק, קריטי לתהליכי העבודה של ה-CFO ולהובלתו את החברה".

קריסטל מוסיף כי סמינר משא ומתן מהותו במתן כלים אופרטיביים לניהול משא ומתן אפקטיבי יותר וניהול תקשורת גבוהה במשא ומתן. הוא מסביר כי "המתודה הנפוצה היום בשוק היא שיטת ה-WIN WIN העוסקת במשא ומתן שיתופי ורואה באופן סיומו את דרך הנכונה. אולם אין די בכך על מנת להפיק את המרב מהמשא ומתן. זוהי מתודה אחת מיני רבות הקיימות וחשוב כי ה- CFO יהיה חשוף לכולן. בסמינר אחשוף את המשתתפים לקשת עשירה של אסטרטגיות וכלים טקטיים מתוך המתודה אותה פיתחתי - תורת המורכבות והחשיבה המערכתית. מתודה זו בוחנת את המשא ומתן המתקיים במערכת מורכבת ומרובת שחקנים, נושאים ותרבויות, ומנהלת אותו בחמש רמות בו זמנית.

* הרמה הראשונה האישית, הפסיכולוגיה של משא ומתן. 
* הרמה השנייה, מבנית, בחינת הסביבה והאופן בו מתנהל המשא ומתן. 
* הרמה השלישית, בחינת השלבים, ניתוח השלבים הקריטיים והמשברים של המשא ומתן. 
* הרמה הרביעית בחינת שונות המרכיבים. 
* הרמה החמישית, בחינת יישום המשא ומתן.

האם יכולת משא ומתן היא מולדת או מיומנות שניתן לרכוש אותה?

"יכולים להעיד על כך תלמידי הרבים שהגיעו לסמינר ברמות שונות, ויצאו ממנו עם הבנה והפנמה ועושר של כלים וטכניקות. זאת באמצעות מתן דגש בחשיבה משא ומתן, הסתכלות על התהליך שלו בדינמיות ובעומק שלו".

*** עו"ד מוטי קריסטל הכשיר בעשור האחרון מנהלים בכירים בחברות וליווה תהליכי מו"מ ביטחוניים ומאבקים ציבוריים. הוא מרצה למשא ומתן וניהול משברים במרכז הבינתחומי הרצליה, בטכניון, במכון להשתלמות עורכי דין של לשכת עוה"ד בישראל, ובאוניברסיטאות רבות באירופה ובארה"ב.

סמינר משא ומתן מתקדם לCFO's- של המרכז לפיתוח קריירה של פורום CFO, בשיתוף והובלה של עו"ד מוטי קריסטל, יפתח ב-4.4.16 להרשמה הקליקו כאן.לקריאת כתבות וסקירות נוספות של פורום CFO, הקליקו כאן

עבור לתוכן העמוד