מלם טים

פנטנוביץ':"יש לשים את עיקרון החדשנות בחזית"

6/10/2015
פנטנוביץ':"יש לשים את עיקרון החדשנות בחזית" (הגדל)

יונתן פנטנוביץ', מנכ"ל 3M, פתח את דבריו בכנס אילת של פורום CFO בשימת דגש על ציטוט מקווי היסוד של ממשלת ישראל, התואמים גם אל חזונה של החברה: "הממשלה תפעל להגנה על איכות הסביבה בישראל ותיקח חלק במאמץ הגלובלי בנושאי אקלים".

3M היא חברה בעלת פלטפורמות טכנולוגיות מגוונות, המשרתת לקוחותיה באמצעות פיתוח וייצור מוצרים ושירותים חדשניים בתחומי הקיימות. לדברי יונתן פנטוביץ', המנכ"ל, "החברה הקיימת שנים רבות מעודדת תרבות של חדשנות. אנחנו מחויבים בראש ובראשונה לשורה התחתונה אבל גם ללקוחות שלנו ולסביבה בה אנו חיים. השקענו בשני סטארט אפים מקומיים, ואנחנו מחפשים עוד דרכים להעמיק ולשתף פעולה בתחום המו"פ בישראל".

לטעמו של מנכ"ל 3M כאשר ממשלה או גוף ממשלתי מחפשים עם מי לבוא בדיאלוג, עליהם לתור אחר החברות אשר שמות את הקוד האתי לרגליהן ומתנהלות בשקיפות וניקיון כפיים. "מבחינתנו קיימות היא כזו - כשהחברה מציבה אותה במרכז הצלחתה הכלכלית, ולצד אחריות חברתית וסביבתית. מבחינת נושא הקיימות יש באמתחתנו הישגים רבים, כמו הורדת גזי חממה בקרוב ל-60% על פני מעל עשור, ומחזור מים בשיעור של 40%. כוח האדם שלנו מונה צוות מדעי גדול ואנו משקיעים 5-6% ממחזור החברה במו"פ, ובעזרת שימוש במענקי מו"פ בישראל ובעולם, מתקיים ממשק חזק לשיתוף פעולה".

פנטנוביץ' הוסיף ואמר כי הקשר עם גורמי הממשל אמור להתקיים לפי עקרונות גלובליים, ובהם מדיניות רגולטורית האמורה לעמוד בסטנדרטים של בטיחות ואיכות, רגולציה שאמורה להתבסס על מדע ועובדות ולא על פוליטיקה ובנוסף צריכה להיות מבוססת על שקיפות בתהליכי עבודה ושוויון בגישה. "אנחנו תומכים בהפחתת חסמים וביורוקרטיה, מעודדים דיאלוג עסקי-ממשלתי ורגולציה עצמית של חברות".

בסיום דבריו, פנטנוביץ' הפנה את המשתתפים לנושאים הרחבים יותר אותם מובילה 3M, מתוך תחום הקיימות, כגון מגה טרנדים של ערים חכמות, דיגיטציה, אנרגיה, תחבורה, רפואה ובטיחות: "נמשיך לעודד דיאלוג עם גורמי הממשל, ששם את עיקרון החדשנות והשקיפות בחזית".

עבור לתוכן העמוד