PWC

פורום CFO תומך בתעסוקה של עולים אקדמאים בתחום הפיננסים

17/08/2015
פורום CFO תומך בתעסוקה של עולים אקדמאים בתחום הפיננסים (הגדל)

נגה קינן, יו"ר פורום CFO: "איתור תעסוקה מתאימה לדרגים בכירים מצריכה היערכות שונה. מגוון ההזדמנויות התעסוקתיות קטן יותר ומוגבל לאנשים עם עבר משותף, במקומות עבודה קודמים, בלימודים או בצבא".
סמנכ"לי הכספים נקראו לתמוך בקליטתם של עולים אקדמאים
בעלי רקע פיננסי באמצעות שילובם בתוכניות קריירה או התמחות, במסגרת פרויקט בו פורום CFO חבר לעמותת "גבהים", ששמה לה מטרה לשלב עולים אקדמאים בשוק התעסוקה המקומי.
נטשה רוזנבלום ואייל אסרף הם שני אקדמאים, עולים מצרפת, אשר בימים אלו מבקשים להתברג
בשוק המקומי.


ספר/י על הרקע האישי והסיבות שהביאו אותך לעשות עליה

נטשה: "נולדתי וגדלתי בפריז שבצרפת, ועברתי ללונדון למשך 6 שנים בעקבות משרה בתחום האשראי והפיננסים, אותה קיבלתי בסיום לימודי תואר כפול במשפט ופיננסים. משפחתי מחוברת לישראל מאז ומעולם, וגדלתי באווירה ציונית. המעבר לישראל היה טבעי עבורי, אמנם לקח זמן מה אך הנה אני כאן, במדינה שאני אוהבת".

אייל: "גם אני גדלתי בפריז שבצרפת, עברתי לוושינגטון שם סיימתי תואר בפיננסים באונ' מרילנד. חזרתי לצרפת להשלים את לימודיי התואר השני, ועבדתי במשך שנתיים כאנליסט פיננסי ויועץ אסטרטגי. 'עלייה' תמיד הייתה בראש של אשתי ושלי והבנו מהר מאוד שעלינו ליישם אותה בשלב מאוד מוקדם גם עבור קליטתם הנוחה של הילדים לפני שהקריירה תקבע היכן יהיו מגורי הקבע שלנו".

מה הם היתרונות עבורך בחיבור עם עמותת גבהים

נטשה: "גבהים זו עמותה שעומדת מאחורי הבטחותיה, מעניקה את התמיכה והליווי הנדרשים ואף מעבר לכך. התחושה היא שאת לא לבד. אני מקבלת הצעות שונות מהעמותה, זוכה להיכרויות עם אנשים, מנטורינג וכלים שבאמת עובדים".

אייל: "העמותה היא ייחודית בכך שהפוקוס שלה הוא על העולים עצמם. בדגש על תהליך הקליטה שלנו בתרבות המקומית ומתן עזרה. בנוסף, בזכות הקשרים הענפים שלה עם חברות מובילות היא מעניקה לנו הזדמנויות תעסוקה מצוינות ".

שתף/י אותנו בחוויה הכי ישראלית מבחינתך

נטשה: "שלושת החודשים הראשונים שלי בארץ, עברו באולפן של קיבוץ שדה אליהו. לקום בחמש בבוקר, לעבוד את האדמה תחת הר גלבוע עם הפלייליסט של אריק איינשטיין... אי אפשר לבקש יותר מזה לחוויה ישראלית".

אייל: "כשהחלטתי לרכוש בארץ רכב, הדרכון שלי נותר במשרדי החברה למשך מספר ימים. לצערי, במהלך אותם הימים נוצר מצב בו הייתי חייב לנסוע לחו"ל מבלי שהיה ברשותי דרכון. פניתי למשרד הפנים, שם קיבלתי יחס חם מהפקיד שהפנה אותי למנהל הישיר שלו. מהר מאוד הונפק עבורי מסמך חלופי עמו יכולתי לעזוב את הארץ. אם המקרה היה מתרחש בצרפת, לא היו טורחים להקשיב לי ולבטח לא לפעול באופן כה מסור ומיידי. החוויה הזו גרמה לי להרגיש הכי בבית שאפשר ועל זה אני חושב כשאני צריך לתאר מהי החוויה הישראלית".

אלו כלים קיבלת במפגש פורום CFO בו הכרת את סמנכ"לי הכספים של החברות המובילות

נטשה: "נדהמתי מההיענות הגבוהה של סמנכ"לי הכספים, שרבים מהם פנו אליי מיוזמתם, פתחו עמי בשיחות והציעו את עזרתם. החוויה מבחינתי הייתה מאוד חיובית, לראות מנהלים עסוקים, מפנים את זמנם למען עולים חדשים רק מתוך אידיאל".

אייל: "בטרם אענה, אספר שזו הייתה הזדמנות נדירה לבוא במגע עם בכירים מחברות כמו שטראוס, איקאה, יו.בי.אס, ואחרות. ועל כך אני מודה. פורום CFO בנוי באופן המאפשר למידה עשירה. למשל, למדתי רבות על האופן בו מגישים פרזנטציות והרצאות בישראל. מעבר לכך, ההיכרות שצוות הפורום ערך ביני לבין המנהלים תרם לפתיחות ולתחושת נוחות מול המנכ"לים".

היכן את/ה רואה את עצמך בעוד חמש שנים

נטשה: "בתפקיד מקצועי בו אוכל לעזור לעולים חדשים ולישראלים צעירים למצוא את דרכם המקצועית".

אייל: "להמשיך ולהתקדם בקריירה הפיננסית ובסופו של דבר להתברג בחברה גלובלית בה אוכל להשפיע על צמיחתה".

לחבר בין העולם העסקי לחברתי

גלי שחר, מנכ"לית עמותת גבהים ועובדת הי-טק לשעבר, בחרה לעזוב קריירה בעולם העסקי לטובת עשייה חברתית ותרומה למדינת ישראל.

ספרי לנו על פועלה של העמותה

"עמותת גבהים נוסדה בשנת 2006 כעמותת בת של קרן רש"י. הצורך בעמותה כמו גבהים, המחברת בין העולם העסקי והחברתי הוא הכרחי על מנת לשמר את העולים במדינת ישראל. אחרת המשק הישראלי לא רק מפסיד כוח עבודה איכותי, אלא גם מפסיד את ההשקעה הכלכלית של מדינת ישראל בתהליך קליטת העלייה שכשל, ועלול להניא עולים אחרים מלעלות לישראל".

לדברי שחר: "גבהים מפעילה 3 תוכניות ליבה, הראשונה בהן, תוכנית לפיתוח קריירה לעולים אקדמאים הפועלת בתל-אביב ובירושלים; תוכנית נוספת להאצת סטארט אפים, הנמשכת כ- 6 חודשים ופועלת בתל-אביב ובאשדוד בשם The Hive; ותוכנית התמחות לסטודנטים צעירים יהודים מרחבי העולם שנמשכת כ-5 חודשים, בשיתוף עם פרויקט מסע.
נכון להיום ובעקבות הקשר הרציף שאנו מקיימים עם למעלה מ-500 חברות עסקיות, תאגידים ומנטורים מובילים במשק, כ- 88% מהעולים שסיימו את התוכנית לפיתוח קריירה, מצאו עבודה בתוך שנה. חממות הסטרטאפים בת"א ובאשדוד, הצמיחו עד היום 73 סטארטאפים - 33% מהם גייסו הון אפקטיבי ו- 50% מהם מממנים עצמם מהפעילות העסקית ו25% מהעולים המסיימים עלו לישראל לאחר שהשתתפו בתוכנית הסטאז' של הארגון".

עבור לתוכן העמוד