גלו את הפוטנציאל הפיננסי באמצעות  פתרונות ה-IP החדשים של AON

מלגת שטיינברג הוענקה לדוד משה סבן CFO איקאה

23/07/2015
מלגת שטיינברג הוענקה לדוד משה סבן CFO איקאה (הגדל)

המלגה על שם אורן שטיינברג ז"ל, לסמנכ"ל כספים צעיר ומצטיין לשנת 2015, ניתנה לדוד משה סבן CFO איקאה במהלך מפגש מימון והשקעות של פורום CFO.

ועדת השופטים מנתה את גיל בנימיני CFO וואלה, דרור לוי CFO DSPG, יוסי טנא VP Finance איתמר מדיקל, סיגל רגב-רוזנברג CFO מאוחדת, רון פאינרו CFO בנק לאומי לישראל, רונית זלמן מלאך CFO כלל חברה לביטוח, רונן שפר CFO קרסו מוטורס, שחר רחים CFO ומ"מ מנכ"ל אבגול, שלי כהן CFO קבוצת ONE1.

הוועדה העניקה את המלגה לדוד על מסירותו, אופן הובלתו תהליכים גדולים, אופיו המיוחד, שאיפתו המתמדת למצוינות ועל קריטריונים נוספים. דוד יצא בקרוב להכשרה מקצועית באחד מהקורסים הניהוליים באוניברסיטאות המובילות בעולם, ובחזרתו יעביר הרצאה בפני חברי הפורום על נושאי הכשרתו.

אורן שטיינברג מונה לתפקיד CFO של חברת טקנומטיקס בגיל 32 ומילא את תפקידו במשך 4 שנים. בחודש מאי 2005 נפטר אורן בשנתו, בגיל 36, והותיר אחריו את אשתו שרית ואת בנותיו הקטנות, דניאלה ועמליה. על אף גילו הצעיר, אורן היה מנהיג בעל חזון והשפעה רבה, והיווה ציר מרכזי בהנעת מהלכים רבי משמעות להצלחת החברה, לרבות מכירתה באפריל 2005. לאחר מותו, הוקמה קרן אורן שטיינברג על ידי קבוצה של חבריו ועמיתיו, על מנת להנציח את פועלו והישגיו יוצאי הדופן כמנהל כספים צעיר, מצליח ומוביל.

דוד משה סבן פתח את דברי התודה בהוקרה לחברי וועדת השופטים שמצאה אותו ראוי לקבלת המלגה, לפורום CFO ולמשפחת שטיינברג: "התהליך היה מקצועי עם קריטריונים מאוד מאתגרים שנגזרו מאופיו ודמותו של אורן ז"ל. דרך אותם קריטריונים נחשפתי לדמותו המיוחדת של אורן. מעבר לקריטריונים המקצועיים בתהליך המיון ראיתי בעיני השופטים את החיבור האישי ואת רמת הרגש המעורבת בהחלטה, מה עוד שכמה מחברי הוועדה היו חברים ומכרים של אורן ז"ל – עובדה זו רק העצימה וריגשה אותי מאוד בעת שנודע לי כי הוועדה בחרה בי. משפחת שטיינברג היקרה בחרתם בהנצחה ע"י נתינה".

דוד המשיך את דבריו בנימה אישית, ושיתף אותנו באובדן אחיו אביתר סבן ז"ל בתאונת דרכים לפני כ- 4 וחצי שנים: "אני מבין ומרגיש את המשמעות הערכית של הנצחה ולכן אינני רואה במלגה רק מענק כספי, אלא גם היבט ערכי ורגשי של הנצחה למפעל חייו של אורן ז"ל, יקירכם".

דוד המשיך וציין כי הוא מבקש להביע את הערכתו לבעלי חברת איקאה מר שולם פישר ומתיו ברונפמן, ובעיקר למנכ"ל החברה מר שוקי קובלנץ על האמון, הליווי וההזדמנות: "זה לא טריוויאלי לתת את המפתחות לתחום הכספים בחברה כמו איקאה, לבחור יחסית צעיר". דוד אף בחר להודות לחבריו ועמיתיו להנהלת החברה, ואמר כי "הנהלת איקאה הינה יצירתית, מגובשת ויש בה אווירה של הערכה הדדית, שיתוף פעולה וחברות, המאפשרים להטמיע בארגון תהליכים ושינויים שנדרשים, ביתר קלות."

סיום דבריו של דוד הוקדשו למשפחתו: "לא הייתי מגיע למקום המקצועי ללא הרוח הגבית וההכוונה של אבא, ללא הנחישות, הצניעות והחום של אמא, ללא ההבנה, התבונה והתמיכה של אשתי, ועם הרבה עזרה מלמעלה".
בנוסף, דוד ביקש לשתף עמנו את הציטוט הבא:

"שתי לידות לו לאדם- אחת שלא מדעתו, ואחד מדעתו.
אחת על-ידי אחרים, ואחת - על-ידי עצמו.
ראשונה- לקתה בחבלי לידה,
שנייה - נתברכה בחבלי יצירה.
ראשונה - מאורע לשעתה,
שנייה - נמשכת כל ימי חייו של האדם.
ראשונה - לידת הגוף,
שנייה - לידת נשמה.
ראשונה - יציאתו מבטן אמו,
שנייה - התגלות מהותו."

(הרב אלימלך בר שאול)

עבור לתוכן העמוד