בססח

לביא פרדמן: "מחשוב ענן מפחית עלויות ומסייע בהתייעלות עסקית"

18/06/2015
לביא פרדמן: "מחשוב ענן מפחית עלויות ומסייע בהתייעלות עסקית" (הגדל)

מנהל המכירות של קבוצת Server Solutions ב-יבמ ישראל, לביא פרדמן, מציג לנו את עיקרי דבריו עליהם ירחיב במפגש השנתי של חברות טכנולוגיות בפורום CFO, המתקיים ביום חמישי ה-25 ביוני.ארגונים רבים פונים כיום למחשוב ענן מתוך כוונה להפחית עלויות ולהגביר את מידת ההיענות של ה-IT לשינויים התכופים בפעילות העסקית. מדובר בצורך עסקי (תגובה מהירה יותר לצרכי השוק לצד חסכון בעלויות) לצד צורך טכנולוגי (שיפור ביצועים והגדלת ניצולת המערכות)", מסביר לביא פרדמן, מנהל המכירות של קבוצת Server Solutions ב-יבמ ישראל.

לדבריו, "מנהלי מערכות המידע בארגון מציבים שתי דרישות בסיסיות לבניית ענן פרטי בארגונים: הראשונה , צורך בפלטפורמת וירטואליזציה יעילה, מאובטחת הניתנת להרחבה, והשניה היא מערכת ניהול חכמה המאפשרת יכולות כמו שירות עצמי, הקצאה אוטומטית של משאבי מחשוב ואחסון, יכולות ניטור וגיבוי. כאשר בוחנים את הפתרונות השונים שהשוק מציע, יש לבחון באופן יסודי את ה-TCO (עלות הבעלות הכוללת) של הפתרון לאורך השנים. בחינה כלכלית של מודל הענן היא שלב קריטי ומומלץ שאנשי הכספים יהיו מעורבים בו ויביאו לשולחן ההחלטות כלים כלכליים לבחינת החלופות.

"ארגונים רבים מיישמים סביבת ענן המבוססת על קונסולידציה של שרתים על גבי פלטפורמת z Systems, צעד שחוסך לארגונים עלויות משמעותיות (מחקרים מצביעים על חסכון של 50% ויותר ב-TCO). בניגוד לסביבות סטנדרטיות, מרובות שרתים ומעבדים, פלטפורמת z Systems צורכת פחות חשמל, שטח רצפה, קירור ותחזוקה. בנוסף, עלויות רישוי התוכנה, שנקבעות לרוב על פי מספר המעבדים, צונחות בצורה דרמטית, וכוח האדם שנדרש לנהל סביבה שכזו מצומצם מאוד".

ספר לנו על תחומי האחריות של קבוצת Server Solutions

"קבוצת Server Solutions ב-IBM אחראית לספק ללקוחותיה פתרונות תשתיות IT. בשנים האחרונות IBM מכוונת את מירב פתרונותיה לעולמות החדשים בתחום ה-IT, בהם Cloud, Analytics, Mobile and Social, וכל זאת במעטפת של פתרונות Security. בהתאם לכיוון בה צועדת החברה, המחלקה מתמקדת במתן פתרונות לעולמות אלו המבוססים על פלטפורמות המחשוב המתקדמות ביותר".

כיצד אתה מנהל את מערך הסיכונים בשוק התחרותי

"חברת IBM מבצעת בעשור האחרון טרנספורמציה עסקית משמעותית שמשנה את פני החברה. כיום, יבמ מתמקדת במספר מנועי צמיחה המשקפים את התמורות שחלות בשוק ה-IT ובעולם העסקי. מדובר בתחומים כגון: מחשוב ענן, אנליטיקה וביג דאטה, סייבר ואבטחת מידע ופתרונות בתחום ה-Mobile. עסקי החומרה ביבמ ממשיכים להוות תחום חשוב בפורטפוליו הפתרונות ומאפשרים ללקוחות שלנו ליהנות משילוב ייחודי של חומרה, תוכנה ושירותים ברמה הגבוהה ביותר בתעשיה ומידע מקצועי יקר ערך שנצבר לאורך עשרות שנות פעילות בתחום ה-IT בשוק הארגוני. השינויים הללו מאפשרים ליבמ להמשיך להתמקד בעסקי הליבה ובמנועי הצמיחה תוך כדי השקעה עצומה בחדשנות ובמו"פ".

מהו הפרויקט החדשני הבא של IBM

"יבמ משקיעה מיליארדי דולרים בכל שנה במחקר ופיתוח ומעסיקה אלפי מדענים בכל רחבי העולם, לרבות נוכחות משמעותית במעבדות המחקר שלנו ישראל. במהלך 2014 יבמ רשמה למעלה מ-7500 פטנטים חדשים ולמעשה היא מובילה את תחום רישום הפטנטים מזה 22 שנה ברציפות (!), הרבה יותר מכל מתחרה אחר בשוק. אחד מהתחומים המרתקים ביותר שבהם אנחנו מתמקדים בשנים האחרונות הוא תחום המחשוב הקוגניטיבי ובראשו מערכות IBM Watson, פורצות הדרך. יבמ הכריזה על השקעה של מיליארד דולר בתחום זה והקימה קבוצה ייעודית של חוקרים ואנשי פיתוח.

Watson הינה מערכת לומדת ומתפתחת, אשר עוצבה להבין ולתקשר בדרך ובשפה אנושית. Watson זמין לחברות וארגונים על בסיס מסחרי ומוצע כשירות ענן, יודע לנתח כמויות גדולות במיוחד של נתונים ולהציג תובנות חדשות, להבין שאלות מורכבות המוצגות בשפה טבעית מדוברת ולבנות תשובות מנומקות ומבוססות על עובדות וראיות. הוא אף יודע ללמוד ולפתח את בסיס הידע שלו על בסיס אינטראקציות קודמות אותן ניהל. אחד מהתחומים המשמעותיים ביותר ש-Watson מיושם בו הוא תחום הרפואה. רופאים מתמודדים עם כמויות עצומות של ספרות רפואית ונתונים רפואיים ללא יכולת לסרוק אותם על בסיס קבוע. לכן, התפתח צורך ממשי במערכת שתסייע להם, לדוגמא, לזהות את המידע הרלוונטי ברגע ההחלטה על טיפול מסוים. לכן, זהו אחד התחומים בהם הפוטנציאל של Watson לסייע הוא משמעותי ביותר".

עבור לתוכן העמוד