קרמבולה

סמנכ"ל אורקל על מערכות פיננסיות חכמות בעולם טכנולוגי

28/04/2015
סמנכ"ל אורקל על מערכות פיננסיות חכמות בעולם טכנולוגי (הגדל)

אלברטו מרנפלד, סמנכ"ל בכיר באורקל ישראל, מסביר כיצד מייצרים איכות וערך עסקי גבוה בתפקוד הפיננסי של הארגון, בעזרת טכנולוגיית הענן.

בסוף אפריל ייערך מפגש "כלכלנים מובילים אסטרטגיה" והנך מרצה בנושא Finance leaders embrace the cloud - מהי התובנה אליה היית רוצה שיגיעו המשתתפים בסוף היום?

"השימוש בפתרונות ענן מתקדמים, מאפשר לכלכלנים לייצר ערכים עסקיים גבוהים יותר לארגון ביחד עם ביצוע איכותי של משימות, וחלוקה נכונה של זמן העבודה. הדבר מתאפשר הודות לטכנולוגיה מתקדמת המשלבת ממשק עבודה אינטואיטיבי לצד יכולות ניתוח נתונים מתקדמות, ביחד עם כלים חדישים, כל זאת על בסיס מערכת הייפיריון, המובילה בתחום
מזה שנים רבות.

לכלכלנים ישנה היום האופציה ליהנות מפתרונות טכנולוגיים לטובת עיצוב ותכנון מחדש של תהליכי עבודה שגרתיים, בארגון אליו הם שייכים. לדוגמא, אחד מהתהליכים המורכבים אשר דורש משאבים רבים הן מבחינת זמן והן מבחינת תשומות, הינו תהליך הקמה ותכנון של תקציב שנתי.

בכל הקשור לתהליך ולפרויקט הטמעה של מערכת מסוג זה, באופן יחסי, אין מדובר בפרויקטים ארוכי טווח, ובאורקל ניתן לקבל מערכת זמינה ומתפקדת בזמן יחסית קצר.

מערכות הענן שלנו זמינות לעבודה מיידית, עם חיבור וגישה לכל פונקציה במערכת, כאשר ניתן לבצע את ההתאמות הנדרשות לצרכים ספציפיים. בפועל, הכלכלן/איש הכספים הוא הלקוח של המערכת".

פלטפורמות Fintech. האם זה הדבר הבא לדעתך? כיצד מתקשר עם טכנולוגיית cloud?

"ישנה מגמה הולכת וגדלה של חברות הייטק אשר עושות שימוש בטכנולוגיית CLOUD כפלטפורמה לפיתוח הפתרונות שלהם.
ה-
FINTECH הוא חלק מהמהפכה הזו. פתרונות אלו על פי רוב כוללים big data analytics, predictive modeling, ,mobility  , collaboration ועוד.

שימוש בטכנולוגיית Cloud, מאפשרת כיום לחברות לפתח אפליקציות תוך השקעה מינימאלית מראש בתשתיות, וזאת כאשר טכנולוגיית התשתיות ב-Cloud  מאפשרת לאותה חברה לגדול יחד עם הצלחתו של המוצר או השירות אותו היא פיתחה. נושא זה "שקוף" מבחינת המשתמש הסופי אך חשוב להבין כי היכולת לשמור על רמת ביצועים גבוהה וחווית משתמש טובה, נובעת מהעובדה שמרבית אפליקציות ה-FINTECH  מבוססות על תשתיות מסוג זה.

קו הפתרונות שלנו לעולם הפיננסי תומך ומבוסס על עקרונות מתקדמים אלו, ומאפשר לכל ארגון קטן כגדול לקחת חלק במהפכה של ה- "FINTECH.

מהו האתגר הגדול ביותר שלך בתור סמנכ"ל של חברה טכנולוגית בינלאומית?

"לעמוד בקצב השינויים  של החברה. אורקל מתאפיינת בחדשנות מואצת והעובדה הזו באה לידי ביטוי בשטח, בכל הרבדים ובכל הרמות. נדרש לרוץ ספרינט במרחק של מרתון".

מה הם התחביבים שלך מחוץ לשעות העבודה?

"זמן איכות עם הילדים והחברים, לעסוק בספורט כמו רכיבת אופניים ושחייה, ולהקשיב למוזיקה".

עם מי היית יושב לביזנס לאנץ'?

"עם כל אדם לו אני יכול לתרום משהו ממני".

השאר עצה טובה או טיפ עבור הכלכלנים ואנשי הכספים

"העולם המודרני נעשה מהיר יותר, בכל יום שעובר".

You need to embrace technology to be fast enough"."

 

עבור לתוכן העמוד