מלם טים

המהפכה המתחוללת בתחום מחירי העברה - עכשיו בקורס חדש

הגדל

מדוע ההשתתפות בקורס דווקא כיום היא הכרחית לכל CFO?

עפר לביא, מנכ"ל ומנהל אקדמי של מרכז השתלמויות מתקדמות

בפורום CFO, מסביר.
(בתמונה: משה אשר, מנהל רשות המסים)

 

מדוע מחירי העברה הם נושא קריטי לחברות בפעילותן הבינלאומית?

בימים אלו מתרחשת מהפכה גדולה, בעקבותיה נוצר מתח גדול בין המדינות בנושא. המדינות חשות שחוקי המס כיום גורמים במקרים רבים לניצול והשארת הרווח בחו"ל. הפסד המס למדינות – הינו גדול מדי, והמדינות פועלות באגרסיביות להחזרת הרווח אליהן. השאלה הנדונה היא:  'אצל מי יישאר הרווח'. כתוצאה מכך, שואפת כל מדינה לנסות ולהבטיח שנתח הרווח ההולם ישאר בתחומה ושאיפה זו מביאה לשינוי דרסטי ברחבי התחום, ולמתח רב בשיח ניגוד האינטרסים. במקביל, שינוי זה ישפיע באופן חד על תפקיד ה-CFO. מי שלא יהיה ער להתרחשויות יישאר מאחור, וה-CFO לא יכול להרשות זאת לעצמו מכיוון שתחום מחירי העברה הינו ה"בייבי" הכמעט בלעדי של ה-CFO בתור האחראי הישיר לתחום מחירי העברה. הדרישות משתנות לנגד עיננו ומחייבות הבנה, העמקה מקצועית, וגיבוש מדיניות וקווי פעולה מבעוד מועד. האתגר הוא כפול: גם להבין את הנושא באופן מקצועי ומעמיק, וגם לנהל אותו נכון מול ניגודי האינטרסים בין המדינות.

כיצד מתמודדת רשות המסים עם מהפכת מחירי ההעברה?

רשות המסים נמצאת בעין הסערה, בתהליך התגבשות ובניית פתרונות בבית ומחוץ. על הרשות להבטיח שבמסגרת הכללים החדשים ההולכים ומתגבשים, יישמרו האינטרסים של המדינה מחד, וכללי מחירי ההעברה יהיו מספיק מקצועיים, מספיק ברורים ויאפשרו ביצוע שוטף ורציף עם כמה שפחות חיכוכים מאידך. זהו אתגר לא מבוטל. התוצאה היא מדיניות חדשה, במסגרתה יזכה התחום לאכיפה קפדנית הרבה יותר מבעבר ודרישות גילוי מקיפות בהרבה. כבר כיום אנו עדים לחיזוק משמעותי של התחום ברשות.

למה חשוב עכשיו יותר מתמיד לדון בנושא?

ה-CFO ממוקם במרכז העשייה של החברה בה הוא פועל. כפי שציינתי, הנושא של מחירי העברה הוא ה"בייבי" שלו אותו לא יכול "להשאיל" לאף נושא תפקיד אחר בחברה. השינויים הדרמטיים בתחום דורשים את תשומת לבו המלאה ועליו ללוות את הנושא בכדי להבינו, ולהטמיע את רוח הדברים בכדי למלא את תפקידו. ה-CFO  חייב להתעדכן בנושא, להכין את החברה ולבנות יכולותיה מבעוד מועד. הנושא בעל פוטנציאל של חשיבות אסטרטגית לחברות רבות כיום ובעתיד, וכמי שאמור להיות ה"קו-פיילוט" של המנכ"ל על ה-CFO  לנקוט פעולה מבעוד מועד, תוך השגת שיתוף מלא של המנכ"ל ומועצת המנהלים של החברה. יפה שעה אחת קודם כי הנושא דורש הכנה רבה.

ספר לנו על המרצים ואנשי המפתח בקורס מהפכת מחירי העברה שנפתח בפורום

 

הקורס יערך בשיתוף עם פירמתEY  הרואה בו קורס מפתח לקידום יכולות ה-CFO  ובשל כך החליטה ליעד לקורס את בכיריה, ביניהם : רו"ח שרון שולמן, מנהל מחלקת מיסים, רו"ח ליאור הררי, שותף ומנהל מחירי העברה ומרצים בכירים נוספים עם ניסיון מצטבר עשיר ומעודכן ברמות הגבוהות ביותר. יחד עמם יוכלו המשתתפים והמשתתפות, ליהנות מהניסיון הרב שיש לעו"ד טלי ירון אלדר (נציבת מס הכנסה לשעבר) ומניסיונם של שני קולגות מהפורום ד"ר דורון הרמן, מנהל מסים גלובלי, טבע וגלעד ממלוק CFO גיוון אימג'ינג. המרצים הם נבחרת ייחודית, כולם יעסקו בסוגיות מפתח בעלות ערך מוסף מעשי.

מומלץ למתעניינים לקרוא את הסילבוס המפורט בו מוזכרים כל המרצים, מפורטים הנושאים ותתי הנושאים, בכדי להתרשם ממורכבות הנושא והמהפכה המתחוללת בתחום, המחייבת התעדכנות בזמן אמיתי.

למידע המלא על הקורס

עבור לתוכן העמוד