מבטחים

אלון בן צור: הצצה לעתיד

28/09/2014
אלון בן צור: הצצה לעתיד (הגדל)

חברת בינת תקשורת מחשבים, הציגה בכנס אילת של פורום CFO, את ה-היי אנד של החדשנות העסקית, במיצג אדיר של טכנולוגיית הקונפרנס קול החדשה, שהמחיש למשתתפי הכנס כיצד יתקיימו בעתיד הלא רחוק שיחות ועידה חוצות עולם. המיצג הייחודי שכלל פלזמה גדולת מימדים ואיכות שמע ותמונה שכמותם עוד ראינו, פעל לאורך שלושת ימי הכנס ונתן למשתתפים טעימה מהדרך בה יתנהלו חייהם העסקיים בעתיד הקרוב, כשניתן יהיה לעשות עסקים ברמה הגלובלית באמצעים טכנולוגיים חדישים.

אלון בן צור, מנכ"ל בינת תקשורת מחשבים, אחת ממובילות טכנולוגיית האפליקציות ענן, הציג בכנס לא רק את הטכנולוגיה החדשנית של החברה, אלא גם את משנתו העסקית: "IT וענן, זה לא רק טכנולוגיה אלא תפיסה עסקית. אחת המגמות הברורות היום היא הפיכת ה- IT למוצר סטנדרטי שהרכישה שלו היא רכישה של UTILITY ולכן ההסתכלות העסקית הופכת יותר ויותר מעניינת לארגון כולו ובעיקר למנהלי הכספים".

בן צור קובע כי עולם ה-IT עובר שינויים משמעותיים כאשר המציאות הכלכלית יוצרת דחיפה לשינויים במטרה להפחית את העלויות הגדולות של ה-IT לארגון: "השימוש ב-IT הפך לכלי עסקי המאפשר לנו להגיע ללקוחות. חברות רבות עוברות לעבודה ברשת. גם החברות הטכנולוגיות דוחפות לשינוי דרמטי הממוקד בהתייעלות העסקית. התחרות היא על היכולת לייצר ערך חדש בנוסף לערכים הקיימים – בהתייעלות".

לדבריו, תקציבי ה- IT עברו טלטלה מאז שנת 2008, כשהמשבר העולמי דחף את כולם להתייעלות וה-IT קרס לצמיחה שלילית. "המצב לא השתפר כבר חמש שנים, וגם ב- 2014 לא צפוי שינוי. ה-IT חשוב מאד, אבל עדיין מדשדש והמציאות הזו דוחקת לשינוי. בנוסף, המחשוב נדרש להביא ערך עסקי וזה מאתגר כי המשך הגידול בנטל ה-OPEX , שהגיע ל-70% מתקציבי ה-IT, חונק את יכולת הארגון לעשות שינוי", הוא אומר ומתריע:"אי אפשר לעשות מהפכה או להביא בשורה בסכומים האלה. זו נקודת מפנה ממנה אי אפשר להמשיך".

עבור לתוכן העמוד