מבטחים

זה הזמן לאמץ גדוד לוחם

27/07/2014
זה הזמן לאמץ גדוד לוחם (הגדל)

בימים אלה, בהם צבא ההגנה לישראל בעיצומה של לחימה ומיטב בנינו מחרפים את נפשם בעזה, גם העורף מגלה את חוסנו ועמידותו האיתנה. העם כולו מחבק בחום את הבנים הלוחמים, מתגייס למענם ודואג לצרכיהם ומצד שני, דואגים אלה שנותרו בעורף, לחוזקו והמשך קיומו של המשק הישראלי, כל אחד בתחומו.

בין כל אלה, אלה למגזר העסקי תפקיד חשוב ומשמעותי. החברות, הארגונים והעסקים אשר נושאים על גבם את הכלכלה בישראל, עושים כל שביכולתם כדי להמשיך ולפעול באופן מיטבי בשעת חירום, ולצד זאת, רבים מהם מתגייסים לסייע ככל שניתן למאמץ המלחמתי ולחיילי צה"ל.

אם בימים כתיקונם, המגזר העסקי עוטף בחום ובאהבה את חיילי צה"ל באמצעות פרויקט "אמץ לוחם", פרוייקט הדגל של האגודה למען החייל, הרי שבימי חירום אלה, מגזר זה מגביר לאין ערוך את העשייה והדאגה ליחידות המאומצות.

"החברות השותפות בפרויקט 'אמץ לוחם', רכשו עבור היחידות אותן הן מאמצות ערכות היגיינה, ערכות טקסטיל וערכות מתיקה באמצעות האגודה למען החייל, ושלחו אותן בתיאום עם צה"ל ליחידות הלוחמות בשטח", אומרת ורדה דרוקר, מנהלת פרויקט "אמץ לוחם". "עד היום נרכשו ערכות בסכום קרוב למיליון שקלים, ובנוסף תרמו החברות עוד חצי מיליון שקלים לכלל חיילי צה"ל. החברות נמצאות בקשר ישיר עם הגדודים הלוחמים, ואנשיהן משתתפים בלוויות של הנופלים, תומכים בפצועים ובמשפחות הנופלים והפצועים ומחזקים אותם בכל דרך אפשרית".

דרוקר מספרת כי בימי שגרה, החברות המאמצות ומחזקות את הגדודים, דואגות לחיילים בדרכים שונות, כלל העסקת הלוחמים בחברה כעובדים זמניים בתקופת חופשה מיוחדת, על מנת שיוכלו לסייע בפרנסת המשפחה מבלי שיפגע שירותם בגדוד. עוד היא מספרת כי הפרויקט מקדם פעילות משותפת של החיילים והחברות המאמצות למעורבות חברתית, במסגרת זו החברות והחיילים פועלים יחד למען הקהילה, כולל פעילות למען ילדים בסיכון, סיוע לקשישים, וסיוע לרשויות בכל רחבי הארץ: "ממש לפני שיצאו ללחימה, התחלנו בפרויקט משותף לאמץ לוחם והקרן לידידות ברצף פעילויות למען הקהילה, חברת שיכון ובינוי ויחידת לוט"ר המאומצת על ידה, שיפצו יחד גן ציבורי בשדרות, זו הייתה פעילות מוצלחת מאוד, פרויקט "אמץ לוחם" בנוסף לחיזוק הלוחמים הינו הפרויקט למעורבות חברתית במהלכו שיתוף של היחידות הלוחמות והחברות המאמצות עם הקהילה יוצר חברה טובה יותר".

בפרויקט "אמץ לוחם" משתתפות כיום כ-80 חברות מהמובילות במשק הישראלי, המאמצות 150 יחידות. לדברי דרוקר, רבות מהחברות מחדשות את השנה התשיעית להשתתפותן בפרויקט. חברות המצטרפות לפרויקט מתחייבות על אימוץ שלוש שנים, בסכום קבוע מראש.

דרוקר: "הקרן לידידות, הארגון הפילנטרופי הגדול ביותר בישראל, שנשיאו הרב יחיאל אקשטיין הינו אדם מיוחד מאוד, הצטרף בשנה האחרונה לפרויקט כשותף אסטרטגי. הקרן מתקצבת באופן זמני את היחידות שאין להם מאמצים עד אשר ייכנסו לפרויקט חברות חדשות שיאמצו את הגדודים".

האם יש צורך בהצטרפות של חברות נוספות ל"אמץ לוחם"?

דרוקר: "בוודאי. ישנם גדודים ויחידות שאנו מחפשים להם מאמצים וזה בדיוק הזמן לפנות אלינו. לצערי, בשל תחילת המבצע נדחו טקסי אימוץ שהיו מתוכננים, בין היתר נדחה טקס אימוץ של חברת 'אלייד' עם גדוד גדס"ר גולני שהמג"ד שלו נפצע קשה ומאושפז במחלקת טיפול נמרץ ונדחה גם טקס אימוץ של חברת מבטח שמיר עם טייסת הפטישים. לעומת זאת, יש התעוררות גדולה של חברות בפרויקט המבקשות לאמץ גדודים נוספים. לדוגמה, חברת נשר המאמצת את גדוד שחם מזה 8 שנים, תאמץ גם את מפקדת אוגדת עזה ואת החטיבה הצפונית של עזה, בנק הפועלים שמאמץ כמה גדודים, יאמץ גדוד נוסף וחברות נוספות מחוץ לפרויקט "אמץ לוחם" מבקשות להצטרך.

לאחרונה יצאו אבי פישר ,נשיא "אמץ לוחם", איקה אברבנאל, יו"ר "אמץ לוחם" והרב יחיאל אקשטיין ,יו"ר עמית בפרויקט ,במכתב לחברות בו הם פונים לחבורת שלא נמצאות בפרויקט וקוראים להם להצטרף למשפחת 'אמץ לוחם' ולאמץ גדוד לוחם".

פורום CFO המאגד את סמנכ"לי הכספים של החברות המובילות במשק, נרתם לסייע לפרויקט "אמץ לוחם", עוד בתחילת דרכו ומאז הפורום פועל לאיתור חברות עסקיות המעוניינות לאמץ גדודים ויחידות צה"ליות שונות. יו"ר הפורום, נגה קינן, החברה גם בוועדה הציבורית של "אמץ לוחם", יוצאת בימים אלה בקריאה לחברות וארגונים, להצטרף לפרויקט ולאמץ גדודים ויחידות לוחמות.

חברות המעוניינות להצטרף לפרויקט "אמץ לוחם", מוזמנות לפנות לורדה דרוקר בטלפון: 072-2702094

עבור לתוכן העמוד