בססח

ויגודמן: אין אף מודל פיננסי שיכול לחזות את העתיד

20/03/2014
ויגודמן: אין אף מודל פיננסי שיכול לחזות את העתיד (הגדל)

בשנת 2008 עם פרישתו של דן זיסקינד מתפקידו כ-CFO טבע, אחרי 31 שנות כהונה, החליטה הנהלת החברה להיעתר לבקשתו של זיסקינד ולהעניק מענקי מחקר לכבודו ועל שמו כאות הוקרה והערכה על תרומתו וקידומה וצמיחתה של טבע לאורך השנים. זיסקינד כיהן כסמנכ"ל הכספים של טבע בין השנים 1981 עד לשנת 2008 לאורך שנות צמיחתה והפיכתה לחברה רב לאומית. הפרס מוענק על תרומה מחקרית משמעותית שתסייע בשיפור תפקודם של מנהלי כספים ראשיים ותקל על תהליך קבלת ההחלטות בארגון.

ועדת הפרס כללה משתתפים מחברת טבע ומהקהילה העסקית, ובכללם: איל דשא CFO טבע, איקה אברבאנל - סמנכ"ל משאבי האנוש היוצא, ודן זיסקינד עצמו, המכהן כיום כדירקטור בטבע. בנוסף: פרופ' רוני עופר, חמי פרס, ויפה קרנדל שייצגו את קהילת העסקים.

במקום הראשון בפרס זיסקינד לשנת 2014 זכו ד"ר מנחם עבודי מאונ' בר אילן ופרופ' שמעון בנינגה מאוניברסיטת ת"א על עבודתם בנושא מחיר ההון של חברות פרטיות. במקום השני זכו החוקרים אמיתי קאופמן וד"ר גל זהבי, שניהם מהטכניון, על עבודתם בנושא חיזוי סיכונים באירועי קיצון. החוקרים פרופ' צבי וינר ופרופ' דן גלאי מהאוניברסיטה העברית, זכו לאות הצטיינות מיוחד על עבודתם בנושא השפעת מדיניות הדיבידנד על הגדלת סיכון האשראי.

לדברי ארז ויגודמן מנכ"ל טבע: "אנחנו חיים בעידן של מהפכה שחוצה את העולם. כללי המשחק משתנים בכל תעשיה ותעשייה. קצב השינוי הולך וגובר ובעולם ואין אף מודל פיננסי ויהיו מי שיהיו מאחוריו שיכול לחזות את העתיד. הדבר היחידי שצריך ואפשר לעשות בעולם כזה הוא להמציא את העתיד ולהגדיר איפה אתה רוצה להיות ולהגיע לשם כי הכל אפשרי. ואת זה עושים רק אנשים.

עבור לתוכן העמוד