גלו את הפוטנציאל הפיננסי באמצעות  פתרונות ה-IP החדשים של AON

ראיון עם הלה גלבוע, מנהלת הכספים של מרכז המצוינות של EMC בישראל

3/02/2013
הגדל

רו"ח הלה גלבוע (41), בעלת תואר ראשון בכלכלה וחשבונאות ותואר שני במנהל עסקים, היא מנהלת הכספים של ה-CoE בישראל. הלה הגיעה ל-EMC לאחר שחברת הסטארט-אפ בה עבדה נרכשה על ידה.

EMC הינה חברה ציבורית הנסחרת בנאסד"ק, הפועלת בכ- 200 מדינות ומעסיקה למעלה מ- 50 אלף עובדים. הכנסות החברה לשנת 2012 הסתכמו ב-21.7 מיליארד דולר.

EMC היא מובילה עולמית בפיתוח טכנולוגיות המאפשרות לעסקים ולספקי שירותים לספק IT כשירות ITaaS: IT-as-a-service)). באמצעות מוצרים ושירותים חדשניים, מאיצה EMC את המסע של ארגונים לענן ומסייעת לחטיבות IT לאחסן, לנהל, לנתח ולהגן על המידע שלהם באופן גמיש, אמין, ויעיל.

בישראל, מחזיקה החברה מרכז מכירות, שירותים ותמיכה בפארק אזורים בפתח תקווה, וכן מרכז מצוינות ((Center of Excellence – CoE ומעסיקה כאלף עובדים. ה-CoE בישראל מאגד את פעילות המחקר והפיתוח של החברה ואת פעילויות RSA, חטיבת אבטחת המידע של EMC, ופועל באמצעות מרכז ראשי בהרצליה ומרכז נוסף בבאר-שבע.

מה הם האתגרים העומדים בפני החברה בארץ ובעולם?

"האתגרים הגדולים באים לידי ביטוי בהיבט הטכנולוגי ובהיבט העסקי. מבחינת ההיבט הטכנולוגי, האתגר הגדול ביותר הוא ההתמודדות עם "מבול' המידע (Big Data ) בעידן הדיגיטלי. מדובר בכמויות אדירות של מידע, אותו צריך לאחסן, לגבות, לנהל, לארכב ולאבטח. מאחר ו- EMCהיא מובילת שוק עולמי בפיתוח טכנולוגיות מתקדמות בתחום תשתיות המידע, האתגר האסטרטגי שלה הוא תמיד לחזות את המגמות הבאות בשוק, ובהקשר זה, להקדים את הלקוחות ואת המתחרים שלה בכמה צעדים עם פתרונות הולמים.

"אבטחת הנכס היקר ביותר של ארגונים היום – המידע, הנו אתגר משמעותי נוסף. למרות המגוון הרחב של פתרונות ושירותים מתקדמים שמציעה ,RSA חטיבת אבטחת המידע של EMC , אין דרך להגן על מידע באופן מוחלט. ככל שהטכנולוגיות מתקדמות, כך גם האיומים בעולם הסייבר מתקדמים. עקב כך, נדרשים מומחי אבטחת המידע לפתח דרכים יצירתיות, חדשניות ומתוחכמות יותר על בסיס יומי כדי להגן על המידע של ארגוניהם.

"ה-CoE בישראל מפתח מוצרים ושירותים חדשים וייחודיים, כמו גם גרסאות מתקדמות למוצרים קיימים, לשוק המקומי והעולמי, כדי לספק את המענה הטוב ביותר לאתגרים אלה.

בהיבט העסקי, כמו כל ארגון גלובלי, על EMC להמשיך לקדם את מעמדה כמובילת שוק ולהגדיל את נתח השוק שלה על ידי השקעה בטכנולוגיות עתידיות ומינוף פיננסי נכון".

ספרי על הדרך המקצועית שעשית

"את ההתמחות עשיתי בפירמת רואי החשבון PWC קסלמן וקסלמן, ובסיומה התקדמתי בפירמה. תפקיד זה העניק לי בסיס ידע מקצועי וחיוני בתחום העסקי. למדתי כיצד לנהל עובדים, התנסיתי בעבודה מול חברות בינלאומיות בשוק ההיי-טק, ועוד. לאחר חמש שנים עברתי לניהול מערך הכספים בשתי חברות סטארט-אפ, אינטרוויז ואנליירס, בהן צברתי ניסיון והכרות עם העולם העסקי הגלובלי. בכל אחת מהחברות, ניהלתי את הצד הפיננסי של המכירות, את האופרציה, התקציב ועוד.

בשנת 2006, בתום שלוש השנים בהן עבדתי באנליירס, החברה נרכשה על ידי.EMC חוויתי את כל תהליך המעבר - משלב הסטארט-אפ, עד לרכישת החברה על ידי תאגיד גלובלי עצום. מאז הצטרפותי ל-CoE כמנהלת כספים, הפעילות המקומית של EMC התרחבה באופן משמעותי עם הוספת תחומי פעילות טכנולוגיים, גידול אורגני ורכישות נוספות שבוצעו בישראל".

מה הם תחומי האחריות שלך במרכז המצוינות?

"כמנהלת הכספים של ה-CoE בישראל וכחברת הנהלה, אני אחראית על מערך הדיווחים הפיננסיים ועמידה בסטנדרטים מקומיים וגלובליים, כמו גם על כל הנושאים הכספיים המקצועיים. בנוסף, אני אחראית על קשרי ממשלה, ניהול התקציב, נושאים משפטיים, תחום הביטוח ותמיכה ברכישות".

מהם האתגרים שעומדים בפנייך כמנהלת כספים בארגון?

"האתגר הגדול ביותר הוא העבודה מול מטה החברה, הממוקם בהופינקטון הסמוכה לבוסטון. אתגר גדול נוסף הוא להביא פרויקטים למרכזי המו"פ שלנו בהרצליה ובבאר-שבע. כיוון שאנו לא יכולים להתמודד מול העלויות שמציגות חברות הפועלות בהודו, בסין ובמדינות אחרות, אנו ממנפים את הערך הגבוה שגלום בעובדים הישראלים, המתבטא ברעיונות יצירתיים ובחשיבה מחוץ לקופסה. אנו מוכיחים שלמרות שעלות העבודה שלנו לא הזולה ביותר, היא מאוד כדאית בזכות החדשנות והאיכות.

"אתגר מקצועי נוסף בא לידי ביטוי כאשר נמניתי על צוות הקמת המרכז בבאר שבע, שנפתח באמצע שנת 2011 במסגרת תכנית הסבסוד של מרכז ההשקעות במשרד התמ"ת. כיום, שלוחה זו מעסיקה עשרות רבות של עובדים ופועלת בשיתוף פעולה הדוק עם עיריית באר-שבע ואוניברסיטת בן גוריון. הפעילות בבאר-שבע מסמנת את החיבור שלנו לציונות ומצוינות, לדוגמא: פיתוח וקידום הנגב באמצעות השמה של כוח אדם איכותי המתגורר באזור, הכולל סטודנטים מהאוניברסיטה וממוסדות אחרים בנגב, כמו גם אנשי היי-טק מהמרכז שהחליטו לעבוד בדרום. הצלחת המרכז הוא יעד חשוב ביותר עבורנו. במרכז אנו נמצאים במעמדם של רבים, בפריפריה אנו זוכים לאחוז הצטרפות כפול! שם אנו ייחודיים ונהנים בלעדיים מאיכות כוח האדם.

"גיוס עובדים הנו גם כן אתגר חשוב. כארגון שמעסיק מאות עובדים בארץ, הנושא של גיוס ושימור עובדים הוא קריטי, ואנו מנסים להתמודד מול אתגר זה באמצעות סביבת עבודה מאתגרת ואטרקטיבית שמעודדת חדשנות ושיתוף פעולה עם האקדמיה, אך גם שמה דגש על חשיבות האיזון בין עבודה לחיים הפרטיים של העובדים.

גם תהליכי הרכישות וההשקעות של EMC בישראל מהווים אתגר מקצועי רב לי ולצוות העובד עמי. העובדה שאני הגעתי לארגון דרך רכישה מספקת לי יתרון - אני יודעת איך זה לעבוד בסטארט-אפ שנרכש על ידי חברה בינלאומית וכיצד לעזור לחברות אלו לעבור את התהליך שבו הם הופכים לחלק מארגון גדול".

מהן לדעתך התכונות החשובות להצלחת מנהל בכיר בארגון?

"התכונה החשובה ביותר היא יכולת עבודה בסביבה גלובלית ומטריציונית. נדרשת תקשורת טובה, יכולת הקשבה, דינאמיות, היכרות טובה עם הארגון - ומעבר לכך, יכולת לבחור צוות עובדים מוביל, ולטפח את שכבת מנהלי הביניים. האחריות שלי היא להוביל את המנהלים ואת הצוות לביצוע מוצלח של המשימות הנדרשות".

באלו דרכים הארגון שלך תורם לקהילה?

"התרומה לקהילה חשובה לנו הן בהיבט החברתי, כאשר אנו משקיעים זמן ומשאבים בעידוד אוכלוסיות חלשות, והן בהיבט האישי של עובדי הארגון השואבים סיפוק מפעילות זו.

אנו מבצעים פעילויות שונות ומגוונות. במסגרת הפרויקט האחרון שלנו, התנדבו עובדי הארגון לפעילות עם עמותת בוצ'יה, המקדמת ענף ספורט לנכים במרכז ספיבק - מרכז הספורט לנכים של איל"ן ברמת-גן. יש לנו תכניות לפעילות התנדבותית עתידית, ואנו רואים עצמנו מחוברים לקהילה.

מעבר לפעילות זו, הארגון שלנו תורם לחברה באמצעות השקעה בנושא הקיימות כמו למשל שמירה על סביבה ירוקה. תכנון המשרדים שלנו נעשה עם מודעות לחיסכון באנרגיה, ואנו משתפים את העובדים בנושא הקיימות והשמירה על סביבה ירוקה, הן בארגון הגלובלי והן בארגון המקומי".

כמי שעוסקת בעבודה מחייבת ותובענית, את מצליחה למצוא פנאי למשפחה, לתחביבים?

"התחביבים שלי הם בעיקר סביב המשפחה. יש לי בן זוג ושלושה ילדים, ואני מנסה להקדיש להם את הזמן הפנוי. כפי שציינתי, אנו מנסים לאפשר לעובדים בארגון ליהנות מאיזון בין העבודה שלהם לחיים הפרטיים, ואני מנסה ליישם זאת, לפחות באופן חלקי, גם אצלי. לפעמים אני מנצלת את העובדה שבחברה גלובלית שעות העבודה לא מוגבלות לשעות סטנדרטיות, כך שאפשר מדי פעם לצאת מוקדם יותר ולהמשיך לעבוד מהבית, באמצעות הכלים הטכנולוגיים שעומדים כיום לרשות העובדים.

עבור לתוכן העמוד