בססח

קובי פיגנבוים מנכ"ל UBS ישראל: מזהים מגמה של חברות ישראליות עם יתרות מזומנים המוציאות אותו להשקעות בחול

17/01/2013
הגדל

תנועת ההון לשווקים המתעוררים והמתפתחים גדלה, אמר מנכ"ל UBS Wealth Management Israel, קובי פיגנבוים, הבוקר בכנס השנתי של פורום ה CFO שנערך בהילטון תל אביב. "כיום זה בעיקר לכיוון מזרח אסיה וגם לאפריקה אשר מרכזת עניין רב של הבנקאות העולמית ".

פיגנבוים מעריך כי שער הדולר יתחזק לעומת השקל ב 2013 בשל האטה בכניסת משקיעים זרים לשוק הישראלי ובגלל התחזקות בשער הדולר בעולם שכן לשער הדולר שקל יש קורלציה מוחלטת לשער הדולר בעולם.

תפקידו של ה- CFO בסיוע לבעל חברה או בעל השליטה בחברה בניהול ההון הפרטי שלו אם בעצמו או אם על ידי מיקור חוץ, ציין פיגנבוים. "חשוב להביא בחשבון אספקטים שונים של ניהול הון של בעל חברה או שליטה לשם הבנת הסוגיות ולמתן פתרונות שונים". כמו כן אמר פיגנבוים: "בצדק נתפס ה CFO כאיש מקצוע המבין את התחום ואשר יכול לספק מידע רחב בנושא מיסוי, השקעות וגם בנושאים אחרים כנושאים משפטיים ועוד".

עוד אמר פיגנבוים אשר התמנה למנכ"ל UBS ישראל ב- 2010 כי "לקוחות בבנקאות הפרטית העכשווית הם צעירים, מהירים בעלי ידע, פחות נאמנים ורוצים להיות יותר מעורבים בניהול השקעותיהם. לכן אין יותר בעצם בנקאות פרטית, יש ניהול עושר    (Wealth Management) המנסה להביא עולם של תכנים והצפת ערך אמיתי ללקוחות".

בנוסף ציין פיגנבוים כי למרות ההרגל שלנו להתלונן, מרווחי הבנקים בישראל נמוכים ביחס לעולם במדינות בעלות אופי דומה לישראל, ולכן איננו רואים כניסה של בנקים זרים לבנקאות קמעונאית בישראל.

עבור לתוכן העמוד