גלו את הפוטנציאל הפיננסי באמצעות  פתרונות ה-IP החדשים של AON

יהודה בן אסאייג מנכ"ל מנורה מבטחים פנסיה: בשל חוסר באלטרנטיבת תשואה הולמת, אנו נדרשים להשקיע בשוק המניות

17/01/2013
הגדל

בן אסייאג מציין כי כיום התשואות המושגות בהשקעות קצרות הטווח כמזומן, מק"מ ואגח ממשלתי קצר או בהשקעות ארוכות הטווח כאגרות חוב ממשלתיות וקונצרניות עם מח"מ של 10-15 שנים נמוכות מאד ונעות סביב 1%-2% לכן מבטחים וגם החברות המתחרות נאלצות להפנות חלק נכבד יותר מהשקעותינו לאפיק המנייתי. האלטרנטיבה באג"חים היא בעייתית מאד ולא תוכל להביא את אותה תשואה צמודה של 4% פלוס, בה הצרכן שלנו צריך להגיע לגיל הפרישה".

"מעבר למניות", אומר בן אסייאג, "אנו צריכים להפנות את הכספים לנדל"ן מניב הריאלי, קרנות השקעה פרייויט אקוויטי והלוואות פרטיות." "יש צורך להוריד את הריבית על מנת ולעורר את השווקים ולעורר צמיחה, אך לנו זה יוצר מצוקה נוראית למצוא אפיקי השקעה לקהל החוסכים שלנו. במניות, למעט מדד הנסדק ומדדי המניות באירופה מרביתם מתקרבים לשיא חדש למרות הבעיה הכלכלית העולמית".

עוד אמר בן אסאייג כי צפוי משבר בשוק ההון, אך הוא יהיה קצר. אנו, במבטחים, מנסים למנוע מהמבוגרים שאמורים לפרוש בשנים הקרובות להיפגע ממשבר כזה.

בן אסייאג מציין כי "למדנו ממעקב של שנים אחר שוק ההון שטיבם של משברים באינטרוול הזמן, הלך והתקצר. כך שהמרחק בין נקודת שפל לשיא התקצר מאד. אם ב- 2008 במשבר בו המערכת העולמית עמדה על סף התמוטטות, חשבו שהיכולת של העולם להשתקם תיקח עשורים שלמים, לא חלפה לה שנה והכל נעלם ופג". ההסבר כנראה טמון, אומר בן אסייאג, בהתייעלות מרשימה של התקשורת גם מבחינת הידע שלנו את מה שקורה ונעשה בעולם וגם בתקשורת כלכלית, אשר מאפשרת לנו יכולת לנצל הזדמנויות כלכליות בכל העולם. כך נוצר שמנקודת שפל לשיא הזמן התקצר. יש לזה משמעות אדירה כשאתה בונה לעצמך תיק השקעות .

"שמתי לב שאנו מנהלים בצורה דומה עמיתים צעירים ועמיתים מבוגרים שאמורים לפרוש בקרוב לגמלאות. אין בזה הגיון", אומר בן אסייאג. "לכן פיצלנו את כל העמיתים החדשים ל 9 מסלולים – כל אחד מנותב לתאריך אליו הוא מתעתד לפרוש ועל פי זה מרכיבים תמהיל השקעות שונה לחלוטין. מזה שנה וחצי אנו מריצים את המסלולים האלו והאפיקים הארוכים הביאו לעמיתים הצעירים תשואה שנתית ממוצעת של 9-10%."

עבור לתוכן העמוד