מלם טים

יואל נווה מנהל בנק הדואר: ישראל אינה משתמשת בכלי הקיים בידיה להגברת התחרות בשוק הבנקאי

17/01/2013
הגדל

מנהל בנק הדואר יואל נווה, אמר הבוקר במפגש הפורום שנערך בהילטון תל אביב כי הרגולציה אינה מאפשרת לבנק הדואר, כנכס של המדינה, לנצל את יכולותיו לענות על צרכים חברתיים ולאומיים, לדוגמא באפשרות לתת ללקוחות שירותי חסכון.

נווה ציין כי חלק מהגשמת הייעוד של בנק הדואר היא לשנות את הרגולציה ובכך להרחיב את השירותים שבנק הדואר נותן: "פיתוח הבנק והרחבת שירותיו עשויים להביא להגדלת הנגישות בקרב שכבות שאינן זוכות לשירותים כאלו". עוד הוסיף נווה כי "בעצם הרחבת השירותים הבנקאיים יכול בנק הדואר לשמש ככלי נגד הריכוזיות הבנקאית".

נווה טען כי קיימת התנגדות של בנק ישראל לפתח יכולת ולאפשר לבנק הדואר לשלם ריבית על פיקדונות ולתת פתרונות לחסכון. "אנו מציעים דברים שקיימים באיטליה ובשוויץ בהצלחה גדולה", הוא ציין.

כיום מתרכז בנק הדואר בפיתוח שינויים תחת הרגולציה הקיימת. "נכנסנו לעולם ההנפקות של כרטיסים ואנו חוברים לגופים חוץ בנקאיים לצורך התמודדות עם האתגרים שלנו".

נווה ממלא כיום את תפקיד מנהל בנק הדואר החל משנת 2009. לפני כן כיהן כמנכ"ל הראל אשראי וכמנכ"ל הראל פנסיה וגמל בשנת 2005. בשנים 2002-2004 שימש כמנכ"ל מקפת החדשה ניהול קרנות פנסיה ותגמולים.

עבור לתוכן העמוד