גלו את הפוטנציאל הפיננסי באמצעות  פתרונות ה-IP החדשים של AON

מפזרים את הערפל ומרכיבים את התמונה

31/12/2012
הגדל

המפגש עוסק בחיזוי מבוקר וזהיר של המשק והתנהגותו הצפויה לשנה הקרובה. מומחי המשק הבכירים מגיעים ופורסים מידיעותיהם וניסיונם את כל הנתונים הדרושים לעיבוד תמונת מצב עתידית בהירה ככל שניתן. בין אם אנו רוצים או לא, מודים בכך או לא, המפגש הייחודי הזה יש בו לא מעט בכדי לתכנן ולקבוע את תמונת השנה הבאה. המפגש זוכה להשתתפותם של בכירי ממשל המוקירים את ה-CFOs ופועלם.

 השנה בנוסף לברכה ששלח ראש הממשלה יגיע לברך את ה-CFOs  שר המשפטים הפרופ' יעקב נאמן ובהמשך הערב האלוף במילואים אהרן זאבי פרקש, ראש אמ"ן לשעבר ישתתף "בחגיגת" מיסוך הערפל והבהרת התמונה כאשר יציג את אתגרי מדינת ישראל הביטחוניים מבית ומחוץ ויש כאלה...

המפגש נועד גם לשם שני ציוני דרך חשובים.

האחד הוקרה והערכה קולגיאלית ל-CFOs שהגדילו בתרומתם לחברה ולמשק . ה-CFOs  בוחרים מי מבניהם שהצליח במיוחד, שהתמודד בהצלחה עם אתגרים, משברים, רכישות, הנפקות, שהצליח ממש בתפקידו כ-CFO הגדיל לעשות ולתרום לחברה בה מכהן ובפועל יוצא למשק כולו ובכך הוסיף עוד נדבך לתפקידו של ה-CFO

 ועדת השופטים* מורכבת מCFOs  ומנכ"לים שהיו בעבר CFOs וקיבלו את  אות הוקרה, כאלו  שכבר חוו את החיבוק וההערכה החברית. בפניהם עומדת החלטה מורכבת וקשה, כאשר ניצבים בפניהם מטובי ה-CFOs  המשפיעים מדי יום בהחלטותיהם על הפירמה והמשק, המתמרנים בחוכמה ובמקצועיות בין שלל מטלותיו ותחומי אחריותו של ה-CFO. ההחלטה למי מביניהם להוריש את אות ההוקרה מלווה בהתלבטויות קשות המוכרעות לעיתים על קוצו של יוד.

טקס הענקת האות הוא טקס מלא פרגון והערכה בוגרת כאשר לנגד העיניים עומדת התובנה הברורה והחד משמעית- הצלחה של אחד יש בה כדי להשפיע על הצלחתו של האחר ועל שגשוג המשק כולו. זוכי האותות "מרשים" לעצמם להזמין קומץ משפחתי קטן למעמד המכובד וזאת דמעת ההתרגשות האחרונה שתמצאו במפגשי ה-CFOs  לאורך השנה. עם סיום מחיאת הכף האחרונה יופשלו השרוולים וכבר למחרת יתכנסו מנהלי הכספים הבכירים למפגש מקצועי מלוא משקל ורצינות.

ציון הדרך השני הוא חתימת שנה ופתיחת שנה עסקית חדשה- למחרת ערב הגאלה יתקיים מפגש פורום מקצועי בו ירצו מומחים מובילים מהארץ והעולם כל אחד בתחומו, כדי לנסות ולהרכיב תמונה ברורה עד כמה שאפשר לתיאור התנהלות המשק על השפעותיו לשנה הקרובה.

משרד עורכי דין בכיר גדול ומשגשג מדלוור ארה"ב חיפש את התזמון הנכון להגיע לארץ ולהיפגש עם ה-CFOs סטיוארט גרנט מנהל שותף במשרד גרנט & אייזנהופר, המשרד, אותו ייסד סטיוארט עם שותפיו, ומעניק ייעוץ משפטי למשקיעים רבים פרטיים ומוסדיים ברחבי העולם. את הפעילות בישראל בחרו גרנט & איינהופר  להתחיל עם לא אחרים מאשר סמנכ"לי הכספים. במפגש המקצועי הפותח את השנה יעניק סטיוארט הרצאה על הגנת השקעות בשוק הון תנודתי, מקרה ארה"ב.

דואר ישראל עמל בתקופה האחרונה על פיתוח ושכלול שירותיו לחברות ולהתנהלותן בחו"ל. התוצאה כרטיסי אשראי נוחים לשימוש ויעילים לחברות העסקיות לצד ההשקה החגיגית של שירותים אלו יואל נוה מנהל בנק הדואר יעניק סקירה מקיפה ונוקבת על מערכת הבנקאות בזוית בינלאומית.

אחד התחומים הבולטים באי וודאות בתקופה האחרונה תחום הצמא ליציבות ובהירות הוא השקעות ואפיקי השקעה- גם פרטיים וגם חברות לעיתים נאלמים נוכח המציאות החובטת והלא בטוחה בה אנו נמצאים השאלה היכן להשקיע את הכסף? מהדהדת בחרדה בראשי המשקיעים היום אולי יותר מתמיד- גם יודעי דבר נוטים לגמגם במבוכה נוכח ההתפתחויות האחרונות בשוקי ההון בעולם וגם בארץ. יש המזהים small changes , תנודות קלות המבשרות על שינוי ויציבות יחסית.

קובי פיגנבוים מנכ"ל UBS ישראל, הבנק השויצרי הרואה בישראל יעד אסטרטגי ידבר על משנתו של UBS לאפיקי ההשקעה לשנת 2013

שני נושאים נוספים המטרידים את כולנו ידונו באותה המסגרת, האחד נושא ביטוחי הפנסיה בתחילת ינואר יכנסו לתוקפן התקנות החדשות של המפקח על הביטוח ותחל הרפורמה בדמי הניהול. עבור חברות הפנסיה וקרנות ההשתלמות תיפתח חזית נוספת למאבק ותחרות. החברות תהיינה חייבות להוכיח יעילות ורווחיות לחסכונות המבוטחים. יהודה בן אסאייג מנכ"ל מנורה מבטחים פנסיה יספר על השיקולים וקבלת ההחלטות באפיקי השקעות ארוכות הטווח.

הנושא השני הוא נושא שאפילו בת יענה עם יכולת קבירת ראש בחול מאוד מפותחת לא תצליח לחמוק ממנו ולהישאר אדישה אליו- והוא הבחירות לכנסת. תקופת טרום הבחירות והערפל הכבד המאפיין את העתיד המדיני והכלכלי ביום שלאחר הבחירות הינם גורם נוסף המחריף את הצורך בהיערכות והבהרות. הבחירות לכנסת מאז ומתמיד היו בבחינת גורם משפיע ומטלטל ועל אחת כמה וכמה בתקופה כמו היום, תקופה בה המשק שרוי במיתון מתמשך וסופג השפעות מבית ומחוץ. אלי יונס מנכ"ל מזרחי טפחות ינסה להפיג במעט את הערפל ולהציג ניתוח של מצב המשק ולאן מועדות פניו נוכח הבחירות לכנסת.

נאחל לכולנו שנצליח להמשיך ולחזק את הפלטפורמה הזו לתחזיות אופטימיות שיאוששו להוקרה והערכה ראויה  ושתפקיד ה-CFO ימשיך לצבור תאוצה ומשמעות בהנהגת והובלת החברה.

לשנה עסקית טובה ומוצלחת.

 

כנרת בן אשר הינה מנהלת קשרי חברים ושיווק בפורום CFO

* אבי בן אסאייג מנכ"ל דלק, איציק חברון מנכ"ל  א.ארנסון, דרור מורן CFO אלון החזקות בריבוע הכחול, דן זיסקינד, טל רז, טלי הובר CFO חברת הדואר ישראל, יעקב חן CFO סלקום, מנשה שגיב CFO אפריקה ישראל השקעות, נעמה זלדיס CFO  נטפים, רון אילון מנכ"ל YES.

 

עבור לתוכן העמוד