בססח

ראיון עם אמיר שוורץ Finance Director Corning Mobile Access

5/12/2012
הגדל

Corning MobileAccess פועלת כגוף ה-Wireless בחטיבת ה-Connectivity של Corning Cables Systems.

החברה נוסדה בשנת 1998 תחת השם "מוביילאקסס נטוורקס" כפיצול מחברת FoxCom, כאשר חזון החברה הינו לספק מענה טכנולוגי לקליטה סלולרית בתוך במבנים גדולים כמו שדות תעופה, קמפוסים אוניברסיטאיים, קניונים, אצטדיונים ועוד. הטכנולוגיה של החברה מספקת פתרונות של מערכות אנטנות מבוזרות (DAS) המספקות כיסוי אלחוטי גמיש לשוק של תקשורת אלחוטית. הנהלת החברה ומערכי השיווק והמכירות פועלים בארה"ב ובישראל ממוקם מרכז הפיתוח הטכנולוגי, ההנדסי והתפעול של החברה. בנוסף, מרכזת החברה בישראל את מאמצי השיווק והמכירה מחוץ לארצות הברית.

בשנת 2011 נרכשה החברה על ידי חברת Corning Incorporated אשר זו לה הרכישה הראשונה בישראל. Corning הינה חברה שנוסדה לפני כ-160 שנה בארה"ב, מעסיקה כ-29 אלף עובדים ברחבי העולם והינה אחת מחברות הFortune-500 . Corning מפתחת מוצרים מתקדמים בתחומי הקרמיקה והזכוכית לתחומי הטלקום, חומרים מיוחדים, מדעי החיים והסביבה.

הרכישה אפשרה ל-Corning להאיץ את יכולותיה במגזר ה-DAS האלחוטי, שהינו תחום התמקדות חשוב באסטרטגיית הצמיחה של עסקי הטלקומוניקציה. באמצעות הרכישה Corning הרחיבה את הקו של פתרונות הטלקום שלה מעבר לפתרונות FTTH (כבל עד לבית) ופתרונות אופטיים לארגונים.

.

מהם האתגרים העומדים בפני החברה בהתחשב במיתון העולמי?

"בשלוש השנים האחרונות ובמיוחד מאז שנרכשה, חווה החברה צמיחה משמעותית. המכירות גדלו באופן ניכר וגוף הפיתוח כמעט והכפיל את עצמו. האתגרים שהחברה עומדת בפניהם הינם להמשיך את הצמיחה בפלחי השוק בהם אנו פועלים ובמקביל, לחדור בהצלחה לפלחי שוק חדשים ולהמשיך להיות בחזית הטכנולוגיה”.

"אתגר נוסף הוא סיום פיתוח ה- Next Generation של קו המוצרים שלנו שמהווה עבורנו אבן דרך משמעותית בהמשך התפתחותה של החברה”.

"כמו כולם, גם אנחנו חשים באקלים הכלכלי העולמי הקשה, אך בפלח השוק הספציפי שלנו ובראייה עתידית, אנו מעריכים שהשוק של החברה נמצא בצמיחה ואנו צופים המשך גידול. התחום הייחודי בו עוסקת החברה נמצא במגמת התפתחות והתרחבות שכן יותר ויותר אנשים משתמשים בטלפונים מתקדמים ובשימושים מתקדמים (אינטרנט ווידאו) וכל זה קורה בעיקר בתוך מבנים. האתגר שלנו הוא להתאים את עצמנו למגמה ולהציע חדשנות ויעילות".

ספר על התחנות המקצועיות שעברת עד לתפקידך הנוכחי.

"למדתי לימודי כלכלה עם התמחות בחשבונאות באוניברסיטת בן גוריון שבנגב.התחלתי את דרכי המקצועית במשרד רו"ח ליובושיץ קסירר (שהתמזג בהמשך עם Erenest&Young-EY). במשרד הזה צמחתי וצברתי ניסיון רב במשך שש שנים וחצי כאשר התיק של התעשייה האווירית היווה את התיק המרכזי בו עסקתי. הייתה זו תקופה מרתקת, של צמיחה ,התנסות ועיצוב מקצועי שבסיומה עברתי לחברת התוכנה "מרקורי אינטראקטיב". את עבודתי שם התחלתי כחשב ואחר-כך התקדמתי לתפקיד מנהל הכספים של החברה. במהלך תקופה זו נמכרה מרקורי ל- hp. המעבר לhp גרר פעילות אינטגרציה נרחבת לטובת התאמת מרקורי למבנה של HP מבחינת: תהליכים, אחריות, מערכות פיננסיות, מבנה ארגוני ועוד. בתום חמש שנים בתפקיד, עברתי לחברת Corning MobileAccess לתפקיד מנהל הכספים. גויסתי לחברה , בין היתר, במטרה לגייס כספים לחברה, אך שלושה חודשים לאחר הגיעי לחברה היא נכנסה להליך של בדיקת נאותות שבסופו היא נמכרה ל- "Corning.

מהם תחומי האחריות שלך בחברה?

"אני אחראי על המערכת הפיננסית בישראל וכן חבר בהנהלה המקומית. תחום האחריות הישיר הוא ניהול כספים הכולל, בין היתר, את הניהול החשבונאי של החברה, בניית התקציב וניהולו, ניהול תזרים המזומנים, וכמובן דיווחים לחברה האם.

"כאשר עובדים בחברה בינלאומית ישנן דרישות מחמירות בנוגע לניהול מערכת הדיווחים, אופן הדיווח והדקדקנות הנדרשת, זהו עולם של פרטים קטנים שמרכיבים תמונה כוללת".

"תחומים נוספים תחת אחריותי הינם, בין היתר, בניה וניהול אסטרטגיית המס - יצירת אופטימיזציה בין חוקי העידוד השונים בארץ לאסטרטגית המיסוי של החברה. אחריות על ניהול הסיכונים בחברה (SOX) – בניית תהליכים ובקרות תומכות בהתאם לבחינת הסיכונים בחברה, על מנת ליצור סביבת עבודה מבוקרת ותוצאות אמינות ויעילות גם בפן הדיווחי וגם בפן המקצועי. החשיבה התהליכית מלווה כחוט השני כל פעילות וכל שינוי שנעשה.כמו כן, תמיכה בעסקאות חדשות, תמיכה בפיתוח שווקים חדשים, תמיכה בפן המשפטי וניהול החיסכון הפנסיוני של עובדי החברה. תחום החיסכון הפנסיוני הינו תחום שחווה שינויים רבים כתוצאה מרגולציה ואני מקפיד לוודא שהשינויים מבוצעים באופן היעיל ביותר עבור החברה ועובדיה.

מהם האתגרים האישיים שלך כמנהל הכספים בחברה?

"אחד האתגרים הגדולים שניצבים בפני מי שעובד בקבוצה בינלאומית הוא לעבוד בהצלחה עם תרבויות אחרות , צורות ניהול מגוונות וצורות חשיבה שונות מאלו המוכרים לנו בארץ. עבודה בסביבה בינלאומית דורשת הבנה של התרבות מולה עובדים מחד ושל המבנה הארגוני של הקבוצה מאידך, וזאת כדי למקסם את יכולות המערכת".

"אתגרים נוספים הינם לחבר בין החזון של החברה לשוק, לקשר בין הצד הפיננסי ל-innovation של החברה, לתמוך בחברה ובמנהליה בתקופות השונות, צמיחה צמצומים ועוד. להוביל תהליכים של התייעלות והתאמה לתקינה ולהביא לכך שתהליך קבלת ההחלטות בחברה ישען על ניתוחים ונתונים מבוססים על מנת להוביל לתיעול נכון של הון החברה בהתאם לאסטרטגיה העסקית שנקבעה.

לאלו תכונות זקוק לדעתך מנהל הכספים כדי להצליח בתפקידו?

"תפקיד מנהל הכספים מצריך ראייה כלל ארגונית ורב מערכתית. העבודה של מנהל הכספים הינה עבודה מקצועית המחייבת מעורבות והכרה של העסק והשוק בו הוא פועל. התפקיד מחייב יכולת ניהול וקבלת החלטות, עמידה בלחצים ובלוחות זמנים שנוטים להתקצר. ברמה האישית, אני נותן דגש ליכולת ליצור קשרי עבודה עם המנהלים בחברה ועם הגופים מולם אני עובד שכן העבודה הינה כחלק ממכלול ארגוני ולא בואקום. לכן, לצד מטען מקצועי ומטען ניהולי, ללא יחסי אנוש ובנייה של יחסי עבודה טובים לא ניתן יהיה להוביל תהליכים ולקדם את מטרות החברה".

באיזו דרך תורמת החברה לקהילה?

"אנחנו משתדלים בתקציב לא גדול שעומד לרשותנו, לתרום לקהילה כמה שיותר. בכל שנה אנו משתתפים במספר אירועים בהם אנו עושים לטובת הקהילה. בשנה שעברה השתתפנו בפעילות של "פתחון לב" בראשון לציון, עובדים של החברה ערכו הפעלות, חילקנו חבילות שי לילדים. השנה נשתתף בפעילות עם עמותת "צבע" בפורים. אנו משתדלים לעזור ולתרום כמה שניתן ושוקלים דרכים נוספות כיצד לעשות זאת".

בעבודה מסביב לשעון כמו שלך, אתה מצליח לפנות זמן לתחביבים, למשפחה?

"את עיקר הזמן הפנוי שלי אני מקדיש למשפחה וכמובן נהנה ממפגשים עם חברים קרובים ובסופי שבוע טיולים בחיק הטבע. בנוסף אני נהנה מפעילות ספורטיבית, בעיקר שחיה, אבל לצערי זה הדבר הראשון שמתבטל כאשר יש שינויים בלו"ז".

עבור לתוכן העמוד