13.3.11: מנכ"ל ארגון ה-CFOs ביפן בהודעה לפורום CFO הישראלי: מצפים לחזרתה של כלכלת יפן לפעילות מלאה עד סוף מרץ

מנכ"ל פורום מנהלי הכספים היפני, הירושו יגושי, במכתב לנגה קינן, יו"ר פורום CFO בישראל: "בעיות התחבורה והספקת החשמל מורגשות היטב בטוקיו ומפריעות להתאוששות הכלכלה".
13/03/2011

בעקבות אסון רעידת ההאדמה והצונאמי ביפן שלחה נגה קינן, יו"ר פורום CFO, המאגד כ-650 סמנכ"לי כספים של החברות הישראליות הגדולות במשק, מכתב לראשי ארגון ה- CFOsהמקביל ביפן. במכתב מביעה קינן את השתתפות הפורום בצערו של העם היפני על אובדן החיים וההרס כתוצאה מאסון הטבע ביפן. המכתב נשלח למר טויו גויטן, נשיא ארגון ה-CFOs היפני, ולהירושו יגושי, המנכ"ל המכהן גם כיו"ר האיגוד העולמי של ארגוני מנהלי הכספים (IAFEI).

יגושי השיב למכתב ואמר כי סמנכ"לי הכספים ביפן מודאגים עמוקות מהתפתחויות באזור האסון. "טוקיו לא נפגעה קשות, אם כי חלים שיבושים בתחבורה ובחשמל" כתב יגושי והוסיף כי הוא מעריך שבסוף מרץ הפעילות העסקית לא תחזור לפעילות מלאה עד סוף מרץ. פורום CFO הישראלי הינו החבר באיגוד העולמי לצד הארגון היפני.
 
לפי נתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה, סך היבוא מיפן עמד על 1.8 מיליארד דולר ב-2010, המהווה 3% מסך היבוא לישראל, בעוד שהיצוא הישראלי ליפן עמד על 656 מיליון דולר ב-2010.

עבור לתוכן העמוד