פורום CFO מסיר הגשת הבג"צ בעקבות הודעת האוצר

קינן: "המאבק בחשבוניות הפיקטיביות חשוב ביותר למשק. אנו שמחים על הודעת האוצר שתאפשר מאבק בפושעים בלא פגיעה במדווחים ישרי הדרך"


24/06/2009

פורום CFO מקבל בברכה את הודעת האוצר ומסיר את הגשת הבג"צ שתוכננה להיום בבוקר בנושא ההתמודדות עם החשבוניות הפיקטיביות. הפשרה הושגה לאחר דיונים מעמיקים בועדה המשותפת עם רשות המיסים, בראשותם של רו"ח גידי בר -זכאי, סמנכ"ל בכיר ברשות המיסים ועו"ד משה מזרחי, היועץ המשפטי לרשות.

 נגה קינן, יו"ר פורום  CFO: "המאבק בחשבוניות הפיקטיביות חשוב ביותר למשק. אנו שמחים על הודעת האוצר שתאפשר מאבק בפושעים בלא פגיעה במדווחים ישרי הדרך, ומסירים את הבג"צ שהוכן בנושא. שינוי על שיטת הדיווח הקיימת למע"מ הייתה עלולה להסב יותר נזק מתועלת. החלטת האוצר משקפת את מטרתו של פורום CFOבמאבק זה: הגנה על המשק הישראלי מפגיעה בהשקעות זרות, הכבדה בירוקרטית, והסרת האיום למניעת ההחזרים מהחברות תוך מאבק בלתי מתפשר במעלימי המס".

 עתירת הפורום גובשה והוכנה באמצעות עו"ד טלי ירון אלדר, לשעבר נציבת מס הכנסה, וכיום יועצת משפטית לפורום CFOושותפה במשרד תדמור ושות': " אנו מקבלים בשמחה את הודעת מנכ"ל משרד האוצר, ירום אריאב כי לא ישנה  את שיטת הדיווח למע"מ, לרבות מנגנון השומה העצמית. לכן החלטנו לא להגיש את הבג"צ שהיה מתוכנן להבוקר. צריך שהדיווח המקוון, יהיה מידתי וממוקד ויטפל במקומות בהם הוא צריך לטפל".

 עוד אמרה קינן והוסיפה: "ישנן עדיין מספר סוגיות הדורשות ליבון, ובראשן סמכותו של השר לקביעה פוזיטיבית של הענפים הדורשים דיווח. זאת, בניגוד לעמדת האוצר כי השר יוכל לפטור מספר ענפים מחובת הדיווח. ידוע לכל כי בעיית החשבוניות הפיקטיביות מרוכזת במספר מצומצם מאוד של ענפים. אם רשות המיסים מעוניינת באמת במאבק בתופעה – כדאי שתרכז מאמץ בענפים אלו".

 "בנוסף ידרוש הפורום הכרה בהוצאות פחת באותה שנה של עלויות התאמות התוכנה, אשר בהן יצטרכו לשאת החברות בעקבות יישום הדיווח המקוון". כך קינן בהתייחס להודעת האוצר.

 

עבור לתוכן העמוד