פורום CFO: אות לאיכות ומצויינות ביצירת סביבה עסקית תומכת צמיחה לשנת 2007 הוענק קובי הבר,לשעבר הממונה על התקציבים, ולעופר עיני, יו"ר ההסתדרות החדשה

אות פורום CFO לשנת 2007 הוענק ל:
טל רז CFO סלקום, ואבי פלדמן CFO קבוצת מכשירי תנועה
6/01/2008

 

קובי הבר, לשעבר הממונה על התקציבים במשרד האוצר, ועופר עיני, יו"ר ההסתדרות החדשה זכו השבוע באות ההוקרה לאיכות ומצויינות ביצירת סביבה עסקית תומכת צמיחה לשנת 2006. ועדת השופטים בראשות נגה קינן, יו"ר פורום ה-CFO בחרה בגופים הללו כגורמים המרכזיים שתרמו למשק הישראלי בשנת 2007, לאחר שנבחנה מועמדותם של מרבית גופי הממשל ומשרדי הממשלה לאות היוקרתי. 
 
טל רז CFO סלקום ואבי פלדמן CFO קבוצת מכשירי תנועה נבחרו לקבל אות הוקרה על תרומתם לחברות בהן הם פועלים.
 
האותות הוענקו  באירוע השנתי של פורום ה-CFO המאגד את סמנכ"לי הכספים של החברות המובילות במשק, שהתקיים במלון הילטון ת"א, בהשתתפות הצמרת הכלכלית וראשי הממשל, ובכללם שר האוצר, ושר התיירות.

אות ההוקרה לאיכות ומצויינות ביצירת סביבה עסקית תומכת צמיחה חולק השנה זו הפעם החמישית. מטרת האות היוקרתי,  להצביע ולהוקיר את פעולות גופי הממשל לעידוד הצמיחה במשק ולשינוי הסביבה העסקית כך שתהא יעילה, נורמטיבית, יציבה ושקופה תוך הקטנת הבירוקרטיה והטמעת שירות מכוון לקוח. בשנים הקודמות זכו באות בנימין נתניהו בעת כהונתו כשר האוצר, השב"כ על פועלו למניעת פיגועים ויצירת סביבה המאפשרת כלכלה בריאה, משרד התחבורה בעת כהונתו של אביגדור ליברמן, יוסי בכר מנכ"ל משרד האוצר, רשות ני"ע בראשותו של משה טרי ואחרים.
 
בין חברי ועדת השופטים נמנו עו"ד יעקב נאמן, עו"ד רם כספי, דורון בירגר נשיא אלרון, אבי בן אסאייג, משנה למנכ"ל ו-CFO שטראוס עלית, דן זיסקינד CFO טבע, איל דשא CFO צ'ק פוינט, אילן פכולדר CFO תדיראן קשר, גיל קוטלר CFO גזית גלוב ורפי דניאלי CFO צים, שהיה מקבל האות בשנה שעברה.
 
באירוע אמרה נגה קינן, יו"ר פורום ה-CFO כי עבודתו של הפורום, הן בהעמקת נושאי הידע והמומחיות הגבוהה של ה-CFOs, והן במאמץ להביא לצמיחה, לסביבה עסקית שקופה ויציבה, לשיפור במקומה התחרותי של ישראל בעולם ולהכנסת שיקולים כלכליים למערכת קבלת ההחלטות הממשלתית. כפועל יוצא – שיתופי הפעולה בין פורום ה-CFO וגורמי הממשל אינו יכול אלא להביא להצלחתה הכלכלית של מדינת ישראל.

קובי הבר שקיבל את האות אמר כי: "בשנים האחרונות אגף תקציבים ומשרד האוצר הובילו שורה ארוכה של רפורמות במשק הישראלי, שעסקו הן בהגברת התחרות, והן בהעלאת שיעור ההשתתפות בכוח העבודה. ניתן לראות לדוגמה את הרפורמה בנמלים, במע"צ וברכבת ישראל, את תוכנית ויסקונסין, תוכנית ניידות המספרים, צמצום מספר העובדים הזרים במשק והגברת התחרות בשוק הגז הביתי". 
 
עופר עיני, יו"ר ההסתדרות התייחס לשביתת המורים ואמר כי "יכולתי לעמוד מן הצד ולתת לשביתה הזו להיות שביתת אין קץ בה כולם היו משלמים את המחיר, אך החלטתי להיות גורם מגשרהיוצר מתווה, שמצד אחד מאפשר לארגון המורים לסיים את השביתה ומן הצד השני לא פורץ את הסכמי השכר במשק ואת ההסכם עם הסתדרות המורים.

נימוקי השופטים למקבלי האותות:
    בנימוקי חבר השופטים, נכתב, בין היתר, כי אות ההוקרה לקובי הבר הוענק על פעולתו ותרומתו לשיפור הסביבה העסקית בישראל. הבר פעל לעמידה ביעד לצמיחה שנתית נטו של לפחות 3% בשנה, הקטנת הוולטיליות שאפיינה את שיעורי הצמיחה בשנים הקודמות, וקביעתה על שיעור ממוצע של 5.2%. במשך השנה האחרונה, החוב הציבורי של ישראל ירד מ-101.7% בשנת 2003 לכ-81.5% , הוצאות הממשלה הרחבה קטנו ושיעורי המס, הן המוטל על החברות והן על היחיד, קטנו אף הם, תוך ששורטט מתווה ידוע מראש של 25% מס חברות ו-44% מס שולי מקסימלי בשנת 2010. נוסף על כך, הבר יזם, והיה שותף, בקביעת שורה של רפורמות ושינויים מבניים במשק הישראלי, שעיקרן בהגברת התחרות מחד ובעליה בהשתתפות בכח העבודה מאידך.

  אות ההוקרה לעופר עיני יו"ר על הנהגתה של מדיניות אחראית, בראותו את ההסתדרות כמי שמאזנת בין תפקידה כאיגוד מקצועי וחברתי תוך שהוא דוגל בעקרון יסוד חיוני ולפיו שביתת עובדים אינה מטרה אלא אמצעי אחרון שיש לנקוט בו וכי יש לשאוף שמערכת יחסי העבודה בישראל יהיו מושתתים על הסכמה והדברות, ותוך ראיה רחבה וכוללת הן של כלכלת ישראל והן של המגזרים השונים במשק. עיני גילה מעורבות אישית מבורכת בסוגיות מהותיות וחשובות שיש להן השלכות רוחב ניכרות על המשק בישראל, לרבות שביתת עובדי הרשויות המקומיות, הסדרת פנסיה חובה לכל העובדים במשק ולאחרונה במאבק של ארגוני המורים אשר בסופו של יום בא על פתרונו לאחר שמתווה הפשרה שהוצע על ידי מר עיני עוד בשלב מוקדם של המאבק, אומץ לבסוף על ידי הממשלה וארגוני המורים.

   אות ההוקרה לטל רז העונק על תרומתו המשמעותית לחברה והחזרתה לפסי צמיחה, התפתחות והובלת השוק. על היותו שותף מוביל בהגדרת האסטרטגיה והמדיניות לצד המנכ"ל והדירקטוריון. טל רז היה אחראי להפיכת החברה מפרטית לציבורית באמצעות הנפקה מוצלחת בבורסה של ניו-יורק NYSE. מניית החברה עלתה בכ-50% מאז ההנפקה, ובניכוי דיבידנדים- למעלה מ-70%. זהו הישג מרשים בכל קנה מידה ועדות לאחת ההנפקות המוצלחות של השנה ב- WALL STREET. טל רז פעל לרישום המניה בבורסה בתל-אביב, לגיוס חוב ציבורי באג"ח של 3 מיליארד ₪ ופיתוח תשתית קשרי המשקיעים של החברה.

   אות ההוקרה לאבי פלדמן הוענק על תרומתו המשמעותית להתפתחות החברה שכללה הובלת רה-ארגון הקבוצה ופיצולה לשלושה תחומי פעילות ממקדים. אבי פלדמן הוביל תהליכים של רה-ארגון כלפי המערכת הבנקאית, שינוי מבנה ההון, בניית מהלך היעיל מבחינת המיסוי והקמת מערכת חשבונאית מתאימה. כל זאת ללא הפרעה לפעילות היום – יומית של הקבוצה. פלדמן מייצג את הדמות המתחדשת של ה- CFO בכך שחלק ניכר מפעילותו הינה מעבר לאחריות המסורתית של ה- CFO.

לכתבות:

TheMarker  TheMarker
אתר  TheMarker   אתר TheMarker
Ynet  Ynet
אתר  TheMarker   אתר TheMarker
הארץ  הארץ
אתר  TheMarker   אתר TheMarker
אתר  TheMarker   אתר TheMarker
מעריב  מעריב
מעריב  מעריב
Ynet  Ynet
גלובס OnLine  גלובס OnLine
TheMarker  TheMarker
אתר  TheMarker   אתר TheMarker
עבור לתוכן העמוד